BillMcGaughey.com

Için: NDpartyhtml

 

Dört Yil Sonra Yapilan Seçimin Görünümü

 

by William McGaughey

 

Dört yil sonra, 2013'te, baska büyük bir aday grubu Minneapolis belediye baskanligina basvuruda bulundu. Çogu, grubumuzdan daha nitelikli idi. Dört mevcut veya geçmis Belediye Meclisi üyeleri, geçmis bir Hennepin Ilçe Komiseri, bir çok milyoner ve birkaç kisi vardi. Yine de, 2009 seçimi halkin agzina kötü bir tat birakmisti. Minneapolis e-demokrasi forumundaki tartisma bazilari, "makyaj" ya da "saçma" adaylarin seçim sürecini mahvediyor oldugunu ileri sürerek baslamisti. Numaralarini sinirlandirmanin bir yolu bulunmali veya Anlik Akan Oy kullanma sistemi degistirilmelidir.

2009'da daha az nitelikli ve basarili belediye baskanligi seçenlerden biri olduktan sonra yorum yapmak zorunda kaldim. Bununla birlikte, ayrica irkla ilgili insanlarin tutumlariyla ilgilendim. Böyle bir duygusal sorun, 1.830 aktif üye içeren bir tartisma listesinde bir tepki göstermelidir. Ancak, yapmadi. 2009'da kampanya sorunlarim hakkinda detayli ve eksiksiz bir açiklama yaptim. Tek bir kisi bunun hakkinda yorum yapmak istemedi. Irk, günümüzün en çok bastirilmis politik konularindan biri olmaya devam ediyor - elbette geleneksel bir sekilde yaklasilmadikça.

- Bill McGaughey


Gönderen: Jim Mork Tarih: 10:47, 07 Mayis 2013      

"Daha önce de söyledi, tekrar diyecek. Adaylarin oy pusulasi kazanmalari gerekiyor En az 1000 imza ile kisinin üzerinde bulunma ihtiyacini belirtir. oy pusulasi. Bu makyaj adaylari birincilinde kayboldu. simdi ihtiyaçlari var Genel seçimlerden önce yok olacak ya da her sey bir sirk olacak. Belki yeni seçilen konsey bu konuyu göz önünde bulunduracaktir. ben Bu paranin karar faktörü olmasi gerektigini anlamiyorlar. Bence büyüklerin kaniti. Destek onu belirlemelidir. Seçmenler kisa bir listeden seçim yapmayi hak ediyor Seçim bölgelerindeki insanlar. Bu, burada oynadigimiz bir oyun degil. Bir yol da Itici güçler için isim tanima almak için. "

Gönderen: Brian Stricherz Tarih: 07 Mayis 2011, 08 Mayis 2013      
   
"Anlamsiz" adaylar. 'Asi' adaylar. 'Vanity' adaylari. Eger Insanlar bu sekilde bir adayla karsi karsiya gelirler, o zaman kendileri için oy kullanmazlar. Bazilarinin
Insanlar kendi seçtikleri bazi litus testlerinin olmasi gerektigini düsünüyorlar Herkesin oyu için geçerlidir saçma. Senin bir oy gibi olsun diger herkes. Eger bu adil oldugunu düsünmüyorsaniz, umarim sorununuz kalir. Ve digerlerininki haline gelmez "dedi.

Gönderen: Connie Sullivan Tarih: 12:24, 8 Mayis 2013   

"Minneapolis Belediye Meclisi için ilan edilen adaylarimiz çoktan zaten var. 2013 seçimlerinde.

Neden böyle söylüyorum Son belediye baskanligi seçimini hatirliyorum, Görevli, R.T. Rybak, kimseyi tartismayi reddetti. Niye ya? Istemedi Gerçekten güçlü göstermeyen insanlara bir sahne veya platform vermek Ofis için nitelikler [affet beni: yoktu 2009'da güçlü nitelikli adaylar. Rybak'in yanisira]. o hakliydi. O kazandi. Birinde, gülünç bir tartisma vardi. kampanya.

Bu süreçten ve sonuçtan memnun kaldiniz mi?

Simdi seçim oylamasina girdik ve bir grup ses çikardi. Minneapolis ve bu forumda genis açidan yaygara çilginca, hepiniz gelecek Aday listesinde, asgari bir dolar ücreti ile resmen listelenmek üzere Bir aday veya en azindan imza [sakinler veya seçmenler arasinda Onlari? Bu listeye girmek için. Bu sözde "demokratik", çünkü Herkese açiktir. Filtre yok, içinde herhangi bir gereklilik yok. Niteliklere veya tecrübeye, gerçek bir engel olmaya Minneapolis belediye baskanligina aday.

