BillMcGaughey.com

Için: NDparty.html

 

Bölüm Onüç

 

Arkadas adaylarim resmi giriyor

 


Yukaridaki anlatiya göre, belediye baskani için güneslenme kampanyasi yaptigimi ya da diger belediye baskanlari adaylarinin hiçbirinin benim kampanyam için önemli olmadigini düsündüm. Bazi açilardan bu dogruydu. Ama sonra, geçen ay bir çesit "ayaklanma" hareketi gelisti. Belediye Baskani Rybak'in rakiplerini tartismayi reddetmesi ile büyüdü. Bu, tek bir adayin tek basina idare edebilecegi bir mücadele degildi. Birkaç adayin isbirligini gerektiriyordu. Ekim ayinin ortasina kadar bu isyan her yogunlukta parliyordu.

John Kolstad'i yillardir taniyorum. Zaman zaman MPRAC toplantilarina katilmistir. Al Flowers bu toplantiya en az bir kez katildi. Agustos ayinda John, Al ve ben MPRAC'in aday forumunda "tartisti". Birbirimize karsi puan toplamaya çalistik, dostça bir tartisma oldu. O zamana kadar Rybak'in bizi sertlestirmeye çalistigi açikti; Onun ve medyanin radar ekraninin altindaydik. Yetkililerin Al Çiçek'e ne yapmaya çalistigini kinayan birlestik. Belediye baskan adayi olarak "hepimiz ayni gemide" oldugumuzu biliyorduk.

MPRAC'ler disindaki ilk aday forum, 19 Eylül'de Waite Park Topluluk Konseyi'nin sponsorlugunda hazirlanan ve Bill Food Market'in eski sitesinde Amca olayiyla çeliskili oldugundan katilmadigim forumdu. Kolstad'in topluluk forumuna katildigini ve Rybak'in katilmadigini biliyorum, ancak digerlerinden emin degilim.

7 Ekim'deki tartismalar

Independent Business News Network'ün Don Allen ve Mplsmirror.com'un Terry Yzaguirre, 7 Ekim'de MTN stüdyosunda ilk tam ölçekli belediye baskanligi tartismasini düzenledi. ?lk basta Kolstad, Çiçekler, James Everett ve ben olmak üzere dört aday davet edildi. Baska bir aday olan Bob Carney'den de bu olaya katilabilir mi diye bir telefon geldi. Onu olay organizatörlerine sevkeddim ve o dahil oldu. Rybak, elbette katilmaya davet edilmisti ancak reddetti. Böylece 7 Ekim'de yapilacak olan 7 Mayis belediye baskanligi tartismasina katilan herkesi bes aday yapti.

Tartismalar bir saat sürdü. Allen ve Yzaguirre, adaylarin her biri açilis konusmalarini yaptiktan sonra sorular sordu. Sorular, Minneapolis Sivil Haklar Komisyonu, Güçlendirme Bölgesi programi, "liderlik stilleri" gibi konulardi. Kolstad, Minneapolis sakinlerine is yaratmada küçük isletmelerin önemini vurguladi. Çiçekler kaybolmus gibi görünen Empowerment Zone fonlari için sehir yönetimini elestirdi. Bob Carney "Sky-bi" adli tasimacilik semasini konusmak istedi; Minneapolis sehir merkezinde bisikletlerin kullanilabilecegi yüksek platformlar agiydi. Her birimizin sorunlarimiz vardi.

Adayligim ve Yeni Haysiyet Partisi'nin konulari üç kat oldu: kimlik siyasetinde önerilen paradigm degisikligi, denetim tefsiri ve medyanin seçimlerin yanlis bir sekilde kapsamasi. Kimlik sorunu benim için bir sorun teskil ediyordu. Forumda (Flowers and Everett) forumdaki iki siyah adayla aramizdaki olasi gerginlik ve yanlis anlasilmalar yaratacak karmasik ve tartismali bir konuyu ortaya çikarmak mi istedim; Ya da platformumun bu bölümünü görmezden gelip diger noktalari vurgulamali miyim? Ikinci seçenegi seçtim.

Bu nedenle, Minneapolis Sivil Haklar Departmani için fon saglanmasi hakkinda soru soruldugunda, yeterince finanse edilmesi gerektigini söyledim. Gerçekten de, bu bölümün güçlü yönleri ve eksiklikleri ne oldugunu bilmiyordum ya da tamamen görevine katilip katilip katilmadigimi bilmiyordum.

Yetkilendirme Bölgesi ile ilgili soru, ilginç bir cevaba ilham kaynagi oldu. Yetkilendirme Bölgesi içinde bir isyeri kursam da, program hakkinda pek fazla sey bilmiyordum dedim. Temel olarak, Yetkilendirme Bölgesi yöneticisinin bir zamanlar beni tutuklamaya çalistigini biliyordum. Bu yorum, Bill Sam'in bakkalini kapatmakta olan Samuel rolünden dolayi Broadway'in Penn Avenue'inde Don Samuel'in "Baris Rallisi" ni seçtigim zamanlara degindi ve ayrica brosürleri de geçti. Güçlendirme Bölgesi müdürü Jonathan Palmer bana öfkeyle yaklasti, izinsiz gösteri yaptigimi söyledi ve bölgeyi derhal terk etmek zorunda kaldigimi ya da tutuklanacagimi söyledi. Ben kaldim ve tutuklama yapilmadi. (Bkz. Bu olayin yazilmasi.)

