BillMcGaughey.com

Için: NDparty.html

 

On Dördüncü Bölüm

 

Kampanya Nasil Bildirildi?

 

Isleyen bir demokraside kamuoyunun, bazi kisisel niteliklere, belli bir siyasi tecrübeye ve görevde seçtikleri takdirde neler yapabileceklerine dair belirli görüslere sahip olan kamu görevlilerine aday seçmeye odaklanacagi varsayilabilir. Tabii ki parti üyeligi de olabilirler. Adaylar konusmalar yapacak veya aday tartismalara katilacak ve medya bu olaylari haber raporlarinin bir parçasi olarak kapsayacakti. Birkaç aylik bir süre boyunca, halk, çesitli adaylarin kim oldugunu anlamaya gelmis ve bir aday için oy kullanacakti. Bu kisi, önümüzdeki dönemde kendisine seçilen görevi yerine getirirdi.

Seçilen oylamaya katildi

Bu davada farkliydi. Birincisi, insanlar Siralama Seçimi adli bir sistemle her bir büro için sadece bir degil üç adaya oy vereceklerdi. Minneapolis seçmenleri, 2006 seçimlerinde bu sistemi onaylamislar ve bu yil ilk defa kentimizde kullanilacakti. Aziz Paul seçmenleri seçimlerinde oy kullanip edinmediklerini seçtiler.

Genel olarak Siralama Oylamasini çok sevdim çünkü kazanma sansi az olan üçüncü parti adaylarina oy veren kisilerin seçtikleri büyük parti bir adaya oy vermedigi "atilan oy" unsurunu ortadan kaldirdi ve böylece "atti" seçim. Klasik dava 2000 baskanlik seçimlerinde Ralph Nader'dir. Nader'i tercih edenler muhtemelen Al Gore'u ikinci tercihi olarak seçmis olacakti, Nader için oylama Gore'dan "oy alarak" aldi ve seçimi George W. Bush'a atti.

Choice Choice Oylamasinda, biri Birinci Seçim adayi olarak Nader'e, Ikinci Seçim adayi Gore'a ve Üçüncü Seçim adayi olarak Bush'a oy verebilirdi. Oylarin tablolarinda ilk turdan sonra Nader birakilmis olacakti ve ?kinci Seçmen seçmenleri geri kalan iki adaya yeniden dagitilacakti. Çok daha fazla Nader destekçisi Bush'a Gore'u tercih ettiginden, Al Gore muhtemelen Bir Yere Siralama Oylama sistemi altinda Baskan seçilmis olacakti.

Üçüncü taraf bir tip olmaktan dolayi, Siralama Seçiminden hoslaniyordum; çünkü "gerçekçi" olmak zorunda kalmadan ve "iki kötülügün daha azi" için oy kullanmak yerine insanlarin "vicdanlarini oy kullanmalarini" sagladilar - gerçekten tercih ettigi adaya oy verin - " Geri kalan adaylar.

Ancak bu özel seçimler sirasinda yeni sistem dezavantajli bir sekilde çalisti olabilir. Sistemin kendisinin hatali olmasi degil, ancak medyanin seçime katilan adaylardan ziyade Seçme Oylama'ya odaklanmayi seçtigi belirtildi. Rybak'in çok ilerisinde oldugu düsünülürse, gazeteciler seçimlerin kendi basina bu yil yapilmasi gereken sey olmadigini düsünüyorlardi. Gerçek "haber", Yere Göre Oylama'ydi. Bu nedenle seçimle ilgili pek çok hikaye, göreve baslayacak adaylar yerine, yeni oylama sistemi ile ilgiliydi. Benim açima göre, seçim kaldirilmadi.

Örnegin, 14 Ekim'de "Real to Tell" adli topluluk radyo istasyonu KFAI-FM'de yayinlanan bir saatlik programda durum böyle oldu. Özel program "Kent Seçimleri 2009" baslikli. Bu, Siralama Oylamasina ve Tahmin ve Vergi Kurulunun kaldirilmasina iliskin öneriydi. Eski Minneapolis belediye baskani Don Fraser ve eski Belediye meclisi üyesi Joan Niemiec sovda konuk oldular, ancak bu yilin sehir ofisi adaylarindan hiçbiri degildi. ?ki hafta sonra "Adaylar ?nceleme" baslikli bir program adaylari görüsmek üzere söylendi ancak yine adaylar davet edilmedi. Bunun yerine, bir yerel gazeteci paneli kampanyayi degerlendirdi.