Ya dolarlari aday olarak imzalayan herkes? Ile Altmis yüz adaya, en azindan tartismalar olur mu? Hayir. Tartismalar olmazdi. Ve bu gerçek bir sorun. Filtresiz IRV sistemi.

2013 belediye baskanligi yarisinda tartismalar yapilacak degildir. Çok fazla aday Bir asamaya geçmek için. Hepsi seçme-saniyede birlikte bulaniklasiyorlar blandness. Iki saat içinde her Tom'a vaktin olmazdi. Dick ve Harriet adlarini ve niteliklerin kisa bir listesini söylüyorlar. Sorun yok, Pete'in hatiri için - konularda duruslarin olmasini istemez Kisilik geçit töreninin bir parçasi.

Anlik açik artirmanin veya sirali seçimin gerçek zayifligi budur Oylama: "daha sefkatçi" oldugunu düsünme hatasi. Dava Gerçekten sudur: "Aralarinda seçim yapmak ne kadar çok, o kadar az yeteneklidir." Ve, "Her birinden müzakereci ne kadar çok, Diyalog forumu. "

Tartismalar yok; Adaylar arasinda hiçbir ayrim yapilmamaktadir; Birincil yok; Parti yok Bu konudaki konusmalar ideolojik açidan bize yardimci olabilir; Ve her Aday nispeten cahil bir seçmen üzerinde hak etmeye çalisiyor Kendisini bilgilendirmek için hiçbir yere gitmemistir, ancak basili kampanya için Anonim PAC'ler tarafindan basilan edebi - ya da daha kötüsü - ve vahsi TV Reklamlar - anonim PAC'ler de dahil olmak üzere.

Insanlar oy kullanmamayi bilmeleri için gerçekten çok iyi bilgilendirilmis olmali Bu ya da o aday için, çünkü onlar bir zil. Sen düsünüyor musun Minneapolis seçmenleri (bunun büyük bir çogunlugu 2009'da bunu biliyordu Belediye baskanligi kampanyalari hakkinda hiçbir sey bilmedigini söyledi Oy vermek için çikiyor) tüm bunlar arasinda ayrim yapacak 2013'te adaylar mi? "

 

Gönderen: Jim Mork Tarih: 1:10, 8 Mayis 2013

"Vanity adayliklarinin klasik örnegi John Charles Wilson, ne de Yapici bir katki saglamak ya da gölgelerde kalmamak. Beni yapar Birkaç yüz görüntüleme ile bir Youtube videosunun olup olmadigini merak ediyorum.

'Bu küçük bir IRV sakasi. Oy kullanan belediye baskaninin adaylarindan biri Oy kimliginin "Basardigi" olan Joey Lombard, oy vermedi. Ilk seçim oylamasinin yalnizca yüzde 0,97 kadarini aldi. Edgertonite Ulusal Partisinin John Charles Wilson, ilk tercihi olan Seçmenlerin yüzde 0,30'u. Wilson, hatirlayabilirsin, professes yapan adam Laura Ingalls Wilder'in Tanri oldugunu inanmak için. "

"Write in" yazisi ve "Is Awesome" partisi tarafindan dövüldügünü fark ettim. deniyorum Bu sonuçlarin bir güçlendirici olarak nasil çalistigini bulmak için. En uygulanabilir kaybetme Aday John Kolstad, kazanan yaninda gerçek gerçek adaydi. Demokrasi kurumlarini alay etmek için var olan biri oldugu açiktir. "Degil" derim Benim dime chum "üzerinde.

Rybak'in galibi etkileyici görünüyor. Farkina varana kadar sadece 33.000 Minneapolis Sakinler aslinda onun adini isaretlediler. % 75 katilim sagliyoruz Önemli seçimler. Ancak bu katilim gerçekten zayif olmali. Ve "Çok az seçenek var" diye degil. Her zamankinden daha fazla seçenek. hatirlatiyor Bu Bruce Springsteen'in beni neredeyse 500 kanali ve hiçbir seyi yoktu. Bana göre, Rybak "en iyi seçim" olarak üzücü, üzücü bir yorum. "

 

Kimden: John Wilson Tarih: 09:00, 2013, 1:00  

@ sahsen bana saldiranlar:

"Peki ben" makyaj adayi "miyim? LOL! Belediye baskanligi için kostugumda basin, acimasizca bana eglenceliydi ve 11 numarali telefondan 11 numarali çocuga katildim, o da harika * kabul edilen * ciddi olmayan adayin arkasinda geldi. Egomu vurmak için tekrar kosu mu yapiyorsun? Gerçek su ki, bir beyzbol sopasi ile kafaya çarpmak gibi bir sey.

