geri dön: ana sayfa        
   

Disneyland Tesvik My Parents 'Rolü

William McGaughey, Jr. tarafindan

Nasil American Motors Disneyland TV sovunu sponsor:

Bir komite gelecek yilki reklam bütçesi belirlemek için Amerikan Motors kurulan oldu. Baba baskani oldu. AMC arti reklam ajansi çesitli bölümlerinden temsilciler komitesi üzerinde miydi. Baba George Romney asistani olarak, eti oldu. Bu toplantida özel bir atteint fikir birligi yoktur oldu. Bazi anda popüler 64.000 $ Soru veya digerleri gibi gösterileri sponsor istedi.

Anne Önerilen gösterir bir liste görmüstü. Disneyland asagi yaklasik 20 gösteri listesinde, onu heyecanlandirdi. Babam bu gösteri için onu Cosku ile Anlastik. Yani, komitenin further En toplantilar olmadan, baba sadece AMC Disneyland sponsor That önerilir. George Mason, AMC baskani, Walt Disney balikçilik hakkinda bir tür film üretilen HAD Kismen Çünkü, bu karar ile kabul etti. Mason Sinirsiz ördekler aktif atesli bir dogaci, oldu. Mason Disneyland'in ilk gösteri olmasi kabul etti. Ancak, birkaç Mason yayinlanan bu gösteriden önce hafta öldü. George Romney, AMC yeni baskani istifa. Disneyland üzerinde Romney nokta ?lk milli poz oldu.

Çogu TV elestirmenleri Disneyland ?yi not verdi. Ancak, Detroit elestirmeni bunu panned. Bu adamin Madde göründü sonra, satis Hudson bölümü için müdür - VanDerZee adinda bir adam - Babamin ofise Cam ve bir kaybeden sirketi yaptigi için onu çignenmis. Disneyland yilin TV'nin hissi olmak için oraya gittim. Çocuklari sevdi. Fess Parker oynadigi Davy Crockett ulusal çilginligi oldu. McGaughey çocuklar Parker O'nun zenci-deri sapkasi giyen ile fotograflandi miydi.

***** *** ***** *** ***** *** ***** *** ***** *** *****

Bir fotograf 12 Temmuz Roy Disney ve Walt Disney'e William McGaughey çekildi, Walt Disney Productions 1954 Joe Reddy Bu fotografi hakkinda takiben yazdi:

sponsorlarini ajanslari ve ABC için Onlarin Gelecek Disney'in "Disneyland" serisinin 20 üst düzey yöneticileri temsil Walt Disney ve ABC Görevlileri ile üç gün Müzakere için Bulusmasi Burbank Disney Studios (Kaliforniya) de Ülke genelinde geldi. Basarili kardinaller toplantisi amaci, televizyon dizi is sunumlari için bir ekran ayarlamak ICT önümüzdeki yil açilmasi dogru 9.000.000 $ "Disneyland) Orange County (CA), eglence merkezi katilim projeleri sonuçlandirmak ve her iki islemleri kapsayan genel bir tanitim programi hazirlamak oldu . "Disneyland" TV American Motors Corp. tarafindan desteklenmektedir (Nash Motors - Kelvinator - Hudson Motorlu Araç Co), Amerikan Süt Birligi ve Derby Foods, Inc.

Roy O Disney, Walt Disney Productions baskani, William H McGaughey, stüdyoda Görevlileri resepsiyonda konusan baskan yardimcisi, Nash-Kelvinator Corp., "Disneyland" TV ortak sponsor ve Walt Disney sohbet yardimcisi.

 

Baska bir resim: George Romney, Joanna McGaughey ve William McGaughey Disneyland serisi AMC Baskan Yardimcisi eskiden, 1955 George Romney Basladi, an zevk (soldan saga) Sonra Amerikan Motors baskani oldu. Disneyland televizyon reklamlarinda Amerikan Motors 'Rambler otomobil, Romney est devenu sonra Michigan Valisi ve baskan adayi için bir isportaci.

***** *** ***** *** ***** *** ***** *** ***** *** *****

Disneyland açilisi:

Walt Disney Co. Disneyland tema parki açmak için gereken para kisa oldu. Bu yeni projede yatirim TV sovunun sponsorlar davet etti. Disney mühendisleri deneysel film Teknik çalisan beens HAD. Onlar sahne 360 ??derecelik ates ondört kamera kullanarak bir teknoloji gelistirildi. Disney Önerilen AMC bu teknolojiyi kullanarak Disneyland bir sergi sponsoru oldugu. AMC Anlastik. sergi "Circarama" denilen oldu. Las Vegas çöl --Diger ve ilginç yerler yoluyla seyahat çünkü yil AMC gösterdi. dairesel bir odada duran ziyaretçiler hareket sahne görüntüleme her tarafta "pencere" bakmak olabilir.