Panelistler ve moderatörler, Palmer'in Konsey Üyesi Don Samuels için çalistigini düsünen birinin ekledigi hikayeden biraz hosnut kaldi. Terry Yzaguirre bu söze itiraz etti; Sanirim benim ifademin iftira niteliginde oldugunu düsünmüs olabilir. Bununla birlikte, "birisi" bana soru sormustu.

Her neyse, canli ve dostça bir tartisma yasadik. Video birkaç web sitesinde yayinlandi. Ana önem, katilimcilarin birbirlerini daha iyi tanimasi ve R.T. Rybak katilmadi. ?lk kez Bob Carney ile tanistim. Daha önce Everett'le tanistim, ancak onu pek tanimiyordum.

Bob Carney'nin girisimleri

Carney, baslangiç ??isyaninin kivilcim tamponu oldugu ortaya çikti. ?lk basta, ona ne yapacagimi bilmiyordum. Bob Carney keçi sakali oynar ve eskiden oldugu gibi isletme okulu profesörüne benzeyen, her zaman bir is elbisesi ve kravat takar. "Sky-bi" gibi ulasim önerileri konusunda genel sempati duysam da, bunun bir sehir seçimlerinde tesvik edilmesi oldukça garip bir konu oldugunu düsünmüstüm. Parti üyeligi adi "ilimli ilerici sansür" - de bana garip geldi.

Carney ilimli ya da ilerici bir Cumhuriyetçiydi, ancak seçim görevlileri belediye baskanligina basvurdugunda "orta derecede ilerici Cumhuriyetçi" sözcüklerini kullanmasina izin vermedi. "Sansürlü" kelimesi "Cumhuriyetçi" nin yerini aldi. Isyerinde bir dava vardi. Carney, ayni zamanda Cumhuriyetçi Valisi Tim Pawlenty'e, devlet bütçesini yeniden yazmak için yaptigi "caydirma" güçlerini kullanmaktan dolayi dava açiyordu. Carney, davadan para kazanmak istedi ancak onun için basit bir prensip meselesiydi.

Bob Carney bilgili bir konusmacinin yani sira bir oyundu - takdir ettigim bir gerçek. Bir video kamera ve tripod ile birlikte bir bavulda tasidi ve web sitesinde Republicancontract.com'da YouTube benzeri bir sunum için olaylari kaydetti. Bunlarin hepsi için, Carney'nin bir arabasi yoktu ya da en azindan birini kullaniyorlardi. Genellikle otobüs veya bisikletle dolasirken bazen de yürüdü. Birkaç kez, ona sehir merkezinde bir etkinlikten eve binme izni verdim. Carney 42 ve 43'üncü caddeler arasindaki Colfax Caddesi'nde Minneapolis'in güneyinde yasiyordu.

Kendi belirledigi sekilde Bob Carney, simdi Belediye Baskani Rybak'a bu yilki seçime katilmak için baski uyguladi. Carney "R.T." adli bir video üretti. Ve ben ", General Motors baskani Roger Smith'i aramayla ilgili Michael Moore'un yapimini animsatan. Belediye baskani nerede? Belediye baskaninin ofisinin disindaki salonda bulunan Rybak, bekleyen bir seçim hakkinda bilgi sahibi olup olmadigini sordu. Belediye baskani baskasiyla basini salladi, ancak baska türlü yorum yapmadi, çünkü Belediye Sarayi'nda siyaseti tartismak uygun olmadigi düsünülüyordu.

Carney'nin kampanya hakkindaki süpheleri, Rybak'in ekim ayi takvimi 8 Ekim'de bir web sitesinde izlendigi gibi tamamen bostu. Belediye baskanligi kampanyasi bürosu için verilen dönüs adresi Hennepin Caddesi'ndeki bir UPS Store idi. Görev alanindaki belediye baskanini ilgilendiren kampanya etkinligine iliskin belirgin bir isaret yoktu. Birçogu bu videonun Republicancontract.com'da yayinlandigini izledi. Bu da, Carney'nin basini bir agaca birkaç kez vurarak vurdugu bir bölümünü de içeriyordu. ?yi bir tiyatrodu.

14 Ekim'de Star Tribune, Belediye Baskani Rybak'in ördek adayi forumlarinin hikayesini ele aldi. Muhabir Brandt, "çatismalari belirlemek" için pled atan Rybak, bes belediye baskaninin adaylarinin MTN stüdyosunda 7 Ekim'de tartisirken, gerçekte açiklanmayan bir konumdan "hedef seçmenleri" aramaktadir gerçegini ortaya koymayi basardi. Brandt'in yazisinda yer alan bir baska haber de, Rybak'in muhalefetçileriyle yaptigi ve Minnesota Public Radio'daki stüdyolarda yapilacak seçim öncesinde yapilacak bir tartismayi kabul etmesi idi. Aslinda MPR sadece büyük partilerin onayladigi adaylarin katilmasina izin verilecegi konusunda israr ettikleri için Rybak'in tartisacagi bir adaydan (John Kolstad) sadece biriydi.

