BillMcGaughey.com

geri dön: ana sayfasina

 

Beyazlar yürüyüsü olsun!

William McGaughey tarafindan

 

Ben bir insan, beyaz olmanin bir erkek, bir Amerikan eskiden. Amaç Sonra insanlarin bazi gruplar le genel nüfus Genellikle magdur olan azinliklar Böyle kendim gibi kisilerden ayirt sosyal pozisyon için kiskirtmak basladi dans. Bu tartismali aktivitenin birçok yil sonra, benim kimlik olmustur degisti. simdi beyaz bir adamim. Ben amorf majorité birisi degilim.

Bu kimlik dertte. Birçok kisi ileriye Beyaz adamlar, kendileri dahil beyaz erkekleri bekliyoruz. Çesitli demografik gruplari baska bir olan esit Yorumlar savasti eger normal bir pozisyon Olur; Amaç beyaz Yaygin reviled öyle bu toplumda hiçbir liderleri erkekler-var. Güney Yoksulluk Hukuk Merkezi Onlar Kimiz söyleyecektir. daha az bir ölçüde, beyaz irk altin lehine için, erkek cinsiyet Neredeyse tanimi geregi, oldugu söylenir, korkunç siddet EN mümkün nefret dolu bir insan.

Arap Amerikalilar geleneksel olarak beyaz irkin üyeleri kabul miydi. ?lk günlerde, onlar gururla O tanimlamasi kabul etti. 1980'lerden bu yana, ancak onlarin yeni irk siniflandirma için hükümete kulis Temsilcileri-olmustur. 2020 yilindan itibaren Arap asilli Amerikalilar Aksine beyaz disinda "MENA" olarak siniflandirilir. "Çaba (Arap Amerikalilar yeniden siniflandirilmasini) ayri bir kimlik ve deneyim ABD'de Araplarin ve azinlik statüsü ile gelen, varolussal ekonomik, yasal ve politik çikarlar saflarina kabul gouvernement du için arzusunda miydi" erteleme söyledi.

Ben tüm diger beyazlar ile ayni kefeye am amaçlanan, ?rlanda, ?ngiliz ve ?skoç asilli degilim. Amaç Görünüse göre bu bazi diger beyaz etnik bir sorundur. Ben ayri bir kimlik isteyen diger gruplar degil Mutlaka tez suçluyorsunuz. Daha ilginç olan nedir, ancak majorité nüfus üzerinde bizim gün iyilik azinliklarin beyani que la siyasetidir. Daha eksiksiz "azinlik statüsü ile gelen varolussal, ekonomik, yasal ve politik çikarlar" oldugunu bilmek faydali olacaktir. Benim beyaz mirasi feragat istiyor gerekenlere, ben de, hak Yani siyasi sos trende tirmanmak muyum?

Bu noktada, simdiye kadar gitmek istemiyoruz. Bu saldiri altinda oldugunda Aksine, beyaz bir beyaz adam olmak, benim kendi toplulugu için ayaga kalkmasini istiyorum. Ben nefret veya herhangi bir baska kisiyi hor görme olmadan bunu yapmak istiyor. ?nsanlarin herhangi Diger grup kontrol edemez; ben mesru etkisi deneyebilirsiniz kendi grubudur. Bu yüzden bana baslasin.

Politik olarak, Amerika'da "beyaz adam" kategorisi politik ve sosyal saldirinin hedefi demografik daha Avrupa kökenli veya varlik beyaz erkek cinsiyet ile ilgisi az has. Eger "beyaz" ya da "ataerkil" topluma yapilan saldiriyi katildi beyaz bir erkek iseniz, benim grubuna ait degil. Bunun yerine Eger saldirganlarin grubuna aittir. Öte yandan, siyah bir adam ya da genel nüfusa sahip belirlenmesi rahat bir kadin ise irk veya cinsiyet görünüm önermek istiyorum daha bana fazla ortak you-var. Biz geri beyaz adam insanoglunun varlik için vardir.

