BillMcGaughey.com
 
 
Bill McGaughey'nin ailesi
 
 
Babamin genç bir Wall Street Journal muhabiri olma anisina

William McGaughey, bir halkla iliskiler meslek mensubu Sr, daha sonra New York'ta küçük bir ticaret yayini olan Wall Street Journal için bir muhabir olarak basladi. Daha sonra hatirlattigi erken bir mola, 1937'de William Randolph Hearst ve Hearst'in birçok alacaklisi arasinda titanik bir hukuk savasi olmasi beklenen konuyu kapsayan bir görevdi.

McGaughey'nin oglu William Jr, babasinin ölümünden on bir yil sonra, bu yazilmis makaleyi New Yorker'in editörüne bir mektup olarak, bir yatak odasinda, 2016 yazinda buldu. Daha sonra yasli McGaughey, özellikle kolej kardesligi Phi Gamma Delta'nin yayinlarinda, erken meslegini hatirliyordu. 1935 yilinda DePauw'dan Bernard Kilgore ve diger DePauw mezunlarini içeren Wall Street Journal'da mezuniyet törenine sahne oldu. 1930'larda ve 1940'larda, Kilgore'un önderlik ettigi DePauw Hoosier "Mafya", Wall Street Journal'i bugünkü kitlesel dolasim gazetesine kurdu.

19 Mart 1998 tarihli bu ilk taslak makale, yazarinin daha sonra çalistigi ve daha sonra 277 Park Avenue, New York, New York, 10017'de bulunan Ulusa lImalatçi Üreticileri Birligi'nin kirtasiye üzerine yazildi.

"Editöre Mektuplar

YENI YORKER DERGISI

Sevgili arkadaslar:

William Randolph Hearst hakkindaki bilgilendirici makaleniz (23 Mart 1998) aklimi anilarim akiyordu. Iste birkaç:

Güçlü bir finansman sayfasinda bir kek muhabiri olarak, günün konusu TIME Dergisinin Hearst'in mali problemleri hakkindaki yikici makalesi ve bunun Wall Street'te ne gibi bir etkiye sahip olacagi idi. Cevap: katastrofik. Hearst'in danismanlari yaklasmakta olan tahvil tekliflerini derhal geri çekti. Sorun, New York Federal Reserve Bank'in konuyla ilgili bile olsa, muhafazakar genel baskan yardimcisi (sonraki cumhurbaskani) olan Kardesi, Hearst'in editörlerinin sol görüslü fakülteleri desteklemek için elestirdikleri tartismali Kaliforniya yüksek ögretim sistemine baskanlik eden Allen Sproul'du.

Geleneksel olarak, en yeni üyelerden (1 Nisan 1935'te ise girdim) olan Wall Street Journal'in muhabirleri, yaygin bir sekilde bahar egitimi için beyzbol iplikçikleri hazirladilar ve Hearst ikilemi üzerinde yogunlastilar. ?ngiliz bir Yahudi olan Oliver Gingold, günün en iyi haber hikayesinin ne olacagi konusunda spekülasyon yapmamizi önermek için, bir sandviç ücretsiz olan 15 sentten olusan bir bira tüketiminin yapildigi günlerde kiralanmisti.

Öncülü H.Herald'in Titanic'in batmasi konusunda net bir kürek elde ettigi Herald Tribune muhabiri, bu konuyu en iyi tercihi olarak sundu. Bunun çabucak, ilgi alaninin çok dar oldugu tespit edildi ve bu, ilgi çekici bir baslik için yakin oybirligiyle seçildi: Ikinci Isa Mesih.

Magazin New York Daily News gazetesi bunu sundu: CHRISTE ASAMALAR ASAMALAR! (Olmak isteyen editörlerin yürekten hirpalamalari). New York Times gazetesi muhabiri Elliott Ball, Business Week'in yayincisi ve Gov'un Tom Dewey'in finansal danismani, muhafazakâr gazetesinin sekiz köse basligi kapsayacagini söylüyor: J. Christ, ALIAS SAVIOR, SITEYE DÖNÜSTÜRÜLMEYE KÜÇÜKIFIZYONUN KÜÇÜK GRUP ASAGIDAKI HEDEFLERE DAYANAN. "Tamam, Bell, kazanirsin," diye bagirdi N.Y. Post muhabiri ve ardindan sendikasyon yapmis köse yazari Sylvia Porter. "Fakat Wall Street Journal'dan haberi henüz duymadik." Bana büyük önermeler tarafindan uyarilan ilk dikkatimi kizdirdim. Zor adim attim ve su sirayi püskürttim: Tanrinin Oglu, MARION DAVIES'IN SON FILMINI onaylamak için yeryüzüne geri döndü. Alkis; Zanaatin bir üyesiydim artik.

