BillMcGaughey.com

için: NDparty.html

 

Bölüm On ?ki

 

Edebiyat damlalari ve diger girisimler

 

Bu noktaya kadar, her zamanki yalniz kampanyami yürütüyordum. John Thames, John Butler ve Jimmy Swartwood ile birlikte New Orientality Party biletinde koordinasyon vardi. Iki açik ev yeni birisiyle baglanti kuramadi. Çim isaretlerinin çogu yukariya çikti, ancak baska türlü halkla baglanti kuramadik. Az ya da hiç gazete ilani yapildi. Henüz aday bir tartisma yoktu.

Minneapolis Profesyonel Çalisanlar Dernegi'nin (MPEA) sehir çalisanlarini temsil eden siyasi eylem komitesinden bir arastirma aldim. Olasi onay için bana röportaj yapmak istediler ve bana bir anket gönderdiler. 21 Eylül Pazartesi günü saat 09: 30'da Waite Park Topluluk Merkezinde bir röportaj düzenlendi. Merkeze giderken yapili çevre gezileri nedeniyle yaklasik on dakika geç kaldim. Görüsmeciler çoktan gitti. Iki gün sonra tekrar görevlendirdim ve röportaj yaptim. Her ne kadar iyi giderse Rybak grubun onayladi. Burada sürpriz yok.

Hastaliktan ve irk mesajimin nasil alinilacagina dair bir kaygimizdan dolayi artik ticari koridorlarda magaza sahipleriyle konusan dükkanlarin sahsen kisisel olarak yapmiyordum. Belediye baskanina yönelik bu yaris üçüncü parti Kongre kampanyamdan çok daha gerçekçi degildi. Böyle bir oranla karsi karsiya kalan bir adada bile utanç duyuldu.

Edebiyati kapidan kapiya dagitma

Kalan bir amaç, Yeni Hâkimiyet Partisi'nin adini ve mesajini halk önünde sunmak ve böylece birilerinin benimle iletisime geçmesini ve bir parti organizasyonu kurmamizin saglanmasiydi. Temaslarin sayisi önemli. Insanlarla vakit geçirmek yerine, edebiyati kapidan kapiya dagitirdim. Bu sekilde, çok sayida insana daha hizli ulasabilirim ve maliyetler en düsük seviyede olurdu.

Harrison Mahalle Dernegi, mahalle sakinlerinin bürosundaki kopyalama makinesini 5 sent için bir kopyasini kullanmasina izin vermeyi kabul etti - kendi kagidinizi verdiyseniz 4 sent. Copymax, kopya basina 9 sent talep etti. Beyaz kagittan ziyade renkli istedim. Bu, Copymax'da veya daha az pahali Xpedx'te satin alinabilir. Üç farkli renkte dört kagit mendil ve ayrica çesitli kauçuk bant kutulari aldim. 8.5 "x 11" sayfa kagidi rüzgârdan uzaklastirilmaksizin kapi merdivenlerine atilamazdi, levhalar kauçuk bantlarla kapi knoblarina yuvarlanmali ve baglanmalidir. sahsen teslim edilen her brosür, posta masraflarinda en az 20 sent düsürürdü. Bu açikçasi gitmek için bir yoldur.

O zaman beni çok heyecanlandiran bu tip kampanyalardan bir diger avantaji, evden eve kadar yürümek benim için fiziksel olarak uygun olabilmem oldu. Köpegimle kisa bir yürüyüs yapmam disinda çok fazla yemek yemenin asiri kilolu olma ve oturmus bir hayat sürme konusunda endiseleniyorum. Her gün ilave yürüyüs birkaç saat kilo döken yardimci olur. Aktif olsaydi, kaybeden bir kampanya bile kilik degistirmis bir nimet olabilir.