Carney, 21 Ekim Çarsamba ögleden sonra Minneapolis Belediye Binasi'nin atriyumunda birkaç belediye baskaninin adayla yaptigi basin toplantisi düzenledi. Carney, Kolstad, Çiçekler, Everett ve ben katildik. Olayi, KMSP-TV için muhabir Tom Lyden gösterdi. Her biri atriyumda fotograf makinesiyle ilgili açiklamalar yaptik ve ardindan diger adayi bulup bulamayacagimizi görmek için belediye baskaninin ofisine gittik ve sikayetlerin bir listesini sunacagiz. Elbette Rybak orada degildi.

Televizyonda yapilan açiklamamda, "Rybak saygideger muamele görmüyor" dedim. Biz olmadigimiz iddiasiyla - bu sene bir kampanya yapilmadi. Belediye Baskani Rybak için bir sorum var - bu Kasim ayinda Belediye Baskani'na tekrar seçildiysen, dört yillik görev süresini tamamlamaya söz verdin mi? "Anlami, belediye baskani Vali için gerçekten kosuyorsa, Minneapolis vergi mükelleflerini Rybak, hem belediye baskanligi hem de belediye baskanligi seçimlerini kazanmak için önümüzdeki yil baska bir belediye baskani seçiminde bulunmaya gerek duymayan bir egzersiz yapmalidir. KSTP-TV ekstra maliyetin 200.000 dolari asmasi gerçegini arastirdi.

Bildigim iki kadindan telefon görüsmesi yaptigimiz için basin toplantisindaki haberler çokça izlendigini biliyorum. Biri, 1960'li yillarda kocasiyla birlikte yüksek mülkiyet vergilerinden kaçinmak için geçenlerde Minneapolis'ten Anoka'ya aile isini tasidigini bildigim biriydi. Bana yazdiklarimin bazilarinda yararli olan belirli vergi bilgilerini verdi. Diger kadin ise St. Paul'da eski bir bar sahibi idi. Üç yil önce St. Paul sehri barini kapatmaya çalisirken bir protesto olayi organize etmemde yardimci oldum. simdi benim kampanyamda yardim etmek istedi.

Star Tribune yazi isleri kurulu toplantisi

Bu arada, Star Tribune yayin kurulu editörlerine, hangisinin belediye baskanini destekleyecegine karar vermek için adaylarla görüsme yapacaklari bir davetiye aldim. Randevum 22 Ekim Persembe ögleden sonra saat 3: 00'dan baslayacakti. Al Flowers, görüsmeden hemen önce davet edilmedigini bir gün önce söylemisti. Son anda ona bir davet geldi. Çiçek ve ortagi Farheen Hakeem (Ulusal partinin esbaskanligini yürüten Minneapolis'teki eski bir Yesil Parti adayi), Star Tribune ofisine geldigimde lobide oturuyorlardi. Yakinda baskalari katildi ve konferans odasina götürdü.

Editör yazarlar Lori Sturdevant ve Denise Johnson, Al Flowers, Bob Carney, James Everett, Joey Lombard ve bana baska bir editör Doug Tice gibi bir grup adayla röportaj yaptilar. Rybak, Kolstad, Wilson ve Franson oturdu iki gün görüstü daha erken.

Adalardan kampanyalarimiz hakkinda genel açiklamalar yapmak istedik ve sehir bütçesi, sehir denetimi iç denetçilerinin yetersizligi ve diger konularda özel sorularimizi yanitladik. Kisa bir süre kimligim siyasetten ve medyanin (Star Tribune dahil olmak üzere) elestirilerinden bahsetmekle birlikte, esas olarak teftis istismari, asiri para cezasi ve ücretler, vergi matrahinin imha edilmesi ve bir mülk olarak yasantimla ilgili diger endiseler üzerinde durdum sehrin sahibi. Bu benim güvenilirlik alanimdi.

Sanirim, sorgulayicilara, mülkiyet yöneticilerinin kira lisansini koruma sarti olarak yönetim planlarini sunmalarini gerektirecek mantiksiz bir sey oldugunu söylediklerinde aklima bir soru isareti girdim (uyusturucu satisi, silah bulundurma, fahiselik gibi) , Veya kumar) mülklerinde meydana geldi. Bu kadar kolay olsaydi, sordum, neden Minnapolis Polis Departmanindan sehir sokaklarina ölümcül bir saldiri düzenlenmesini gerektiren bir yönetim plani hazirlamasini istemiyorum? Suçu önlemeye yönelik gerçekçi bir çözüm olduguna gerçekten inanan biri var mi?

Yayin Kurulu'na yeni eklenen Doug Tice, sorgu sirasinda masada oturuyordu. Toplantimizdan sonra, suçlamaya kentin "sorunlu özellikleri" yaklasiminin bilgeliginden süphelendigini söylemek için bana geldi. Bina kendi basina suç islemekle kalmadi, yanlis yönlendiren insanlar oldugu açikti. Bu, Mülkiyet Haklari grubunun ana konusma noktasi olmustu. Her zaman Star Tribune editörlerinin "kirik pencere" teorisine (harap olan binalarin insanlari suç islemek için tesvik ettigini) kabul ettiklerini düsünmüsümdür. Belli de degil, ya da belki de artik degil. Belki Star Tribune editörleri düsündügüm düsman degildi.