New Yorker, 1937 yazinda, imparatorlugunu tutsaklik üzerine yerlestirme riski degil, onun raporunda belirttigi üzere, Hearst, talep ettigi alacaklilarla tatmin edici bir anlasma yapmak için elinde bulunan en iyi hukuki beceriyi elinde tuttu. Sonuç olarak, yargiç Clarence Sheran'i ise almissa jüri önünde pahali ama ikna edici bir tutum takindi. Düzenli alacakli grubu, davalarini basmak için yasal bir titan istiyor. Onlarin seçimi, Calvin Coolidge'in büyük bir galip geldigi son yarista Baskan için Demokrat adayi olmus olan John Davis'ti.

Durusma New York Eyaleti'ndeki ikinci en yüksek mahkemede ortaya çiktiginda, WSJ yönetim editörü Bill Grimes, kiçimi oraya götürüp kapatmami söyledi. DePauw Üniversitesi'nden yeni çikan, neden bilmedigim durusmayi karsilamak için neden ham kebap seçti. Spekülasyonun iki katiydi: Bu ilk günden mahkemede sert bir haber çikmayacakti. Diger teori, ayni zamanda DePauw mezunu olan yayinci K.C. Hogate, blogun en yeni çocuguna iyi bir mola vermek istedi.

Bununla birlikte, daha olgun yansima üzerine farkli bir sonuca vardim. Zaman makalesinde zehirin aksine ve Dördüncü Emlak'da Hearst'in öne sürdügü hakli bir düsünce, cömert Casey Hogate, bir adami ne zaman öldürülmek istemedigini ne de onun için uygun oldugunu düsünmedi. Azinlik rakibi affedilecek. Hogate, muhafazakar hissedarlari için daha fazla temettü üretmek için Clarence Barron'un varisleri Bancroft ailesinden bir miktar baski altina alindi. Gelismekte olan San Francisco ve Los Angeles okurlarina hizmet etmek için West Coast'ta ayri bir WSJ baskisi baslatirken büyük bir sermaye riskini yasiyordu. Ne yazik ki, ilk baski, 1929'daki tarihi Wall Street kazasi olarak ayni gün basindan (ancak birkaç saat sonra Bati Standart zamaninda) çikti. Bancroft çikarlarini savusturmak için toparlandi. (Bir Bancroft personel tarafindan New York'taki Hogate'yi yarida birakmaya çagirdi, intihar etti Times.) Herkes için zordu.

Birbiri Hearst'i kurtarmaya çalisan digeri, degerli sanat koleksiyonu San Simeon'u, yurtdisindaki kalesini ve belki de Marion Davies'in ayakkabilari ve gece önlüklerini bile götürmek isteyen iki yasal dev ile kaziklar gerçekten yüksekti.

Argümanlar, hukuk mesleginin olaganüstü savunucularinin müjdelendigi "The Perils of Pauline "'in son dizilimine esit heyecani beklerken Ingiltere Lord House'un haysiyetinde yapildi.

Hearst savunucusu Sheran'dan saskinlik ve alay edis beklerken, seçkin rakibine yumusak bir sesle konusmaya devam etti ve emaculately giyinmis Davies aynen tepki verdi. Bazi finansal bilgiler daha ayrintili inceleme için hazirlanmis ancak basinda halihazirda rapor edilmemis hiçbir sey ortaya çikmadi. N.Y. Journal American Merle Rukeyser'in saygin finansal ve isletme editörü, genis kapsamli okunan bu sütunda Wall Street'in gerçekleri adim adim aldigini ve Hearst holdinglerinin hiçbir yere kaybolmadigini rapor edebildi.

Hedda Hopper ve Luella Parsons gibi Hollywood'un dedikodu rakipleri durusmalari "William Randolph Hearst'in ?kinci Gelisi" sanki davraniyorlardi. Hukuki "Yüzyilin Savasi" için o kadar çok sey var ki: Hearst büyüsü hakimdi ve San Simeon Pasifik Sahili vandallarindan ve akincilardan kurtarildi. simdi devlete ait olmakla birlikte, mülkiyet Louvre, Getty Koleksiyonu ve hatta Vatikan gibi mimari hazineler arasinda yer aliyor. 'Zavalli küçük zengin bir çocuk için fena degil.'

 

www.Hearst.html - 5 languages

 Bill McGaughey'nin ailesi

 
HAK CIPTA 2016 PUBLIKASI THISTLEROSE - SEMUA HAK YANG DIBERIKAN

http://www.BillMcGaughey.com/Hearsti.html