Iki sayfalik edebiyati tam sayfalik bir sayfada hazirladim. Birincisi, "Yeni bir siyasi partinin açilmasi: Yeni Onur Partisi" baslikli "misyon bildirgesi" idi. Bunun birçok kisiye hitap edecek idealist bir bildiri oldugunu düsündüm. ?kincisi, sehir sakinlerine su ifadeyle baslayan bir mektuptu: "Baska bir sehir seçimi bize bagli. Görevli çalisanlar çogunlukla tek partili bir kasabada yeniden seçilmek isteyen DFL'ler oldugu için bu konu dikkatsizlikten daha az ilgi çekmis görünüyor. Unutmayin ki yeni bir siyasi parti - Yeni Haysiyet Partisi - bu yil ilk kez basliyor. Yeni partide üç aday var: Bill McGaughey, Belediye Baskani; John Butler, Büyük Park Kurulu için; Jim Swartwood, Tahmini ve Vergilendirme Kurulu için. "

Ikinci brosür adayligimiz için temel adimlari atti. Sadece denetim istismarina, asiri para cezasi ve ücretlere ve diger sehir sorunlarina odaklanmakla kalmadik, ayni zamanda "kisisel kimlik problemleri" üzerine odaklandik ... ayni zamanda beyaz Amerikalilarin kendilerine bir göz atip daha olumlu kendi imaji aramalari da önem tasiyordu. Irk, cinsiyet ve diger kisisel özelliklerle ilgili daha yeni ve daha dürüst tartismalara ihtiyacimiz var "dedi. MTN'nin Kanal 16'da böyle bir tartisma yayinladigina dikkat çekerek, insanlarin içeri girebilecegi tarih ve saatleri verdi. Nihayetinde birisi istediginde bunu önerdi Minneapolis'teki belirli bir Postane kutusuna postalanabilecek küçük bir bagis - "diyelim ki $ 5 veya $ 10 - edebiyat maliyetini karsilamak" hos geldiniz diyoruz.

Ilk önce ayni sayfanin karsi taraflarina her iki mesaj da koymayi düsündüm ama sonra ikinci mesajla sehir sakinlerine mektup göndermeye karar verdim. Sadece sayfa basina maliyeti 9 kurustan 5 kurusa düsürmekle kalmamakta, ayni zamanda kapakçiklarindaki brosürleri çeken kisilere daha az karmasik bir görünüm verecekti. Belki de belli bir yüzdesi para verecektir. Daha sonra bu parayi daha fazla edebiyat üretmeye koyabilir ve belki de bana dagitmak için yardim edecek birini ise alabilirim. Talep etkili olursa, bu kampanyanin para makinesi haline gelebilir.

Aslinda para sorun degildi. Mesaj gönüllü olmamasiydi.

Bazi kisisel arkadaslar - Nancy Mac Gibbon, Bob Anderson ve Ted Odell - hem benim hemfikir kampanyacilar Jim Swartwood ve John Butler'a para verdiler. Mali raporlamanin elimdeki harcamalari zorlayacagindan endiselendim, çünkü makbuzlar üzerindeki asiri harcamalar benden yapilan bir bagis kapsamindaydi. Kampanyaya 452 dolar bagista bulundugumu zaten rapor etmistim. Sonra John Butler'in 90 dolarlik kontörü geldi. Artik azaltilmis bir bagisimi benden edinebilir miyim ve Butler'in katkisi bir önceki harcamanin bir kismini karsilayabilir miyim? Emin degildim. Ek parayi daha önce bildirilen rakamlari gözden geçirmekten çok ek literatürde harcamak daha iyiydi.