Minneapolis sehir yetkilileri, Seçilen Oylama sisteminde seçmenleri egitmek için büyük çaba gösterdiler. Bu amaçla 25 Temmuz Cumartesi günü Seward Mahalle Dernegi ofislerinde aday toplantisi yapildi. Benim için bu, diger bazi adaylarla (Al Flowers ve John Charles Wilson) konusma firsatiydi. Natalie Johnson Lee'nin kocasi Travis Lee, önümde birkaç sira oturuyordu.

Etkinlik organizatörleri, Yere Siralama Oylama sisteminin nasil çalistigini göstermek için RCV örnek oy pusulalarini ve diger literatürü dagitti. Adaylarin, Ulusal Gecesi Çikan blok partilerindeki insanlara 4 Agustos'ta sehir etrafinda düzenleyecegini önerdi. ?yi bir fikirdi. Kendimi "siyasi" görünmeden seçmenlere tanitabilirim. Bir sürü edebiyat aldim. Ne yazik ki, 4 Agustos aksami iyi hissetmiyordum, o gece taraflardan hiçbirine katilmadim.

Seçmenlerin kendileri için, Siralama Seçimi o kadar karmasik degildi: Sadece bir kolondaki birden fazla adaya oy kullanmamayi unutmayin, oy kaybedersiniz. Her zamanki gibi, adaylar siralar halinde listelendi. Her satir için üç sütun vardi. Fikri, her bir büro için üç farkli aday seçmek ve siradaki seçmenlerin Birinci, ?kinci ve Üçüncü seçeneklerini temsil eden üç sütundaki siralarindaki ovalin koyulastirilmasiydi. Bir seçmen tüm seçimler için ayni adayi seçerse veya yalnizca Birinci Seçim sütununa oy verirse, yalnizca Birinci Seçim oyu sayilir sayilir. Bir seçmen, diger tercihleri ??ifade etme firsati kaybedecektir.

Daha karmasik kisim oylarin sayimiydi. Seçim gecesindeki oylama makinelerinde her seçim için ham rakamlar olurdu, ancak o zaman seçim hâkimleri ekipleri bütün oylari elle sayacaklardi. Son seçim sonuçlarina geçmek Aralik ayi ortasina kadar sürebilir. Kazanan adayin kazanmasi için oy çogunluguna sahip olmasi gerekir. ?lk oylama turunda çogunluk oynamis olsaydi, Yere Siralama Oylama sistemi, bir adayin çogunluga erisene kadar oylari diger adaya yeniden dagitmaya devam edecekti.

Böyle davrandilar: Birincisi, Birinci Seçim oylari sayildiginda kazanilacak herhangi bir matematiksel sansi olmayan adaylar atilirdi. Onlara oy kullanan seçmenlerin ?kinci Oylama oylari geri kalan adaya yeniden dagitilacak ve sonuçta ilk Seçimlik oylamaya dönüsecektir. Bu, adaylardan birinin oy çogunlugunu verebilir ve süreç durdurulur. Aksi takdirde, en az oy alan adaylarin birakildigi birkaç tur sayim yapilacakti. Sonuçta birisi kazanacakti.

Gazete tanitim

Siyasi muhabirlerin ve halkin bunun gibi teknik gereginden uzaklasmasi kolaydir. Amacim, belediye baskanligina aday olarak saygin bir sayi kazandirmak ya da en azindan kazanmakti. Gerçekten ihtiyacim olan sey, gazete yazilarinin benim adimdan bahsetmekti ve umarim, okuyuculara bazi konulardaki yerim hakkinda bilgi verdim.