Star Tribune yayin kurulu, 25 Ekim'de Pazar gazetesinde belediye baskani için seçimini ilan etti. Elbette Rybak'ti. Baslik okuyor: "Can-do Rybak üçüncü dönemi hak ediyor". Buna ragmen, benim için bir sey vardi. Editörün metninde bu ifade ortaya çikti: "Landlord Bill McGaughey, suç faaliyetinden ziyade 'sorunlu özellikleri' hedeflemenin sadece hakli veya etkili bir suç savasimi stratejisi olup olmadigini sorgulamakta hakli." Bu tek bir cümle, bir Star Tribune editöründe Belediye baskanligina seçme kararimi hakli olarak düsündüm. "Sorun mülkü" yaklasimi uzun zamandir suçla ilgili sehir politikasinin temel tasini olusturmaktadir.

Star Tribune yaziti da su ifadeyi içeriyordu: "Danisman Robert Carney Jr., eski yandas Dick Franson ve (John) Kolstad kentin yetersiz iç denetimi için ariza yapti. sehrin kitaplarinin bagimsiz bir denetiminin üç yilda yapilmadigi iddiasi yanlis. Biri geçen ay devlet denetim bürosu ile anlasma ile tamamlandi. Ancak Belediye Binasi iç denetimi zayif ve Rybak bunu güçlendirmek için çok yavas. "Bu üç adayin güvenilirligini artiran bir saldiri. sehrin finansal kayitlari denetlenmis olabilir, ancak ?ç Denetim Bölümü eyaleti olan iç politikalara uyum saglamamistir.

Kampanya sirasinda Star Tribune editörlerini ve gazetecileri agresif bir tavirla mesgul eden Bob Carney, simdi ek bir imtiyaz kazandi. Star Tribune, adaylarin muhalif görüslerini 29 Ekim'de yayinlanan Counterpoint özelliginde yazdirmaya karar verdiler. "Minneapolis: Daha fazla denetime muhtaç bir sehir" baslikli. Carney bu makaleyi yazdi ve benden baska bes aday destek verdi.

O zamana kadar, sehir iç denetimcisinin sehir yönetiminin tamamini kapsadigi gerçegi de dahil olmak üzere sehrin Iç Denetim fonksiyonuyla ilgili daha fazla bilgiye sahibiz - ve kisa sürede emekliye ayrilacaktir. Bu adamin Nisan ayinda yaptigi "yakit alimlarinda usul ve iç kontroller" incelemesi, çalisan gaz kartlarinin Minnesota disinda kullanilmasi, makbuz olmamasi ve "yaratici kilometre sayaci okumalari" gibi çesitli usulsüzlükleri açikladi.

Hâlâ belediye baskanini ariyor

Carney isi bitmedi. Vali Pawlenty'in yerel yönetimlere ve baska yerlere gidecek olan fonlarin yogun sekilde kullanilmasina odaklanarak "sikayetlerin Redresinde ?kinci Vatandaslarin Dilekçesi" sunmak istedi. Bu olay yine 27 Ekim Sali günü Belediye Sarayi'nda yapilacakti. Kararin reddedilmesi, Carney'nin diger dava merkezlerinden birinin odagiydi. Bu konuda bir sehir meselesi olarak daha az ilgilendim ve katilmadim. Bildigim kadariyla basin hakkinda bilgi almadi.

Simdi kendi olayimi planladim. Paul'un su anki sehir avukati John Choi, Ramsey County Vekili için Vali için görevde olan görevdeki adamin yerine geçmek istedi. 26 Ekim Pazartesi günü saat 05: 00'dan itibaren Minneapolis'te bir bagis topluyordu. Onur misafirleri arasinda R.T. Rybak. Açikçasi Rybak'in baskalarinin kampanyalarina, özellikle de hükümranin veraset kampanyasinda faydali olabilecek kampanyalara katilma zamani vardi, ancak kendi kampanyasi yeniden seçilen belediye baskani olmak için degil.

Ayrica Choi'nin ilçe avukatina kaldirilmasini protesto etmek istedim. Paul City Avukati olarak, bürosu Diva barinin kapatilmasi ve bir grup ev sahibi tarafindan St Paul kentine karsi iskence edilmis bir dava ile ilgili belgelerin parçalanmasi da dahil olmak üzere bir dizi süpheli faaliyete katildi. Hemen slogani atan bir isaret yaptim: "John Choi - adaletsizlik hizmetinde kanun". Kan dolumus olur.