Ancak, biz bu tartismada kimliginin belirgin unsuru olarak beyazlik odaklanmasi gerektigini söyledikten. Olumsuz simdi tanimlanan, ben olumlu çevirmek istiyorum. Ben, beyaz birini beyaz olmak savunmak istiyorum. Bunun parlamaya gibi kendi kimligini ve digerleri istiyorum.

Son zamanlarda, Dylann Çati adinda genç beyaz adam öldürüldü dokuz siyah insanlar Charleston Emanuel Afrika Metodist piskoposluk Kilisesi, Güney Carolina sonrasi oturumunda ?ncil çalisma var. Kurbanlar Çati onlarin çember içine karsiladi had. Onlarin göreli affetmedi Çati en agir günahlari hayatta. Çati Neo-Nazi amblemi olan fotograflarda ortaya atilan ve beyaz üstünlügünü savunan bir manifesto yayinladi had. atislarin olarak, O siyahlar Onun kin göre hareket oldu. Herkes o kadar alçalacagini olabilir mi?

Bu olay zaten bu bilinen degil mi beyaz insanlar hakkinda ne diyor? Onlar iyiligi için kötülük dönmek nefret dolu, katil insanlardir. Çati gibi beyaz irk sampiyon kisinin Bu tür mi, herkes. hakim kültür, hiçbir mesru savunma Has beyazlik diyor. Ve Sami konfederasyon bayragini venerating için de geçerli.

Beyazlar-var olan üniversitelerde Böyle B?RKAÇ savunuculari. Onlarin sesli medyada veya eglence sektöründe duyulmamis gider. Bizim dini ve siyasi liderler Onlara hiçbir konfor saglar. hayirseverlik kapilari onlari kapatmaya vardir. Ve yine hakim duygu beyaz tüm gücü insan var diyor o. Bunlar dogal olarak "imtiyazli" dir. Bir baglanti kesme entre teori ve gerçekligi görür tek ben miyim?

irk önyargi durdurmak için çalismaktadir denemede en az yarim yüzyil sonra, New York Times gazetesinde yayimlanan son anketlere Amerika'da bu yaris iliskileri "kötü" miydi Sonuçlandi. Arastirmaya Ankete katilanlarin yalnizca yüzde 37'si bu yaris iliskisi "genelde iyi" miydi düsündük. Siyah beyaz Hem Katilimcilar, amaç Özellikle siyahlar, Amerika'nin ilk siyah baskani Barack Obama 2009 yilinda göreve geldiginde Onlar miydi daha yaris hakkinda kesinlikle daha az iyimser miydi.

O halde ne yapacagiz? Biz irk önyargi ortadan kaldirma Hatta daha çok çaba. Biz bile fazla beyaz nüfusu suçlarlar ve utanç. Biz Daha siddetle Bagnazlar revile. Bu cinnet Einstein'in taniminin klasik bir örnegidir: over la même seyi tekrar tekrar tekrar farkli bir sonuç golü bekliyor.

Ben yaris iliskilerin bu basarisiz modelinden geri adim ve bir gümüs astar aramaya çalisacagim. Hayir, bu 25 yil içinde beyazlar ABD'de bir azinlik nüfusu olacagi degil. Bu irk yobazlar yakinda medya beslenen mantigi ile bogulmus olacagi degil. Daha ziyade, irk hakkinda monolitik görüsüne akilli direncini Orada basliyor O anlamda son yarim yüzyildir bu stifled tartisma HAS oldugunu. siradan insanlarin ruhu 'em hor Organize Kuvvetleri tarafindan ezilmis edilemez. Bunlar siradan beyaz insanlar entre kin ve sevgiyi ayirt edebilir.

simdi benim argüman kalbine dönelim. Amerikan toplumu, beyaz insanlarla iliskili qui est, çok fazla sosyoekonomik rekabet üzerine Odakli edilir. Biz eszamanli sayisi Herhangi Daha hedefi çok büyük bir grup insan hiçbir topluluguz. Ebeveynler Çocuklari kariyer yoluyla egitime uzanan rekabetin büyük Amerikan oyunda basari ahlaki ögretmek. Bu oyunun adi para kazanmak için ve ikisi de toplumda olumlu itibar ve konumunu satin etmek. Basari baskasinin için kisinin durumu göreli açisindan tanimlanmaktadir. Bu bir sifir toplamli oyun.