"Yapici bir katki" olarak ben 2009'da yasadim ve bu yil sehri iyilestirmek ve Midwest'i kurtarmak için yeni bir siyasi / dinsel hareket insa etmek için benzersiz bir programa sahip olacaktim. Basin dine kilitlendi ve diger fikirlerim yok sayildi.

"Gölgelerde saklanmak" konusuna gelince, geçen kis ayaklarimi agzima koydum ve yeni programimi formüle ederken havaya uçurmayi bekledigim için kampanyamin tartismalarini birkaç ay askiya aldigim dogru. Taktik nedenlerle ciddi bir kampanya yürütmek için dosyalama dönemine kadar bekliyorum. su anda "bir YouTube videosu" yok. YouTube'u ani olarak kullanmayi seçebilirim Bununla birlikte, gelecekte reklam araci olarak kullanilacaktir. Bu forumdaki insanlar muhtemelen ilk ögrenen olacaklardir. "IRV sakasi" teklifi YouTube degil, MinnPost'dan geliyor ve ben onun yazar degilim.

Ben bir Lauraist oldugum gerçegi, bu seçim olan kamu söylemine katilmami diskalifiye etmemeli.

2009'da 11 adayin en az 10'u "gerçek" idi. Hepimizin öne sürdügü ciddi fikirler vardi. "Demokrasiye alay etmek" için degiliz. Demokrasi, halkin karar vermesine izin veriyor. Ancak, kaybedersen, bir daha denememen anlamina gelmez. Sanirim adayi dondurma lezzetiyle karsilastiran çatlagi, tutti fruiti ile karsilastirdigim bir Pioneer Press sütunundan aldigini düsünüyorum. Aslinda bu biraz komikti.

Insanlardan, benim kisiliklerim degil, konulardaki pozisyonlarim temel alarak oy vermelerini istiyoruz. Kisiligim benim * kendi * oyumu almayabilir, LOL! Bir kisi olarak, bana karsi on yildir kendimi bir kiz arkadasi olmadan tuttugum dört tane grev var: 1) Ben fakirim. 2) sismanim. 3) "Tuhaf" bir dine inaniyorum. 4) Kisisel hijyen önemlidir. Bununla birlikte, bu dört grev bana diger adaylar hakkinda hayat hakkinda bir perspektif sunuyor
Yok

Kaç tane aday / siyasetçi var:
1) Hiç evsiz kaldiniz mi?
2) Yetiskinlerin çogunda fakirlestiniz mi?
3) Sokaklarda agirliklari, görünüsleri, kiyafetleri ve / veya kokusu hakkinda düzenli olarak nereden geldiklerinden nefret ettikleri noktaya kadar taciz edildin mi?
4) Dini ve kisisel inançlari nedeniyle haksiz yere yargilanirsaniz, elinizdeki konu ile dogrudan ilgili degilse bile?

Böyle bir insanin bakis açisi, ortalama bir vatandastan zihinsel olarak farkli olabilecek yoksul ve evsiz insanlarla ne yapacaginiz ile mücadele eden bir sehrin essiz bir varligi olabilir mi?

Baris."


Gönderen: Carol Becker Tarih: 6: 23 am, 09 Mayis 2013
    
"Kamu politikasini ögrettigimde, ögrencilerime siyasetin genellikle iki gruptan olustugunu açiklarim: vizyonerler ve pratik. Vizyonerler "Biz bu yönde gitmeliyiz!" Diyor. "Bu dogru!" Sorun su: Bir tarafin diger tarafinda da ayni sekilde tutkulu insanlar var. "Biz bu yönde gitmeliyiz" diyerek sorun çikardi. "Bu dogru!" Dolayisiyla uzlasmaya istekli insanlara ihtiyaciniz var, çünkü sistem küçük degisiklige degil büyük degisimlere yöneliktir. Ayrica sistem, bir tarafin baska bir yüzün üstünde pürüzleri birakmasina izin vermek yerine görüs içermeye çalismaktadir. Dolayisiyla uzlasmak için pratik insanlara ihtiyaciniz var çünkü çogu degisiklik küçük adimlarla yapilir.