Harrison Mahalle Ofisinde, mektubun sehir sakinlerine 500 kopyasini yaptim. Daha sonra masamin üzerine kagit yapragini yuvarlayarak oturdum ve her bir yapraga bir lastik bant koydum. Bu kaydirilmis sayfalar bir kutuya biriktirildi - aslinda iki kutu - ve kutular arabamdaki koltuklara yerlestirildi. Evlere teslim sirasinda benimle birlikte tasinacak küçük bir tuval vaka vardi. Turlarimi yaparken kisa sürede belirli sayida kaydirma levhasi koyardim. Sokagin her iki tarafinda bir sehir blogunu kaplayacak, bir taraftan yukariya dogru yükselen, diger taraftan da geriye yetecek kadar yaprak vardi. Blokun kendisine yazildigi zaman, arabaya geri dönecegim. Daha sonra, kisa davayi koltuktaki bir kutudan edebiyatla tekrar doldurup bir sonraki köseye götürdük ve islemi tekrar baslattim.

Nereye gittim

Notlarim, Kenwood mahallesine ilk çarptigimimi gösteriyor; kendi mahallemimden degil, "parçalarin diger tarafinda". 7 Ekim'de baslayarak, Dupont'tan Fremont Bulvari Güney'e, Egri Dagi ve Lincoln Bulvarlari arasinda degisen bir alanda edebiyat biraktim. Turlarimi tamamlamak için acele ettim, diger bir deyisle, ilk belediye baskanligi tartismasi o ögleden sonra gerçekleseceginden, arabadaki her iki kutudan da kaydirilmis levhalar kullaniliyordu. Bu mahalle tepelikti. Birçok sefer merdivenle yukari ve asagi yürümek zorunda kaldim. Birkaç kisi evde. Evlerin satildigina dair çok sayida kanit gördüm. Ayrica epeyce "hayir talep isaretleri" gördüm. Ben dik merdivenlerden inip yürüdügüm sürece bu evlerden atladim.

Buz bozuldugundan, kampanyanin bitimine kadar hemen hemen her gün edebiyati teslim ettim. Kapatilacak bir sonraki alan, 40 ila 44'üncü sokaklar arasinda Pillbury Caddesi boyunca (ev sahibi grubunun karsilastigi Martin Luther King parkindan uzakta degil) Wentworth Caddesi'ndeki yeni bir gelismeye yan gezi oldu. Ertesi gün, 48 ve 51. Sokaklar Güney arasinda Aldrich Bulvarinda inip çiktim.

Daha sonra Open House'umuzun 15 Ekim'de gerçeklesecegi Washburn halk kütüphanesine yakin mahalleleri kapsamaya yönelik bilinçli bir karar aldim. (Mektubda bahsedilen bu olay.) Mektubda yer alan bu olayin duyurulmasi, komsu mahallelerden insanlari çekmesini umuyordu. Böylece, 12 Ekim'de, Lyndale Caddesi'nin (kütüphanenin bulundugu) dogu bölgesini 51 Caddesi civarinda vurdum. 13 Ekim'de Lyndale Caddesi'nden batidaki sokaklardan bazilarinin kütüphanenin yakininda bulunmasi zamani gelmisti.

Ne yazik ki, Washburn kütüphanesinde Açik Evimizde John Butler disinda hiç kimse gelmedi. Bagis ve mektuplar için Postane kutusunu kontrol etmeye devam ettim. Hiçbiri alinmadi. Açikçasi, benim stratejim çalismiyordu. Belki insanlar kauçuk bantli kapi tokmaklarina yerlestirilen özenli edebiyatlara nazikçe cevap vermezler. Belki benim mesajimi sevmediler. Belki de seçimlere dikkat etmiyorlardi. Sorunun ne oldugunu kim bilebilir?

Ilk yapacagim 500 sayfa sayisini yaklasik 150 yaprak günlük teslimatta verdim ve ayni mesajla birlikte 500 yaprak daha yaptim. Yanit yoktu. Bu nedenle, diger mesaja geçmeye karar verdim - basliklari "Yeni Bir Siyasi Partiyi Duyurmak" baslikli sayfalari dagitmak. En azindan Yeni Onur Partisi felsefesini kimlik politikasiyla iliskili olarak iletti. Belki sorun insanlarin görüslerimizin daha uzun bir sunumuna ihtiyaci oldugu idi.