1950'ler ve 1960'lar Amerikan Yüksekögretim altin çag miydi. Bu aussi siyah Sivil Haklar hareketinin doruk oldu. ikonik Sivil haklar Mücadeleler Amerikan Güney'de merkezli miydi. Onlar Böyle Bull Connor ve George Wallace ve böyle Rosa Parks ve Martin Luther King gibi kahramanlar gibi kötü adamlar özellikli ham ahlak oyun kitle medya araciligiyla yansitilan etti miydi.

Kritik olgu, ancak O geriye kareye güney Sonra Amerikan sosyo-ekonomik olarak konusan oldu oldu. Onun Agirlikli olarak küçük kasaba nüfusu Nispeten egitimsiz ve yoksul oldu. Yani Bunlar Amerika'nin rekabet etigi açisindan arizalari, tabii ki, miydi. Biz sosyo-ekonomik basari yayan, zaman Sami kuzeydeki müreffeh ve akilli üniversite ögrencileri ordularini de vardi. Onlar olanlar cahil, yobaz beyaz güneyli gibi olmak istemiyordu. Onlar ezilen siyahlarin hakli yerine sampiyon olmak istiyordu. Için Onlar basariya izlemek miydi.

Tutumlari onyillardir var tarafindan gitti sertlestirilmis var. Sivil haklar hareketi sivil din gibi simdi ol etti. Ne elli ya da altmis yil önce oldu seyirci takdir açisindan betona ayarlanir. Siyah Sivil Haklar hareketi destekli idealist beyaz ögrenciler bugünün ögretmenler, gazeteciler ve eglence Mogollarin olmak mi. Feminizm siyasi hareketin bu tür destegin yeni bir katman ekledi. kirsal Güney sosyoekonomik Compétitivité için göz önüne alindiginda, daha North gibi yil sanayilesmis toplumun olusmasina öncülük etmistir. Büyük ölçüde bilerek Kayboldu eski olmasi segregationists Bu Onlar kazanamayacagini bir savasti.

Bu arada, Amerika siyah nüfus Demokrat Parti ile uyumlu bir militan siyasi bloguna devenu est etti. Demokratik politikacilar ve ofis sahipleri altin siyah seçmenler, Zayiflamis edilecek seçmenlerin bu grup Onlarin monolitik tutun safralamak memnun pohpohluyor yalnizca ne ifade dikkat ederiz. Cumhuriyetçi Parti, simdi siyah seçmenlere küçük nedeniyle, bu irk blogu Çünkü banliyö beyaz kadinlara temyiz az degil bit rahatsiz etmemek yine dikkatlidir.

Bunun nedeni nedir? Irk ?liskileri Biraz Tartisilan görünüm 1960'larin sonunda siyahlar ABD'de genis sehirlerde bir dizi atese mi. Yorumlar en göze çarpan Zaman Dr Martin Luther King'in öldürülmesinden sonra ortagi oldu. Bit kanunsuzluk ragmen, bu faaliyet beyaz insanlarin bazilari türlü çagirdi. solcu devrimciler yerine bos konusma harekete gördü. Bazi beyaz kadin siddet titillated miydi. siyahlar kizdiracagiz etmeyin veya onlar isyan Olabilir: Ne Büyük ölçüde beyaz suçluluk açisindan Açiklamasi edilir Aslinda beyaz korku oldu.