Star Tribune, çesitli sehir ofisleri için tüm adaylarin adlarini veren 22 Temmuz'da bir makale yayinladi. Ne yazik ki, bu gazete 24 Temmuz'da "Suç düsürmek bir zafer" baslikli bir ön sayfada yer aldi. Küçük bir baslik söyle: "Kuzey Minneapolis de dahil olmak üzere mahalle bugün daha güvenli ve sehir yetkilileri elendi." Azalan suç sehirdeki orani, Belediye Baskani Rybak'in ana konusma noktalarindan biriydi. Bu, belediye baskaninin yarisinda önyargili raporlamanin habercisi miydi?

Minnesota Üniversitesi ögrenci gazetesi Minnesota Daily, 29 Temmuz'da yapilacak olan 2009 Minneapolis sehir seçimleriyle ilgili bir sayfa çiktiginda adayligim için beklenmedik bir artis oldu. Belediye baskaninin yarisinda bahsedilen üç adaydim, R.T. Rybak ve Papa John Kolstad diger ikisi. Vaov! Sonuç olarak, üç ana adaydan biriydim. Daha önce göreve basladigim için Minnesota Daily editörleri ve gazeteciler diger adaylardan daha çok bana asina olmus olabilirdi. Bu benim için sansli bir mola oldu.

Southside Pride'de bir karakterizasyon

Minneapolis'in güneyinde yasayan bir arkadasim, bana adimi Southside Pride, kentin bu bölümünde dagitilan bir topluluk gazetesinde oldugunu söyledi. Hemen arabamin içine girdim ve haber mahallinde kopyalar bulabilecegimi düsündügüm yere gitti. Agustos 2009'da yayinlandi. Editör Ed Felien, ön sayfanin sag tarafinda bir sütun yazmisti. Baslik söyle: "Bu insanlar kimlerdir ve ne istiyorlar?" "Bu insanlar" belediye baskanligi adaylariydi. Felien ikisi de ciddi olduklarindan veya eglenmek istediklerinden dolayi sundular.

Yazarin kolonu basladi: "Bu sonbaharda yapilacak olan sehre seçimler için dosyalar kapandi ve belediye baskanlari bu ciddiyetini" Ben sadece eglenmek istiyorum "alanina tasidi. Tom Fiske Sosyalist ?sçi Partisi adayi ve ciddi biri. Küba 5 ve banka kurtarma islemleri ... Bill McGaughey hala ayrimciliga maruz kalan beyaz erkekler konusunda ciddidir (daha önce diger ofisler için kosuyor). Diger taraftan, Joey Lombard "Harika", Bob Carney Jr. ise 'Orta Kademeli ?lerletilmis Sansürlü' olarak kosuyor - bunun anlami ne olursa olsun. Papa John Kolstad Belediye Baskani için çalisiyor. Her zaman eglenceli. "Bu son ifade, muhtemelen profesyonel bir müzisyen olan Kolstad'in eglence sektöründedir.

Felien'in de bu sütunla eglenmeye çalistiklarini söyleyebilirim. Benim bakis açimdan sorun, kimlik sorunlariyla ilgili tutumumu kötüye kullandigimizydi. Yeni Haysiyet Partisi bu tür tartismalarin paradigmasini degistirmeye çalisiyordu. Ancak burada Felien, eski paradigma göre konumumu karakterize ediyordu: irkçi veya cinsiyet ayrimciligi. Herkes için olumlu kimlikleri tesvik etmek ve tartismali karsilastirmalardan kaçinmak için ofise kostum. Yeni paradigma buydu. Dolayisiyla, kampanyam bütünlügün herhangi bir parçasini elinde tutmak için, Felien'in sütununa cevap vermek zorundaydim.

Neyse ki, Chicago Avenue'deki Southside Pride bürolarinin kapisini açarken, sahsen tanidigim Felien'e kostum, kapidan çiktim. sikayetimi belirttim. Felien, beni rahatsiz etmeyen, karmasik sesi nedeniyle özür diledi ve ayni zamanda, Southside Pride'in editörüne bir mektup gönderdigimde cevabimi yazmayi kabul etti.