Bob Carney ve digerleriyle görüstükten sonra Minneapolis Kulübü'ndeki yeralti garajinin girisinde, Choi bagis toplama alanina giden insanlari yakalamaya karar verdim. 3üncü kogusta Belediye Meclisi üyesi olan Carney ve Melissa Hill, geldigimde siteydi. ?lk basta fundraiser'i bizi uyaran Hill oldu. Daha sonra, bir baska belediye baskanligi adayi olan John Charles Wilson bize katildi. Carney olayi kaydetmek için video ekipmani kurdu. Protesto etkinligimizin etkisi olabilir ya da olmayabilir. Gösterilen yarim saat boyunca birçok otomobil rampaya girdi ancak hiçbiri bizi fark etmemisti. Yalnizca bir adam bizimle konusmaya bayiliyordu. Üzüldügünden çok merakliydi. Rybak'i görmedik.

Çevremdeyken, Hill ve Wilson'i daha iyi tanimaya basladim. Melissa Hill, Pittsburgh'daki küresellesme karsiti toplanmaya Eylül ayi sonunda tutuklanmisti. (1999'da WTO'nun su an ünlü Seattle protestolarina neredeyse gittim.) Wilson, belediye baskanligi kampanyasina takilip kalmisti. Carney'de oldugu gibi arabasi yoktu. Ona, Minneapolis'in güneyine geri dönüs teklif ettim, ancak reddetti. Ancak Wilson, aksam Lyndale Mahalle Dernegi tarafindan sponsorluk edilen bir belediye baskanligi tartismasina katilmayi planladigini söyledi. Bunun farkinda olmadan, neler oldugunu görmek için 3537 Lyndale Avenue South'de Birlik bürolarina gitmeye karar verdim.

Ben geldigimde Wilson oradaydi. Ofis aydinlatilmis olmasina ragmen bos görünüyordu.

Çaldigimiz zaman sonunda bir kadin kapiya geldi. Hayir, tartisma ofiste degil 34. Cadde ve Nicollet Caddesi'ndeki Painter Park ve Rekreasyon Merkezi'nde gerçeklestirildi. Oturumda bir toplanti bulmak için Wilson ve ben o siteye gittik. Wilson önünde oturmus, ben de arkada bir tane yerim. Daha sonra Al Flowers geldi ve yanima oturdu. Adaylar konusmadan önce kisa bir is toplantisi yapildi. Park Kurulu adaylari önce konustu.

Park Kurulu adaylari konusurken, Çiçekler beni omzuna sikti ve kapiyi gösterdi. Öyleyse bakin Rybak'di. Belli ki bu aday forumu biliyordu ve ben olmadi. Sunumunu beklemek için odanin diger tarafinda duran zor belediye baskaninin resmini çektim. Uzaktan çekilmis, Bigfoot'un çekilmis olabilecegi gibi grenli bir fotografti. Wilson ilk belediye baskanligi bildirisini yapti. Sonra Çiçekler konustu. Sonunda konusmak için Rybak'in sirasi buydu. Yeniden seçilmis olsaydi, sehir için pürüzsüz dört noktali bir programi vardi. Birkaç soru soruldu ve cevaplandi. Insanlar tatmin oldu.

Toplanti sona erdiginde, ayaga kalktim ve bir açiklama yapmak isteyen belediye baskanligina aday oldugumu ilan ettim. Her ne kadar aday listesinde olmasam da, baskan benim iki dakikan varabilecegini söyledi. Belediye baskanina, belediye baskani ve sehir yetkililerinin Bill'in Amca Amca Amca'na yaptiklari sey gibi muayene istismariyla ilgili bir seyler yapmaya kostugumu açiklamak için o zamanlari kullandim. Bu noktada bir adam ayaga kalkti ve Bill Amca'nin kapatilmasinin simdiye kadar o mahalleye yasanmis en iyi seylerden biri oldugunu söyledi. Bir kadin bu görüsünü yineledi.

Tam tartisma modunda, kenti sahte denetim raporlari kullanarak binalari kinamak ve mesru bakkallari ise koymaktan dolayi kinadim. "Var," diye elestirmenime "sorun mülkiyet diye bir sey yok" dedi. Suç isleyen insanlar var. Yasayi uygulamak için dürüst polis çalismalarina ihtiyacimiz var. "Sandalye bana bu tür bir konusma ile arkadas bulmadigimi söyledi.

Öyle olsun. Degisiklik yapmak için belediye baskanligina kosuyordum, statükoyu pekistirmedim. Benimle konusacak kimseyle konusmaya çalisirken birkaç dakikaligina dolastim. Sonra kapidan çikarken El Çiçekleri'ne rastladim. Bana Rybak'in kendisine birkaç dakika önce ayrilik çektigini söyledi. Belediye baskani ona bir isim demisti - hangisini unuttum - ve o da Rybak'i "korkak" olarak tanimlamisti. Bu degisim baglami, birkaç gün önce, Çiçeklerin Broadway'de KMOJ-FM radyo istasyonuna yeni bir bina için Belediye Baskani Rybak tarafindan yapilan bir konusma yapmasina engel oldu.