Ilk mesajla birlikte 1.000 adet edebiyatin yani sira ikinci mesajla birlikte 1,500 yaprak dagittim, kapi tokmaklarina da ekledim. Planim, edebiyati sehrin çevresindeki farkli semtlere yaymakti, bu yüzden seçim sonuçlarimizdan mesajimin çesitli insanlari nasil etkiledigini ögrenecegim.

Çogunlukla yeni edebiyati kullanarak, Lowry ve Central'daki topluluk bahçesinde iki tabelami tekrar yayinladiktan sonra, Minneapolis'in kuzeydogusunda Taylor ve Polk caddelerinde belirli bloklari kapadim. Ziyaret edilen diger mahalleler: 6 nolu bölgede dogu Phillips mahallesinin bir bölümü, 9 ve 12 nolu oranlarda Roosevelt lisedeyen hemen kuzeyinde, Bryn Mawr, Kenwood'da daha fazla sokak, 13 nolu bölgede Minneapolis'in güneybati kösesinde bazi bloklar Aldrich avenue'nin 36 ve 42. caddeleri arasinda, ve (seçim gününden önce) Harrison'da birkaç blok uzakliktadir.

twofers

Kendi kampanyam çalismadigindan, diger birkaç adayla "iki kisilik" yaptik. Papa John Kolstad'in edebiyatinin bazilarini, nominal olarak benim bir rakibim olmasina ragmen dagitmaya teklif ettim. Ward 9'daki Dave Bicking, kooperatifin aydinlatilmis düsmelerinden bir diger muhtemel yararlaniciydi. Her iki adaya yapilan e-posta mesajlarina ragmen kesin bir plan yapmadik.

Sonra, hem Kurtulus Partisi toplantisindan hem de MPRAC'in kablolu televizyon programindaki görüntüsüyle ilgili görüsmelerden ögrendigim Ward 6 sehir Konseyi'ne aday olan Mike Tupper ile konustum. Tupper'in çim isaretlerini her yerde gördüm. Tupper, dört tabelami alip onun kogusuna koyacagini söyledi. Pesinden kosmak için yapabilecegim en az sey, onun edebiyatlarindan bir kismini atmak olacaktir diye düsündüm. Sonuçta, zor kismi çevredeki evlere dolasiyordu. Kolayca kapinin iki parçasini birer tane olarak birakabilirim.

Tupper, Whittier mahalleyi oldukça iyi örttügünü, ancak Phillips'de, özellikle de dogu Phillips'de zayif oldugunu söyledi. Bu yüzden sehrin isiginda o noktami birakmaya karar verdim. Franklin Bulvari yakinlarinda, I-94'ün hemen güneyindeki Ispanyol ve Somali halkinin yasadigi bir mahalle idi. Birçogu yasal seçmen degildi. Merdivenleri oldukça sik sik asagi yukari yürümek zorunda kaldim. Sokaklar ayrica kentin baska yerlerinde oldugundan daha düzenli degildi. Ama bol miktarda fiziksel egzersiz yapiyordum ve farkli bir mahallenin bu "tur" zevkindeydim. Iki ardisik gün gerçeklesti.

Ayrica Ward 13'teki Kris Broberg ile edebiyatini almakla ilgili konustum. O kogusun dokuzuncu bölgesinden yardim edebilecegimi düsünüyordu. Minneapolis'teki Linden Hills bölgesindeki Broberg'in evine verandasinda bir kutu içinde edebiyatini toplamaya çalistim. Kutuyu bulamadim, ancak Broberg'in yakindaki bir kafede oldugunu söyleyen Park Kurulu adayi David Wahlstedt'e rastladim. Broberg minibüsünün arkasindan bana bazi edebiyat verdi. sehrin güneybati kösesine dogru sürdüm, eminim Xerxes'in dogusunda kaldigim ve Edina'ya gitmedim.