Nerede bu beyaz erkek ayrildi? Bunlarin çogu okulda veya bürokratik kariyerlerinde miydi. Onlar Nispeten baskalari tarafindan tasarlanan rahat hayatimizda yerlesmisti miydi. Tez beyaz genç bina ve savas polise atese cesaret erkekler-oldu mu? Hayir, Onlar da utangaç miydi. Onlar da rahat miydi. Onlar isyan Kendilerini getiremedim. Bazi tamamen Onlarin akrabalar evden çikmamakta had. siyahlar, orta sinif beyazlar tez ?nceleme ile karsilastirildiginda: özgün olmayan varligini vardi.

Böyle bir kisi kendini hor için çok zor degildir. Büyük beyazlar, üniversiteye gidiyor Önceden Birçok Yil derece disiplinli bir egitim ortaminda geçirmis olmasi ve majorité miydi. üniversite ögrencileri basariya giden yolda officiellement miydi. Onlar toplumun "imtiyazli" segmenti miydi, O söyleniyordu. Onlar gerçekten yasamamis olan Çünkü kalplerinde derin, ancak Bu ögrencilerin birçogu Kendileri hakkinda süpheleri vardi. Sadece güçlü insanlar basariyi hak; ve Gerçek zorluklari, bir testi geçen degil yapay meydan karsilayarak güçlü ol. Ve böylece, bu sistemde tuzaga beyaz insanlar, çekingen ve zayif hissetti. Sadece Mavericks - kolej okuldan atilanlar - reel olarak basarili olabilir. Digerleri imkansiz bir görüntüye canli zorunda kaldi.

Bu sorunun benim analizidir. beyazlar için sorun canli Onlar Kendilerini qui içinde Asiri rekabetçi ve yapay çevre siyahlar bile fazla degil. Bazi yarisma Faydali ancak toplumun bir model olarak oldugunu. beyaz insanlara Bunlar ister veya olmak isteyen kim oldugu özgürlük verin. Genç olanlar hatalari üstesinden ögrenmede kurtulus bulmak hatalar gol aussi Onlarin adil bir pay yapalim.

Yani belli bir büyüklükte egitim ve kariyer sistemini geri ölçekleme kümeleme demektir. Bu Amerikalilara daha fazla bos zaman vererek istihdam kümeleme demektir. Bu kümeleme çocuk sahibi-ve çocuklarin bakimi için kariyerlerinde olanlar izin anlamina gelir. biz beyazlar çok siyahlarin 19. yüzyil kölelestirme nefret, biz bugün kendimizi tüketen neo-kölelik ile sadece biraz endiseli için temelden. Bu bizim bir seyler yapabiliriz.

Ben Biraz asagi cesaret ict Yapilmamasi beyaz irk degilim. Ne kendini saygi kisinin "bana tekme" giyecek O'nun Geri imza? Kabul, Martin Luther King siyahlar için neler yaptiginizi beyazlar için yapabilecegi yetenekli bireyler olmasi gerekenlere Bizim bu büyük arazi yerde konjonktiva ifade beyaz kimlik nedenleri sempati, amaç için gerçek cezalar vardir. Yetenekli insanlarin basarili siyasi hareket insa etmek metanet ve vizyon eksikligi EN amaci yoktur olabilir. cesaret-var Dylann Çati gibi olanlar, kusurlu bir vizyon takibi. siyahlar contre silahli ayaklanma fikri gülünç. yanlisi beyaz hareketi siyasi ve siddet içermeyen olmalidir.

Ben gördügüm kadariyla gerçekten bu hareket, siyahlarin veya hedefe contre diger beyaz olmayan kisilere yönelik olmaz Yani beyazlara onurunu reddeder büyüyor. Bu alçaltici kavramina karsi Olur "beyaz ayricalik." Bu irk iliskilerinde kullanilan çifte standart Karsi Olur. Bazi konusma veya görsel semboller ve medyadan buton tepki de hizli darilmak için siyahlar ve Bunlarin destekçilerinin refleks egilimine karsi Olur.