Isyan buhar toplamaya baslamisti. Ve Rybak nihayet yüzeye çikmisti! Aboneleri e-demokrasi forumu ile bilgilendirdim: "Belediye Baskani Rybak, bir belediye baskanligi kampanyasi olayinda görüldü! Geçen aksam Lyndale Mahalle Dernegi'nin sponsorlugunda bir aday forumda geçti. Bir fotografim bile var! “

Birkaç kampanya görünümüyle bir gün

Ertesi gün, 27 Ekim Sali, bir dizi faaliyeti içeriyordu. Ayni zamanda, adaylarin ana kampanya komitelerinin "Hazirlik ve Harcamalar Raporu" nun Hennepin ?lçe seçim bürosunda yapilmasi gereken gün oldu. Bu, belirli bir siyaset muhabirinin koltugundan kalkmasini ve çesitli adaylarin ne kadar ya da çok para kazandigini bildirmesini isaret eder. O halde, mümkün olan yarismacilarin kim oldugunu bilir. Neyse ki, daha önce raporumu postaliyordum ve açikçasi kabul edildi.

Minneapolis kamu binasi için adaylar, saat 02: 00'dan itibaren, Minneapolis'in güneyindeki Portland Bulvarindaki Ebenezer Tower Apartment'da "bulusma ve selam" olayina davet edildi. 27 Ekim'de. Bazen Minneapolis e-demokrasi listesinde mesajlar gönderen Frederick Markus, etkinlik için irtibat kurulacak bir kisiydi. Bu yüksek katli binanin en üstündeki bir parti salonunda düzenlendi. Odaya girdigimde Bob Carney'nin Belediye Baskani Rybak'la birlikte bir masaya oturduguna sasirdim. Papa John Kolstad sohbete katildi.

Belediye baskanini, bazilarimizin adaylarin kampanya görünümlerinden kaçinma konusunda sizi "sikistik" ifadesi ile selamladi. Rybak, aslinda, etkin bir kampanya yürüttügünü söyledi. Bazi kapilar çaldigini ve belediye baskanligi tartismalari aralarinda olmasa bile bazi olaylarda göründügünü varsayiyorum. Bill Amca'nin Food Market konusunu, aramizdaki bir tartisma konusu olarak da gündeme getirdim. (Belediye baskaninin binayi kinamak için müfettisleri baski altina aldigi bildirildi.) Rybak, bir süre daha benimle onunla konusacagini söyledi. Birkaç fotograf çektikten sonra masadan çikti.

Fred Markus çesitli biber ve çesitli sebze aperatifleri hazirlamisti. Insanlar yemek yiyip birbirleriyle konusan küçük yuvarlak masalara oturmuslardi. Adaylarin farkli masalarin turlarini sallayarak, edebiyati dagitarak, siyaseti tartismalari gerekiyordu. Fred'in de Rybak hakkinda bazi ücretsiz sözler de dahil olmak üzere çok sey söylemesi gerekiyordu.

Masalarindan birinde bir kadinla konusmayi bitirdim ve Belediye Baskani Rybak'in yanimizda masaya oturdugu zaman bardak biberim üzerine baslamisti. Bana hiç bakmadan, kadina belediye baskaninin seçilmesinin sehre nasil yardimci olacagini açiklamaya basladi. Rybak'in önceki geceki mahalle toplantisinda sundugu dört nokta planiyla ayniydi. Belediye baskani, kisisellestirilmis bir soruyu ya da ikisini yanitlamis olmasina ragmen senaryonuza siki sikismisti. Hayretle izledim. Sahasi ile isi bitince Rybak ortaya çikti ve süreci yeniden baslatmak için baska bir masaya dogru yürüdü. Bana bir zamanlar hiç bakmadi. Düsündüm de, gözlerimin önünde varligim bela dile getirdi ve belediye baskani elinden geldigince çatismadan kaçinan biriydi.

Belediye Baskani Rybak ve yanindaki dolap asansöre dogru ilerledikten sonra Bill'in Amca'yla konusmak istedigini hatirlatmak için yürüdüm. Belediye baskani hiçbir cevap vermedi. Carney, Kolstad ve Çiçekler de dahil olmak üzere geri kalan adaylar olayda bir buçuk saat ila bir saat kaldilar. Bulusma ve selamin saat 03:30 sularinda sona ermesi gerekiyordu. Saat 4'ten hemen önce ayrildik.

O günün diger olaylari

Carney'nin o ögleden sonraki Belediye Sarayi olayini yapmasina ... ... simdiye kadar hatirlamiyorum. (Not: Evet, yapti.) Kolstad ve Carney'i Belediye Sarayi'nda bulusturmayi ve aksam için planlarimizi tartismayi hatirliyorum. Kolstad'in arabasi bir rampaya park edildi; Carney onunla birlikte yürüyordu. Arabam uzakta olmayan bir sehir merkezinde park edilmisti.

Minneapolis NAACP sponsorlugunda bir aday tartisma için James avenue'deki North Commons Rekreasyon Merkezinde toplanmadan önce Kuzey Minneapolis'teki bir kafede birlikte kahve içmeyi kabul ettik. Kolstad, yerel bir kahve dükkani olmasi gerektigini ve bir zincirin parçasi olmadigini israrla belirtti. Neler oldugundan emin degildik, ilk olarak Kuzey Commons'da bulusmayi kabul ettik.