Bu, edebiyat birakmak için iyi bir alandi, çünkü evler birbirine yakinti, birkaç tepe vardi ve kentin bu bölümünde daha yüksek bir yüzdesi oy kullandi. DFL olmayan birkaç Kent Konseyi üyesinden bazilari, Ward 13'ten gelmisti; Broberg onlardan biri olmayi umuyordu. Kisa sürede edebiyatimi geçtim ve ertesi gün Broberg'e ikinci bir partinin dagitilmasini istedim. Cadilar Bayrami sezonu idi. Disarida tatil süslemeleri yapmak için birkaç kisiyle karsilastim.

Ayni sey Ward 10 için de geçerli. Kim Vlaisavljevich adaylarindan birine onun edebiyatini çekme konusunda yaklastim. O kolayca kabul etti. "Kim V", MPRAC adayi tartismalarimiza gelmisti ve büyük bir kisisel itirazi vardi, bir Demir Ranger ve hepsi bu kadar. 42-36. Caddeler arasindaki Aldrich Caddesi'nin iki tarafini Kim'in sagladigi bir haritayla kapattim.

Bu etkinlik hem bir tavsan zinciri baglanti çitinden kurtuldugumdan ve hem de mahalle çocuklarinin Cadilar Bayrami için "aldattigi veya tedavi ettigi" gibi edebiyati biraktigim için dikkat çekiciydi. Bir kadina o gece "ikisi de Cadilar Bayrami goblinleri ve siyaset pamfilistleri" ile anlasmasi gerektigini söyledim. Bazen ara sira eglence meraklilari için sekerlemeye kendim yardimci oldum. seker seviyemi yükseltmek ve beni bir sonraki bloga tam güç vermek için sadece bir sey vardi.

Kisacasi, kampanyanin bitimine kadar toplam 2.500 adet edebiyat dagittim. Posta Kutunuza hala mektup gelmedi. Hiç kimse web sitesinden e-posta ile bana basvurmamisti. Dolayisiyla, hacim ugruna sahsi temas kurmamin yanlis yönlendirilmis bir strateji olabilecegini düsündüm.

Kampanyanin son haftasi için planim, yarim sayfalik el ilanlari - kenar bosluklarinda gösterilen "onurlu insanlarla - geç ögleden sonra Minneapolis sehir merkezindeki otobüs duraklarinda bekleyen insanlara geçmekti. 2001 yilinda bunlardan bir kismini yaptim ve birçok seçmenle bu sekilde çabucak ulasabilecegimi biliyordum. Tek sorun, sehir merkezinde çalisan insanlarin birçogunun banliyölerine otobüsle binmesi oldu. Minneapolis sehir seçimlerinde oy vermiyorlardi. Otobüs sirketinden (eski isverenlerim) yol tarifleri alip güney Minneapolis'e giden hatlar için otobüs duraklariyla takilmayi düsündüm.

Kampanyanin kari?ik geçen günlerinde, ilan edilmeden bir gün önce, 2 Kasim Pazartesi günü seçimin yapilmasindan önce günü yaptim. Pek çok insan Minneapolis seçimlerinde oy kullanmaya uygun olmadigini söylediginden, önce kentte yasayip yasamadiklari sorusu ile insanlara yaklasmayi ögrendim. Bu yaklasim, ise yariyor gibi görünüyordu. Birkaç kez panhandledsem bile çogu insan dostu idi. Benimle bir sarkici gruba ait olan birinin kiz arkadasina rastladim. Ayrica John Butler ile uzaktan iliskili oldugunu söyleyen bir kadinla karsilastim. Bu küçük bir dünya. O aksam Nicollet Alisveris Merkezi hakkinda 150 adet edebiyat dagitmis olmaliyim. Bu etkinlik belediye baskanligina yönelik kampanyami etkin bir sekilde sona erdirdi.

 

için: NDparty.html

 

bir sonraki bölüme

 
TELIF HAKKI 2009 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.BillMcGaughey.com/mayor-12.html