Sorun, iki grubun bir araya gelmemesidir. Vizyonerler, uygulamayi uzlasmaci olarak görüyor, vizyonu satiyorlar ve gitmemiz gereken yere gitmiyoruz. Pratik (seçilmis yetkililer burada düser), vizyonlarini inatçi ve mantiksiz olarak görür ve pratik pratik dünyada kabul edilemeyecek konuma itilir.

Gerçek su ki, her ikisine de ihtiyaciniz olan politik bir sistemde. Yol göstermek için vizyonerlere ihtiyacin var. Isleri halletmek için pratik insanlara ihtiyaciniz var. Belediye baskaninin yarisinda sahip oldugumuz iki gruptan olusuyor. Pozisyon için mesru yarismacilar olan birkaç millet var. Ayrica bir dizi Vizyonerler olarak kosan millet, kosuyor çünkü fikirlerini ortaya koyacak bir platform sunuyor. Ikinci grup koltugu kazanamaz ancak sorunlarini baska türlü yapamayacaklari sekilde ilerletebilecekleri sekilde kazanabilirler. Umarim her grubum
Digerinin degerini görün ve süreçteki rollerine saygi gösterin. "


Gönderen: Bill McGaughey Tarih: 11:14, 09 Mayis 2013    

"Minneapolis belediye baskaninin 2009 seçimlerinde daha az basarili adaydan biriydim. Bob Carney ve ben, John Charles Wilson'in arkasinda son iki sinifa baglandik. Ben bir "makyaj adayi" miyim? Belki de tek veya ana amacim kazanmak için yapiyordum. Ama ben kosamadim bu degildi.

Carol Becker hakli. Gerçekten iki tür aday vardir: pratik olanlar ve vizyonerler. Her ikisinin de siyasette mesru bir islevi vardir. Seçilmem benim için pratik bir beklenti olmadigindan, bu beni vizyoner yapmalidir.

Benim durumumda, irk hakkinda genel bir tartisma yapmak istedim. Beyaz insanlara ve azinliklara saygili birini istedim. Benim düsünceme göre, belirli beyaz insanlar için, diger beyazlari ya da genel olarak beyaz irklari kendilerini bagislamak ugruna çesitli günahlar için kinamak dogru degildir. Tarihi suçluluk konsepti gittikçe verimsiz hale geldi. Beyaz insanlar (ve digerleri) için sayginligim savunuculugu "Yeni Onur Partisi" basligi altinda yapildi.

Minnesota ve diger yerlerde, bunu beyaz bir irkçi düsünmeden yapamazsiniz. Açikça irkçi degilsem, gizli biri olmaliyim. Kalbimde irk azinliklardan nefret etmem lazim ya da küçümsemeliyim. Bugün yarisa iliskin kabul edilebilir tek tutum, beyazlarin bir grup olarak azinliklara baski yaptigini ve "ayricalikli" oldugunu itiraf etmektir. Ancak, aslinda, yaris konusunun tamami o kadar mahcup ki, militan "irkçi karsiti olmayanlar" disindaki hiç kimse bu konuda konusmak istiyor. Konuyu kaldirdigimda bana herhangi bir oy kazanmadi.

Elbette gazetecilerin hiçbiri bana irk veya baska bir konu hakkinda röportaj yapmadi. Içinde yer aldigim iki tartisma vardi ancak sorular benim meseleyi tartismak için bir firsat vermedi. Bunun ironisi, belediye baskanina Afrikali-Amerikali adaylarindan birini taciz ederek beyaz insanlarin onurunu arttirmaktan yetkilileri elestiren daha fazla zaman harcadim. (Su altyapi eksikligi nedeniyle evini kinadilar tuhaftir ki, dus alirken bu eylemi ögrendi.) Kampanya ellerimden kaymisti.

Kampanyamda kendi platformumu tartisabilecegim tek yol vardi: (1) kampanya literatürü araciligiyla ve (2) bir Afrikali-Amerikali arkadasiyla MTN üzerine bir tartisma yoluyla. Bu gerçek bir tartismaydi ve belirli bir sonuca yönelik irkin olagan sözde tartismasi degildi.