Gerçekte, yayinlanan mektup benim adayligima diger birkaç adayla birlikte bir sütunda bahsetmekten daha fazla dikkat çekecekti. Dolayisiyla bu "yanlis" benim avantajim için çalisiyormus gibi görünüyordu. Daha da önemlisi, irk ve cinsel kimlik konusundaki görüsümün gerçekten ne oldugunu düsünmemi istemistir. Daha sonra, NewDignityParty.org web sitesinde yer alan "Kimligin siyaseti hakkinda inandigim seyin kalbine ulasma" baslikli bir yazi yazdim.

Star Tribune anketleri

Star Tribune dahil olmak üzere bazi yayinlar, adaylara anket gönderdi. Cevaplar bir Seçmen Kilavuzunda yayinlanacakti. Bu yil, belki de maddi sikinti yüzünden, Star Tribune gazetesinin basili baskisinda bir Seçmen Kilavuzuna sahip degildi. On-line sürümü, Startribune.com idi. Steve Brandt, 19 Agustos'ta, sorularini kendi adaylarina on gün içinde yanit bekleyen adaylara postaladi. Ay sonuna kadar Çin'de olmak için plan yapiyordum.

Neyse ki uçusum ertelendi - o gün Chicago'ya bekleme seferleri yoktu - bu yüzden Brandt'in mektubunu posta kutusundan bulmak için havaalanindan eve döndüm. Sorulara hizli bir sekilde cevaplar hazirladim ve ona e-postayla gönderdim. Brandt bana cevap verecek ilk aday oldugum için tesekkür etti. Daha sonra inceledikten sonra, bazi cevaplarim Akilli Alecky'mis gibi düsündüm. Örnegin örgütsel cirolari belirtmek istedi, "örgütlü esim" (aslinda siyasetten nefret eden ve bu yüzden muhtemelen kimseyi onaylamayacak olan) tarafindan desteklendigimi söyledim. Birkaç kez, konuyla ilgili cehaletten vazgeçtim ama "Havadan bir numara seçecegim" dedi. Daha sonra, son basvuru tarihi uzatildi ve bu cevaplari revize ettim.

Ben Çin'de iken Brandt bana telefonuyla ulasamayacagindan sikayet eden bir kaç e-posta gönderdi. Bir baska "kisa anket" yayini yapiyordu. Brandt, belediye baskanligi adaylarinin "Belediye Binasi trivia" bilgisine iliskin mizahi bir sütun çikardigi ortaya çikti. 16 Eylül'de yayinlanan sütunda "Belediye Binasi meydan okumasi" basliklari vardi.

Brandt, "Belediye binasi ne kadardi?" (Dogru cevap:% 50, diger adiyla benim ve bir baska adayin disinda) adaylari Minneapolis Belediye Binasi hakkinda bilgi toplamisti. Yarisi Hennepin County'ye aittir) "1970'lerde hizmet veren Aldadi Eddie Felien, en iyi hangi teklif için hatirlaniyor? (Dogru cevap: Kuzey Devletler Güç sirketini belediye yararina yapmak için çalisma istiyordu, evet ayni Ed Felien bugün Southside Pride yayinliyor.) "Waters heykelinin babasinin hangi kismi Belediye Sarayina girenler tarafindan iyi sanslar mi diye ovuldu?" (Dogru cevap: sol ayak)

Görevli belediye baskani Rybak en dogru cevaplari aldi. John Charles Wilson, bu üç yanitla ikinci oldu. Elbette sorgulamaya elverisli degildim. Bunun belediye baskaninin yarisina eglenceli bir yaklasim oldugunu ve baska hiçbir sey yazilmadiginda olumlu bir katki oldugunu düsündüm. Bu egzersizin asil "kaybedeni", zavalli olarak tasvir edilen Papa John Kolstad'di: "Kolstad, sonradan sabah kisiligi olmadigini söyledi, ciddi bir yaris yürüttügünü söyleyerek sorusturmalarimizi reddetti."