Disneyland Park ouvert önce Pazar günü American Broadcasting sistemi üzerinde bir saatlik özel bir gösterisi oldu. gösteri parki ziyaret miydi ünlüler referanslari dahil. ünlülerin ?ki Marjorie Main, babamin kuzeni ve Linkletter 1946 Otomotiv Golden Jubilee sirasinda Detroit Onun popüler radyo yayinini DID beri bilinen had Sanat Linkletter, baba miydi. (Baba bu olay için tanitim baskani oldu.) Bir bu sekilde ünlü röportaj misiniz erteleme fitil: S: Bu yerin ne düsünüyorsunuz? A: - Müthis O harika oldugunu düsünüyorum!

Anne ve baba --Diger özel Davetli misafirler ile Park'in açilisi önizleme boyunca beklemek için davet edildi. Disney ulasim saglanir. Anne ve baba, ilk Gibson tebrik kartlari dört insanlarin --Diger comprenant un temsilcisi tarafindan Orada katildi miydi Cincinnati gitti. Oradan Onlar Los Angeles özel uçakla uçtu. George Romney, daha sonra orada onlari katildi.

asagi qui tekneyle seyahat edebilir Disneyland ziyaretçiler yapay bir nehir There Was. Disneyland önizleme, Anne ve babama Goldenson, ABS baskani dahil --Diger Roy Disney, Walt Disney Co. is baskani ve Robert Kintner ve katilmaya davet edildi. Anne ve baba tekne yolculugu sirasinda Roy Disney Her ?ki Tarafina oturdu. Onlar Goldenson kenara o Roy Disney yanina oturabilir miyiz birini veya l'autre n dirsek çalisiyor deneyin hatirliyorum.

Disney tüm Davetli misafirler için ücretsiz içki saglanmistir. Hudson satis departmaninda çalisti babamin soförü, içmek için biraz fazla vardi ve dönüs yolculugu götürmek hiçbir sekil Açikçasi oldu. Yani, baba Los Angeles yabanci topraklari üzerinden geri sürdü ve daha sonra arabayi geri döndü.

George Romney ve baba önizleme gününde 8 aksam saat de Sergi Circarama ouvert qui açilmasi ana miydi. kapida duran insanlarin bir çizgi miydi. Baba Frank Sinatra lekeli ve _him_ Davetli. Sinatra ile siyah bir adam geri asili oldu. Babam da, gelmek için Davetli _him_. çikti bu adam Circarama görüntüledikten sonra Sammy Davis Jr. olmak, Sinatra Bu Filmlerde nihai Oldugunu babama belirtti.

AMC sonrasi disari egdi AT & T Circarama aldi. Daha sonra U.G. bu teknolojiyi hazir Brüksel'de 1958 Dünya Fuarinda bir sergi için hükümet.

Disneyland Amerika Birlesik Devletleri'nde büyük tema parklari ilk oldu. Daha sonra Tampa, Florida yakinindaki bir ouvert Anheuser-Busch. Michael Jackson pop sarkicisi, tarihin en büyük olaylardan biri olarak Disneyland açilisini bahsedilen.

***** *** ***** *** ***** *** ***** *** ***** *** *****

William McGaughey, Sr. Disneyland Frank Sinatra karsilar:Pike County gönderme William McGaughey Yil Madde, 20 Mayis 1998

"?nanilmaz, Frank Sinatra orijinal Disneyland bizim ilk ve tek toplantida benden daha gergin görünüyordu.

Erken dönemde lütuf ve Azaliyor popülerlik ict gelen sarkicinin sonbahar Ben sadece ofiste oldu qui Amerikan Motors sergi disinda _him_ lekeli sans eseri 1956 O yaz oldu. Frank temkinli girmek isteyip karar agirliginda, ön kapiya topuzu parmak oldu. À oglu belirgin rahatlama ben _him_ davet etti. Sonra gizlice AMC Circarama, 360 derece hareketli resim ekranina --Diger girislerini kesfetmek oldu ogul siyah arkadasi à seslendi. Bu, tabii ki, oldu Frank'in kucak dostum, Sammy Davis Jr.

Ben o Tüm odanin etrafina sarilmis olan ekrana projeksiyonlar görmek için bekliyordu George Romney, baskan, Amerikan Motors baskani ve CEO'su, karsilamak için iki kisi Davetli ve dokuma Nash ve Hudson arabalar tarafindan doldurulacak hakkinda oldu aussitot ve Las Vegas sokaklarinda disinda.