Zor bir ay Bazi bahtsiz beyaz ünlü bir irk slur veya evrensel hor çagristiriyor siyahlar hakkinda asagilayici yorum yapma yakalandigi zaman geçiyor. Kurumsal sözlesmeleri iptal edilir. outed yobaz özür dilemek zorunda kalir. medyanin oynadigi bu küçük hasta bir oyun beyazlara küçük düsürdügü. beyaz insanlari asagilamak hiç siyah çocuklar var mi; Altin bigotry tek bir yönde tanimlanir? Sadece beyazlar için irkçilik var mi? Evet, ne yazik ki, öyle. içinde Irk ?liskileri Amerika-adres bu hale geldi.

Beyaz Amerikalilar zehir içmeye sonrasi irk zombi gibi olmak mi. Biz-var beyaz çok biz sosyoekonomik gelisme Odakli olmak, bir halk olarak kendimize Herhangi anlamda olan inancini kaybetti. Beyaz bir irkçi olmak düsük siniftir - toplumun kaybedenler biri. Bu resimde daha kötü yoktur. Bu nedenle, yabanci hedefe cömert e arkadaslariniza beyazlar kötülemek. Bütün beyaz irkin Adina irk suçluluk itiraf. Sizin için üstün bir insansiniz.

Bu etik sorunu alacakti. Beyaz kisiler de etmeyin sag gururlu mirasina sahip-var? Onlarin tarihi Tamamen kötü? siyah insanlarin duygu ve duyarliliklarini koz diger tüm faktörleri mi? çogulcu bir toplumda, Sanmiyorum. Amaç birisi beyazlar için ayaga kalk ve kararli bir ses Unwavering içinde "yeter artik" demek-gerekecektir. Beyaz onuru bir mücadele olmadan gelmeyecektir.

Ne mücadelesi? Zorluklara ragmen ben beyaz halkinin siyasi kurtulus için açik bir yol oldugunu düsünüyorum. Bu beyazlar sokaklar ve pazarlara götürecegimi gerektirir. Biri piyasayi çagirmalidir ve digerleri takip edilmelidir. Cesaret o Birçok ?nsanlar takip edecek o belirsiz Mayis'tan bu yana düzenleyen kisinin paylasiminda gereklidir. sadece bir veya iki katilimci ile bir pazar utandirici Olur. Amerika'da yanlisi beyaz olmak tehlikelidir çünkü Cesaret est, ancak katilimcinin yandan gerekli. ?nsanlar Onlarin yanlisi beyaz sempati deklare etmek ve kendilerini düsük sinif marka için isi kaybedebilir. Amaç bir pazarda fikri kesin bir neden için kendini beyan etmektir.

Gerçekten piyasada fikri cesur olmali beyaz insanlari davet etmektir. Yeterli sayida insan bu soruya kendilerini açikça beyan ederse, Sonra dava kazanildi. vaka ayaga kalkma ve olmasi daha çekingen için Cesaret verir bariz Kartopu sahibi tarafindan kazanilir 'saydi.

su anda, Kendi irkinin destekçileri Kendilerini ilan etmek isteyen bazi beyaz insanlar var. Güney Yoksulluk Hukuk Merkezi Onlar Kimiz söyleyecektir. Ben Amaçlari sey birakabilir miyim Onlarin vizyonu ?stenilen edilecek düsünün cesareti için bu tür gruplar alkisliyoruz. beyazlar Kendi cins gurur ifade etmek yeterli motive Yani mi sorun Blacks dogru konjonktiva ifade düsmanlik baglaminda bunu - Onlarin alt istihbarat vb Onlarin yüksek suç oranina, Ben beyazlar ve diger irklar da irksal gurur göre iki ayak Kendi üzerinde durmak ve digerlerini saldirmaz gerek That düsünüyorum. Daha ilimli ve daha az öfkeli yaklasim sonunda fazla hayran kazanmak olabilir.