Yazdigim editöre mektupta gazete ilani için bir teklif verdim: "Eminim Steve Brandt'in zamaninda ulasamamasi bana belediye baskanligi adayi listesinin altindaki ya da yakininda onu bitirmekten kurtardi" Belediye Binasi meydan okuma "quiz. su anda muhabir Brandt için bir önemsiz sorunum var: Belediye baskaninin mevcut adaylarindan hangisi bir zamanlar Minneapolis Belediye Meclisinin kapatilmasina ve sonuçta Konsey odalarinin güvenlik yükseltmesine ilham veren bir protesto gösterisi düzenledi? " Cevap elbette ki benimdi. (Bkz. Landlordpolitics.com/citycouncil.html.) En iyi bildigim kadariyla, bu mektup yayimlanmamistir.

Bu dönemde bir Star Tribune abonesi olmadigimi belirtmeliyim. Tanidigim bazi insanlar gazete aboneliklerini ilke edinmeden iptal ettiler; ("Kirmizi") Star Tribune'in "komünist" bir gazete olduguna inaniyorlar. Benim durumumda, abonelik Temmuz ayinda tükendi. Bunu sabah teslimatinin kesildigi gün ögrendim. O zamana kadar, ödenen sürenin ötesinde gazete iletiminde 64.60 dolar borçluydum. Postaya hiç fatura gelmemistim. Normalde, fatura tutarinin makul olup olmadigina karar vermek için tarihlere, ödeme oranlarina ve tatil tutma sürelerine bakiyorum. Bir Star Tribune çalisani böyle faturalari aldigimi söyledi.

Postanin adresi, 1702 Glenwood Avenue'den (burada postami alacagim) 307 Knox Avenue N. olarak degistirildi (ki bu benim postumun teslim edildigi giris yolu). Ben dörtlü bir evde yasiyorum. Glenwood ve Knox caddelerinin kösesi. Çalisan bana dogru fatura adresini kullanarak baska bir mektup göndermek için söz verdi. Hiç olmadi. Aslinda, ayni konusmayi iki kere yaptim, ancak hiçbir fatura hiç postaya gelmedi. Sonunda, Star Tribune 64.60 dolarlik bakiyemi bir koleksiyon ajansina çevirdi. Kisa süre önce bu faturayi ödedim, ancak henüz gazete aboneligini yenilemedim. Sabah rutininin o bölümünü özlüyorum.

Kampanya döneminde, e-posta kaynaklarindan siyasi haberler almak ve zaman zaman geçmis Star Tribün'lerin yiginlarina bakmak için kütüphaneye gitmekten memnun oldum. Bazen insanlar bana ismimin gazetede oldugunu söyledi. Elbette o günün baskisinin bir nüshasini elde etmek için her türlü çabayi sarf ederim.

Diger anketler veya sorgulama

19 Eylül'de, mahalle dernegi gazetesi Lyndale Neighborhood News'den bir seçim anketi aldim. Yanitlar 8 Ekim'de yayinlanacak. Gazete, mahalle derneklerine olan tutumumu ve seçilmis belediye baskani seçildiginde onlara nasil yardim edecegimi bilmek istiyor. (Belediye Baskani Rybak, Mahalle Yeniden Canlandirma Programini veya "NRP" yi bosalttigi ve bir sehir departmanina para aktartigi için elestirildi.) Sadece bir mahalle örgütünün yönetim kurulunda oldugumu ve mahalle endiselerini dinleyecegini yazmistim. ?kinci bir soru sehir finansmani ile ilgiliydi. Kentin, vergi, ceza ve ücretlerle insanlari korkutmak yerine, is dünyasina daha cazip hale getirerek vergi tabanini genisletmesi gerektigini söyledim. Bu gazetenin bir kopyasini hiç görmedim, ancak yorumlarimin yayinlandigini varsayiyorum.

Benim ve güneydeki birçok mahalleyi temsil eden Hill and Lake Press, ayrica belediye baskanligi için adaylar da dahil olmak üzere adaylar için bir anket düzenledi. Bu sorular üzerinde Ekim ayinin ikinci haftasinda çalistim. Kentin bütçe krizi Birinci sayisimdi, dedim. Yine, sehir yetkililerinin Bill Amca Amca ile yapmis oldugu gibi onlari yok etmek yerine isletmeler çekmek için bir öncelik verilmelidir.