Benim inisiyatifim ise yaramadi. Sonuncuya kadar ikinci sirada tamamladim. Bunun "çok yillik aday" olarak politik kariyerimin sonu olacagini düsündüm.

Bu seçimle ilgili baska bir ironi vardi. 2010'da bir dostluk belediye baskanligi adayi olarak ilk kez bir araya geldigim Bob Carney, Cumhuriyetçilik birincilinde Minnesota Valiligine seçilmesine karar verdi. Bana biletine Tegmen Vali adayi olarak katilmami istedi. Herhangi bir is yapmayi taahhüt etmeden kabul ettim. Bunun sonucunda, dört aday yarista ikinci sirada tamamlanan 9,956 oy veya toplamin% 7,56'sini kazandik. Minneapolis belediye baskanligina seçilenlerin her biri 230 ilk seçmenlik oy kazanan kisiler için kötü bir gösteri degildi.

Sonuçta, belediye baskanina yönelik 2009 kampanyasi büyük bir sakaydi. Rybak, diger adaylardan herhangi biriyle mesgul olmanin haysiyetinin altindaki oldugunu düsünüyordu. Yalnizca ve yalnizca Cumhuriyetçi Parti ve Bagimsizlik Taraflari tarafindan onaylanan Papa John Kolstad ile bir tartismaya katilmayi kabul etti.

Medyanin uzmanlari ve bu forumdaki uzmanlar seçimlerin bir saka olarak ele alinmasinda daha açik oldugunu ekleyebilirim. Joe Lombard, "müthis" aday, açikçasi saka yapiyordu. "Lauraist" adayi John Charles Wilson, sadece gülünç olarak degerlendirildi. Ulusal bir blog olan boingboing.com, kendisinden ve dolayli olarak diger küçük adaylardan memnuniyet duymaktan memnuniyet duydu. Uzmanlar ve digerleri çogu insana gülerek ve genellikle üstün hissetmekten hoslandilar. Daha az aday bir ucube gösterisinin parçasiydi ya da "çilgin saçak" üyesiydik.

Minneapolis'te siyaset durumu c. Belediye baskanligina kostum bitti. Bob Carney, nakliye vizyonunu gelistirmek istiyor. John Charles Wilson da öyle. Ona göre, toplum hakkindaki vizyonu genel bir perspektiften "uzak" olabilmesine ragmen, Wilson bir vizyon taahhüdü açisindan ciddi bir aday oldugunu söylememe izin verin. En azindan sürece saygi duyuyor. Wilson'i tüm seçim gerilimlerini üstlendiginden ve eserinde iyi mizaha ve sebat ederek alay ettiklerine hayranim. Zevk aldigim inceleme galerisinde kinizm ve üstünlük havasi hayranimdir. Farkli görüslerin seytanlastirilmasi budur.

Kamu isleri için seçimler ciddi bir tartisma firsati olmalidir politik meseleler. Bu tür firsatlarin sinirli oldugu gerçegi - basta Büyük medya gözetmenleri - bugün siyasetin bugüne kadar kullandigi seylerden degil mi? ol.”

 

Gönderen: Connie Sullivan Tarih: 03:20, 09 Mayis 2013
    
"Iyi denemelisin, Bill, fakat seçimdeki en düsük oy alicilar, bir seçim yapmazlar. Varsayilan olarak 'vizyonerler' olarak etiketlenmelidir.

Carol Becker'in ikna edici ifadesine siz ve ben ikimizin de katkisi oldugu gibi Aday olmak isteyen herkese, Yarismaya katilan kimsenin durumunu asiri basitlestiriyor. Yerel yarislarimizi.

Dogru, bazen vizyon sahibi var. Ama çogunlukla, bizde Bir sayilik davulcu - bu yil yapilacak belediye baskanligi yarisinda kim var Minneapolis okullarindan bahsederken her zaman israrci olmasina ragmen Belediye baskanlarimizin okullarla alay etmekten baska bir seyleri yok (yani Mark Andrew'un önermek istedigi sey: bosluklari ögrenmede çene kemigidir. Insanlarin dügmelerini bilir). Niçin var oldugun açiklamalarindan 2009'daki kampanyaya bir kez odaklanmanin o zaman kampanyaniza uydugunu "söyledi.


(Ek paragraflar silindi)

 

Için: NDpartyhtml

Geri dön: 2009 belediye baskaninin yarisinda kitap
http://wwwbillmcgaughey.com/Mplsmayor2013i.html