Derhal geldim ve digerlerini bekledim. "Fasulye Sahnesi" nin iyi bir yerel kahve dükkani oldugunu bir park çalisanindan ögrendim; Bunu meslektaslarimma tavsiye ederim. Bekleme devam ederken, serbest dolasim gazetelerini okudum. Sonra Park binasinin arkasindaki otoparkta aktivite gördüm. Bir adam bir kamyonetten kampanya edebiyati aliyordu. Belediye baskanligi adayi Dick Franson'di. Minibüsü kampanya isaretiyle süslendi. Kolstad ve Carney onunla konusuyorlardi.

Hepimiz North Commons rekreasyon binasina ve tartismanin yapilacagi odaya girdik. Franson edebiyatini masaya yerlestirdi ve ben de aynisini yaptim. Ikimizde de kampanya isaretleri vardi. ?lk defa olarak Franson'la karsilastigimizdan bu sohbet onun üzerine odaklandi.

Dick Franson bize bir Minnesota gazisi dergisine yerlestirdigi tam sayfa bir reklam gösterdi. Vietnam savasinin gururlu bir tecrübeli ve tabii ki 1960'li yillarda bir dönem Minneapolis alayiticisiydi. Gelecekteki Vali Arne Carlson, süpheli kampanya taktiklerini kullanarak seçmen için onu maglup etti. O dönemlerden bazilarini bilen Franson, Carlson hakkinda yüksek bir görüse sahip degildi. Bize göre, bu kampanyada 14.000 dolar harcadigini ve bu nedenle bazilarimizin aksine "ciddi" bir kampanya yürüttügünü söyledi.

Zamanla, ev sahipligi yapan kurulus Minneapolis NAACP'den kisiler, Belediye Meclisi için birkaç adayla beraber yürüdüler. 4. bölgede Barb Johnson'ý parasý için kosturan Troy Parker'la konustum. Parker, kogusta 900 çim tabelasi oldugunu söyledigini hatirliyorum. (Tüm sehre New Haysiyet Partisi için 180 isaretle iyi gidiyoruz sanmistik.) Natoie Johnson Lee, Roger Smithrud, Kenya McKnight ve Lennie Chism, 5. savci adayi olarak tartismaya katildi; Görevli Don Samueller yapmadi. Çitleri siyah toplulukla onarmayi istedigini düsünürdüm. En sonunda, Al Flowers ve John Charles Wilson da dahil olmak üzere çesitli ofislere aday olduk. Yarim daire halinde durduk ve her biri sirayla moderatör Booker Hodges tarafindan bize verilen sorulari yanitladik.

Konusmanin çogunu hatirlamiyorum. Hatirliyorum belki aksamin en wittiest açiklamasi yapma. Adaylarin her birine seçilen belediye baskaninin seçimlerinde önce ne yapacaklari soruldu. "Atese dayanikli North High School" cevabini verdim: Bu, Don Samuels'in bir zamanlar, siyah çocuklara zavalli bir egitim verdigi için Kuzey Yüksek'i yakmak istedigini itiraf ederek belirttigine isaret etti. Elbette Kuzey Yüksekliginin birçok ögrencisi ve mezunlari kabul etmedi. Samueller bu ifadeyi bir kaç kez geri çekmislerdi.

Aday bir tartisma için, bu, karakteristik olarak kolejli idi. Önemli olan, gerek belediye baskaninin gerekse Afrikali Amerikan konsey üyesi Don Samuels'in, Minneapolis NAACP sponsorlugunda düzenlenen bir etkinlige katilmaya degmedigini ya da tavsiye etmeyi düsünmedigiydi. Kent Konseyi baskani da yapmadi. Dolayisiyla diger adaylar konusmaya ve iyi vakit geçirmeyi sürdürdüler. Gün için buydu. Ancak daha sonra hiçbirimiz seçilmedi.

Belediye Binasinda düzenledigi basin toplantisi

28 Ekim gecesi Bob Carney, diger adaylara belediye baskanini e-posta ile gönderdi: "Haberi - 'Tahmin ve Vergi Dairesine Verme Minneapolis sehri Iç Denetim Islevi' raporu - Belediye Baskani adayi Carney, Carney, kentin Iç Denetim islevini denetleyen Tahmin ve Vergilendirme Kurulu'nun (BAH) ögleden sonra saat 16: 30'da toplanacagini bildirdi. Carney, "Kentimizin mali kontrollerinde kederli yetersizlikler" Metropoliten Konsey'in Iç Denetim bölüm baskani Katie Shea baskanligindaki dis denetçilerden olusan bir komite tarafindan hazirlanan bir raporu degerlendirmek. Belediye Meclisi üyelerinden Belediye Baskani Rybak, Kütüphane Kurulunun bir temsilcisi ve iki seçilmis kamu temsilcisi Yönetimden olusuyordu.