Bu davada daha sonra bu gazetenin kopyalarina rastladim ve kapidan kapiya literatür dagitti. Editörler, belediye baskanligi adaylarinin basim baskisinda, ancak yalnizca on line görüslerini yayinlamama karari aldi. Diger ofislere adaylardan gelen yanitlar basili baskida yer aldi. Bu alanin gazetecilerinin belediye baskaninin yarisini ne düsündügünü anlatti. (Önemsizdi.)

Star Tribune, Ekim ayinda Steve Brandt'in anketine hala cevaplar bekliyordu. Bu nedenle, Agustos ayinda sundugum seyin gözden geçirilmis bir versiyonunu gönderdim, çalkantili cevap verme egilimimi kesti. Ayrica, Jim Swartwood'a ve John Butler'a, Star Tribune anketi için cevaplarini hazirlamaya yardim ettim. Gazeteye bir sey göndermenin hiçbir seyden daha iyi oldugunu savundum. "Aday tarafindan yanit alinamadi" etiketi, seçim hakkinda pek fazla ilgilenmeyen bir adayi belirtir. Her soruya iyi cevaplar vermekle ilgilenmene gerek yoktur. Bu nedenle, bir soruya makul bir cevap bulabildigim yerden iki meslektasim için yazdim. Nerede bulmadim, konuyu googlederek bir araya getirdim. Jim ve John hem cevaplardan hosnut olduktan sonra, anket formlarini Star Tribune'e kendi adlarina geri gönderdim.

Elektronik medyaya gelince, bir topluluk radyo istasyonu olan yalnizca KFAI-FM, "küçük adaylar" in mesajlarimizi seçmenlere yayinlama firsati sagladi. Elena Erofeeva isimli bir muhabir bana 14 Eylül'de bir on-onbes dakika röportaji kaydetmek için Ravenide Caddesi'ndeki KFAI stüdyosuna ugramam için bir e-posta gönderdi. Saat üçte randevu aldik. 18 Eylül cuma günü. Çim isaretlerinin sonunu en azindan ilk partide yükledigim o zamanla ilgiliydi.

Bu kapsamli bir röportajdi; Yeni seref Partisi ve kimlik politikasina olan yaklasimini açiklama sansim bile oldu. Ancak Elena, kasetlerin her adaya iki dakikalik hava süresi kadar düzenlenecegini bildirdi. Programi yakalayamadigimdan beri röportajimin hangi bölümlerinin yayinlandigindan emin degilim.

Leonard Cohen'in müzigi

Stüdyo çikisinda, 21 Eylül Pazartesi günü saat 06: 00'dan itibaren Minneapolis sehir merkezinde 7.Cadde Girisinde gerçeklesecek olan "Leonard Cohen'e Övgü" reklamini yapan küçük bir brosür gördüm. Etkinlikte "Ortalama Larry ve arkadaslari" vardi. Larry, yerel bir sarkiciydi. KFAI, gösteriyi Pazar aksami önizleyecek ve ücretsiz bilet verecektir. Pazartesi günü yapilan etkinligin bilet fiyati sadece 7 dolardi. Gitmeye karar verdim.

Bir ay kadar önce, Leonard Cohen'in Londra'daki performansini izledim ve sarki söyleyerek ve Cohen'in kamusal sahsiyetiyle büyülendim. 40'larin ve 50'lerin isadamlarinin giydigi eskilere benzer, saskin bir sapka takiyordu, yine de "serin "ti. Özellikle Cohen'in "Demokrasi" adli sarkisi ile "Demokrasi ABD'ye geliyor" akli basinda bir tahminle ilgileniyordum. Bu, nüfuz ve güç isteyen bir siyasi parti için bir tema sarkisi olabilir. Baska deyisle, Yeni Haysiyet Partisi için bir tema sarkisi olabilir. (Leonard Cohen'in bu sarkiyi söyledigini dinle.)