Bir elektrikçi que la ekranda gösterilen baslamak üzere oldugunu anlatti. Ondokuz ayri kameralar göz ilk olarak ilerlemeye yeni Detroit modellerini gördüm que la na Koordineli miydi, sonra onlar yan görünümleri gösterilmistir miydi, ve resimler Vegas dogal otel ve gökdelenler, qui yol verdi nihayet kameralar arka tamponlar görünce yakalandi Daha önce Hoboken gelen siska çocuk için ders haline gelmisti.

10 dakikalik sunum Circarama tamamlandiginda, Sinatra O'nun hükmünü verdi. O Bu gelecegin dalgasi 'Sayin Davis ve Said döndü. Hareketli görüntü tek bir ekran kullanilmiyor ve gelecekteki filmler bu heyecan verici yeni teknolojiyi kullanacak. '

O tabii ki, yanlis oldu. Böyle büyükçe kitlelere Brüksel'de yaklasan biri ve özellikle düzenlenmis gösterimleri gibi Dünya Fuarlari, disinda, Circarama çalistirmak için çok pahali oldu.

Bununla birlikte, Onun sözleri Tesvik miydi ve ben Biraz benim Big Boss Romney Disneyland sergiler için agir kira bedelini ödemek için benim tavsiye kabul ettigini Redeemed hissettim."

 

***** *** ***** *** ***** *** ***** *** ***** *** *****

Oglu onu à William McGaughey bir mektuptan, 1996 11 Mayis:

"Haziran ayi sonunda 1954 yilinda Disney stüdyolarinda bir dizi toplanti da oldu, Sonra Burbank, California'da Önümüzdeki Disney TV Yapim qui Amerikan Motors hakkinda görüsmek için ABC agda sponsor kabul etmisti.

Benim çocuklar için bir de oglu çizgi film karakterleri imzali bir kopyasini-alabilir eger bir kahve molasi sirasinda, Walt Disney istedi. O isimleri ve yaslari yazmami istedi. Sonra O, tüm imzali, inan, düzgünce çerçeveli dört karikatürler, dönen, ofisine gitti ve. Benim bellek duraksiyor ise, I-var-olan olabilir kardesi David, unutkan, Snow White cüceler birinin autre l'inaniyorum Mickey, Dumbo, Snow White karikatürleri vardi ve.

Baba"

***** *** ***** *** ***** *** ***** *** ***** *** *****

Andy ve Bill McGaughey NBC baskani Robert Kintner ve daha sonra New York medya rakamlari diger karsilamak:

Robert Kintner o sponsor karar verdi zaman Disneyland televizyon sovu American Motors Tesvik oldu ABC yönetici oldu. Andrew ve William McGaughey, Jr. o zaman 1960 yazinda New York'ta çalisti Hem Robert Kintner NBC tasindi ve ICT baskan olmustu.

William McGaughey Sr Onun Onlar temas kurmak istiyorsaniz Olabilir New York'ta kisilerin bir listesini sesleri verdi. Andrew McGaughey Kintner temasa geçti. Iki kardes Rockefeller Center Onun ofisinde NBC baskani karsilamak için davet edildi. William McGaughey, jr. Televizyon hiç kahramanlar ya da kötü adamlar olarak insanlarin bazi tür döküm için çalisti gösterirse Kintner safça sordu. olumsuz Kintner yanitladi. Onlarin görüsmenin sonunda, Kintner iki kardes Jack Paar gösterisine biletlerini çifti offert, daha sonra "Tonight Show". Doldu adlandirilan asla gördükten olmasi, onlar akilsizca teklifi reddetti.

Birkaç yil sonra, onlarin kardes, Margaret, Randy Paar, Jack'in kizi bir sinif arkadasi Dobbs Ferry, New York Masters Okulu'nda, oldu. Jack Paar Kizinin lise mezuniyet törenleri videoya görüldü oldu. 1964 yazinda Randy Paar Milford McGaughey ailesi evde Margaret ziyaret etti ve bes mil Margaret Bill McGaughey, Jr. ve onun kolej oda arkadasi Bill Rieder ile Delaware nehir asagi bir Kano gezisi aldi.

 

New York'ta East 86th Street üzerinde McGaugheys olarak Sami katta (21) üzerine yasadi CBS'in "60 Dakika" Üretilen baska medya figürü, Don Hewitt,. O Gracie konagi yakininda veya --Diger vesilelerle parkta bir günlük yürüyüs için, ailenin collie köpek, Brigadoon aldi William McGaughey, Sr. Genellikle yakin Asansör Hewitt karsilasildi.

 

Bir tercümeye için tiklayin:

Ingilizce - Chinski - Indonezyjski - Polski - Holenderski - Rosyjski

 

geri dön: ana sayfa            


TEL?F HAKKI 2017 BillMcGaughey.com - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.billmcgaughey.com/disneylandi.html