beyaz haysiyet nedenleri sadece savunma Nedenle eger ilimli olmalidir. Blacks contre yönettigi dizginsiz, öfkeli iddialarla Bir pazar basin tarafindan "irkçi" Etiketli Alinacaktir. Martin Luther King sempatik basin HAD; Onun beyaz esdeger kamu iletisim megafon tutun Olanlar gelen yekpare dönük düsmanlik yakin Olur. They will yil olay katilimcinin En kizgin ve nefret dolu konusma onalti üzerine ve bütünün o temsilcisini olun. Bu nedenle, biz nakavt yumruk açik O'nun çene birakir boksör gibi olmak istemem. Biz bazi "güçlü" eylemi düsünür müsünüz olani almak için ?tirazi karsi gerekenlere.

Bunun ötesinde, ancak, ünlüler Hakli olumlu mesajin ile uyumlu olan. Onlar sevginin gerçek degil sahte mesajlar ile uyumlu olan. Yani beyaz onurunu Advancing temasi disiplinli ve ister dini etkilerden veya dogustan insan sempati yoluyla, ölçülü gerekenlere. Artik cansiz kum torbasi Onlarin siyasi düsmanlari için, beyaz irkin kisiler dogal olarak isletmenin bu tür mutlu mesgul olmak istiyorum.

Verilen, Bireysel ve Toplu siyahlar, hem kizgin olmasi için beyaz Birçok nedenleri insan var. Aslinda siyah insanlar Onlarin gerçek bir sorun öyle ki ancak oldugunu. Beyazlar Amerika'nin siyasi ve kurumsal güç yapisini hakim devam etti. Kendilerini bulmak qui içinde üzgün pozisyonda daha az güçlü beyazlar-olabilir beyaz kisidir. Birini kötüye önce (canli mali, yasal veya baska yollarla), O'nun itibarini yok. Sen tez güçsüz beyaz insanlar irkçilarin derler. Sen utanç mesajlariniza ile _him_ sindirmeye. bu sekilde olmak üzere-yok hedefleyin.

Sen beyaz olmak utanilacak degildir ve korkmuyoruz Yani, Sonra dünyayi anlat. irkinizin baskalariyla yürüyüsü için degil altindaki kisisel maruziyet tam parlama golü davlumbazlar, bir özgürlestirici bir deneyim Olabilir. Bu zafere giden yoldur. Bu, aslinda, ulusumuzun kurtulus oldugunu.

mutlu insanlar sarki sarkilari ile pazar benim ideal olurdu. su an nisan, ben konfederasyon bayragini onurlandiran One dahil yanlisi beyaz pazarinin her türlü raziyim. Görüyorsunuz, Robert E. Lee Ben Kuzey'de tüm hayatim Yasadiginiz bile olsa benim uzak atasi oldu. Kuzey ve Güney, biz kardesiz, bizim forbearers onuruna birlesmis ve bizim nesillere yil Esit parlak miras birakmak taahhüdünde bulunmaktadir.

 

Burada bir sey deneyelim. Eger onuruna beyaz yürüyüsüne katilmak isteyebilirsiniz düsünüyorsaniz, iletisim bilgileri vererek bana mail. Yeterli sayida insan kaydolursaniz kurulan organizmalar yoksa, kendi pazarini baslayabili : mailto: 2wmcg@earthlink.net e-posta gönder

Bill

 

Bir tercümeye için tiklayin:

Ingilizce - Fransizca - Ispanyolca - Almanca - Portekizce - Italyanca

Basitlestirilmis - Endonezyaca - Lehce - Hollandaca - Rusca

 

geri dön: ana sayfasina

 

Not: "Let Beyaz ?nsanlar Mart" baslikli bunun için Kindle e-kitap, aussi yoktur. Bu $ 0.99 satiliyor.

 

TEL?F 2017 THISTLEROSE YAYINLAR - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

http://www.BillMcGaughey.com/march.html