Politik partilerin sanat yoluyla insanlari bir araya getirebilecegi fikri uzun zamandan beri vardi. Müzikal ya da sanatsal açidan zengin deneyimler, Robert'in Düzen Kurallari'na tabi olan bir siyasi toplantida yasanan sikici deneyimlerin yerini alabilir. Cohen'in "Demokrasi" sarkisi tasariyi uygun buluyordu. Canli bir partinin kurulmasini beklerken, Leonard Cohen haraçindaki sanat camiasiyla baglanti kurarak böyle bir varligin temelini atacagimi düsünmüstüm. Elvis'inki gibi "Leonard Cohen taklitçileri" için reklam yapardim.

Bu nedenle, "Bir Leonard Cohen taklitçisi aramak" için genis bir harfle okunan bazi brosürler hazirladim. Yeni Haysiyet Partisi'ni tanittiktan sonra, brosür "bir" resmi "Leonard Cohen imza siparisi için bir seçme sansini elde etmek istiyoruz (umarim, sapkali) "Önümüzdeki sene düzenleyebilecegimiz olaylarda ABD'ye" Demokrasi geliyor "ve diger Cohen sarkilarini söylediler." ?lk caddenin disindaki insanlara onlari 7 cadde girisinin Burada ama sokagin hemen altindaki bir kapida. Toplama kalabaliklari Leonard Cohen harci için degil, baska bir eylem için.

Leonard Cohen'e verilen Övgü, baslamaya bir saat gecikti. Etkinlige belki de toplam on bes kisi katildi. Politikacinin kiyafetiyle giyindim, brosürlerimi bos masalara yerlestirdim ve sonra üç saat süren bir performansla oturdum. Ortalama Larry'nin repertuarinda "Demokrasi" bulunmamasina ragmen keyif vericiydi. Bununla birlikte, müzikle siyaseti birbirine baglama açisindan, olay bir büstü oldu. Zil kulaklari ve küçük baska eve döndüm. Sanatçilar Venüs'ten, ben de Mars'dan ya da onun gibi bir seydi.

Ancak Leonard Cohen'den vazgeçmeye henüz hazir degildim. Elektronik gazete olan Mplsmirror.com, siyasi adaylara sitesinde bes dakikaya kadar video gönderme sansi sundu. Video, basit bir kampanya açiklamasi olabilir veya adayin istedigi herseyi yapmasini gösterebilir. sarki seçtim. Kampanyama kisisel bir bakis açisi getirmek için Cohen'in "Demokrasi" sarkisini söylerdim. Bir Google aramasi beni bu sarkinin sözlerine ve Cohen'in kendi performansina yönlendirdi. Griple ilgili rastlantisal bir sesim olsa da sarkiyi bir iki kere denedigimde iyi ses çikardigimi saniyordum. Fakat performansi bantlayacak birilerine ihtiyacim vardi.

Jim Swartwood, sarkimi ve Mplsmirror.com için yaptigi açiklamayi kaydetmek için bir video kamera getirdi. Bu sefer, performansim çok eskin oldu. Kelimeleri okumak için kagittan yukariya ve asagiya baktim ve ciliz bir sesle sarki söyledim. Bununla birlikte, artik video kasete bir kayit yaptik. Sonraki adim, kaydi Mplsmirror.com'un gerektirdigi kompakt diske aktarabilen birini bulmakti. Bir arkadasim bunu benim için idare etti. Ardindan diski Terry Yzaguirre'ye teslim ettim. Natalie-Johnson Lee'nin kampanyasiyla organize edilen Broadway'deki bir siyasi mitingde bulusmasini istedi. Bir konusma yapmak için sahneye davet edildim.

Ancak videolarimin altinda kalmis olan yorumlari asla unutmayacagim. Bir kisi beni o kendine saygili davranmakla ve o seste o sarkiyi söylemek için "muziplik" yapmakla suçladi. Bir digeri "eger Bill McGaughey'nin herhangi bir güvenilirligi varsa, onu kaybetti" yazdi. Leonard Cohen'in müzigine olan hevesim kampanyanin geri kalaninda tamamlanmisti.

Halk beni nasil siyasi bir aday olarak görüyordu? Ilk olarak, geçmis kamu görevlisine aday olmamiza ragmen, büyük ölçüde bilinmedigimi düsünüyorum. (Bu son nokta beni siyasi meraklilara "çok yillik bir aday" yapti.) Eger Minneapolis'de bilinirsem, bunun nedeni büyük oranda Metro Mülkiyet Haklari Eylem Komitesi'yle ve genelde ev sahipleriyle ilgili olan konuyla iliskim içindi. Bazi destekçilere ragmen, ev sahipleri çogunlukla Minneapolis siyasetinde azarlanmis bir gruptu. Minneapolis e-demokrasi forumundaki insanlarla savasirken bazi düsmanlar yaptim diye de korkuyorum. Sonunda, kampanyamin web sitesini ziyaret eden birçok kisi, NewDignityParty.com, beyaz bir irkçi oldugunu düsünmüs olabilir. Kendi görüsüm ve belediye baskanligina adayligim bundan daha iyiydi, ancak Minneapolis seçmenleri son sözü söylemisti.

Açik evler

Belediye baskanligina kosmanin bir nedeni, Yeni Haysiyet Partisi'nin potansiyel taraftarlarini belirlemek oldu. Jim Swartwood ve John Butler bana kisisel bir iyilik gibi göreve basladilar sanirim. Kampanyanin ve bu yeni partinin, Yeni Onur Partisinin digerleri için ilginç olacagini umuyordum. Bazi insanlar kampanyanin web sitesinden postayla gönderilen kutuya gönderilen mektuplar yoluyla kampanyayla baglanti kurduysa veya ödeme e-postasiyla gelirlerdi. Bu olmadi.

Bir baska ulasim etkinliginde Minneapolis kütüphanelerinde açik evler hazirladim: 8 Eylül Sali günü Lowry ve Fremont yollarindaki Kuzey Bölge Kütüphanesi'nden; Ve 15 Ekim Persembe günü Minnehaha Parkway'nin hemen güneyindeki Lyndale Caddesi'ndeki Washburn halk kütüphanesinde. Bu alanlarda çim isaretleri ve edebiyat damlalarinin insanlari iki olaya çekecegini umuyordum.

Bu olaylara sahip olmanin bir avantaji, topluluk gazetelerinde ücretsiz olarak listelenebilmeleri oldu. NorthNews olay takviminde yer alan haber su sekilde okunmustur:

 

"Yeni Haysiyet Partisi toplanti ve açik ev düzenleme

2009 Minneapolis sehir seçimlerinde üç aday olan bu siyasi parti, bu yil 4 Temmuz'da Minnesota'da kuruldu. Ilk halka açik toplanti Sali, 8 Eylül 2009, 6-8 arasinda olacak. Kuzey Bölge kütüphanesi toplanti odasi, 1315 Lowry Avenue North, Minneapolis. Bu, partinin ilke ve planlariyla ilgili genel bir tartisma ile tanitici bir toplanti olacaktir. Daha fazla bilgi için web sitesini kontrol edin NewDignityParty.org ya da 612-374-xxxx'i arayin. "

 

Belirlenen günde on bes dakika erken geldim ve bazi isaretler kurdum. Sonra bekledim ve bekledim. Nihayet, John Butler saat 18: 20'de geldi. O ve ben kisa bir süre konustuk. John daha sonra bazi isaretler aldi ve gitti. Tüm dönem boyunca sikistim. Kimse gelmedi.

Ayni sey, 15 Ekim'de Washburn kütüphanesinde açilan ev için de geçerli. Yine, oda 6 ila 8'de ayrildi. Yine sadece John Butler geldi. Önceki günlerde kütüphaneyi çevreleyen caddeleri tarattim, ancak çok az etkisi var gibi görünüyordu. Kampanyamizda hiç kimse ilgilenmiyor gibiydi. Bu, belki de irk yüzünden miydi?

 

Için: NDparty.html

 

bir sonraki bölüme

 
TELIF HAKKI 2009 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.BillMcGaughey.com/mayor-10.html