Carney toplantiya katildi ve Rybak üzerinde yogunlastigi video kamera ile çogunu kaydetti. Kötü haber geldiginde Carney, belediye baskaninin resmin kenarina kaydigini söyledi. Sonunda ayaga kalkti ve odadan çikti. Komite raporu su sonuca varmistir: "Minneapolis Iç Denetim, bu raporun ana bölümünde tanimlanan gözden geçirme ve gözlemlere dayanarak, ?ç Denetim Mesleki Uygulamalari için Iç Denetim Standartlari Enstitüsü'ne (kalin bagimsiz harflerle) uymuyor" dedi. Rapor yazari, Kurul'a sunlari söyledi: "... insanlarla yapilan tartismalarimizda, Iç Denetim'in ciddi sekilde kaynak yetersizligi oldugunun kabul edildigini, böylece riskleri Belediye Baskanina, Belediye Baskanina, Mevcut sistemde neredeyse imkansiz olacagini "söyledi.

Carney simdi saat 4.00'da bir basin toplantisi düzenledi. 29 Ekim Persembe günü Belediye Binasinda gerçeklesti. Birkaç belediye baskan adayi - Carney, Kolstad ve ben - Iç Denetim raporu hakkinda yorum yapmak istediler. Basin konferansinin nerede yapilacagindan emin olmayinca, önce salondaki bir toplantiya Rybak'i görmek için harekete geçerken üçüncü katta belediye baskaninin ofisine gittim. Ardindan toplantinin muhtemelen atriyumda yapildigini fark ettim. Bob Carney'nin video kamerasinin önünde bir açiklama yapmak için merdivenleri tam zamaninda kosturdum. Star Tribune muhabiri Steve Brandt vardi.

Benim tavsiyem, Yeterli ?ç Denetim eksikliginin, bir zamanlar bir muhasebeci olduguma dair mevcut sehir yönetiminin önemli bir basarisizligi oldugunu ve BET raporunun önerdigi sehirde personelin üç ila bes denetçi bulundugunu düsündügüm ve Fonksiyonun muhtemelen kendisi için ödeme yapacagini söyledi. Brandt not aldi.

Yine de, 30 Ekim'in ertesi gün Star Tribune'de "Belediye meclis üyeleri, Minneapolis'in daha fazla iç denetime ihtiyaci oldugunu söylüyor" baslikli bir makale yayinladi. Dedigim gibi aktardi: "Üslerinizi kapatmaniz gerekiyor ... Makalede John Kolstad, seçmenleri Sali günkü seçimlerde Rybak'tan baska birisini seçmeye çagirarak, görevdeki kisinin siyasi tartismada kaydini tekrar seçimi garanti altina alacak kadar savunmadigini savundu. Carney, BET toplantisinda kötü haberler geldiginde belediye baskaninin odadan çiktigini belirtti.

Harrison Mahalle Dernegi'nde tartisma

O hafta boyunca edebiyat dagilimi üzerine yogunlasiyordum. Bununla birlikte, 29 Ekim Persembe günü düzenlenen bir baska kampanya etkinligi vardi. Yönetim kurulunda oturan Harrison Mahalle Dernegi, 5. Belediye Meclisi adaylari ile belediye baskanligi adalari arasinda bir tartismaya ev sahipligi yapiyordu. Ayrica Siralama Oylama sistemi hakkinda bir sunum da olacaktir. Önce gelir, sonra Belediye Meclisi adaylari tartisir ve nihayet belediye baskaninin adaylarinin dönüsü olur. Harrison Park'in spor salonunda düzenlenen etkinlik saat 6'da basladi. Saat 09: 00'da bitmesi bekleniyordu.

Spor salonunda, yüzlerce kisi - en azindan yari yari Hmong veya Laotians - doluydu. Harrison, toplantiyi yapmak için Aziz Paul'dan bir kolaylastirici ödemisti. Ön sirada John Charles Wilson oturuyordu. Konusmacilar arasinda Harrison Mahalle Dernegi'nin ücretli personelinin üyesi olan Annie Young da dahil olmak üzere Park Kurulu adaylari yer aldi. Ardindan ana etkinlik gerçeklesti: görevdeki Don Samuel'leri de içeren 5. Belediye Meclisi adaylari arasindaki tartisma. Beyaz aday Roger Smithrud, Samuels ile diger Afrikali Amerikali diger üç adayi bir araya getirdi. Bu, çok ses getiren bir tartismaydi - bu aday grup arasinda yedinci, anladim.

Argümanlar Samueller ile Lennie Chism arasinda yogun bir sekilde yagmur yagdi, su anda Bill Amca Amca'nin bir zamanlar durdugu bos bir alanin sahibi. Komsulukta mülk çikarlari olan eski Viking ve NFL Famer Salonu Carl Eller'in yaninda oturuyordum. Samuels'in yeniden seçilmesine karsi olduguma ragmen olaydan sonra onunla el sikistim.

Sorun, Kent Konseyi tartismalarinin bir saatten fazla sürmesi gerekmemesi idi. Belediye baskaninin adaylari, saat 07: 30'da tartismaya baslamaya planlandi. Bununla birlikte, kolaylastirici Konsey adaylarinin saat 8.20'ye kadar devam etmesini sagladi. O zamana kadar, izleyicilerin yarisi terk etmisti. Kolaylastirici daha sonra aday bildirilerin kisa tutulmasi gerektigini açikladi, çünkü sabah 9'a kadar spor salonundan çikmamiz gerekecekti. Her birimizin, seçilmis olsaydik, sehirle ilgili vizyonlarimiz hakkinda bir dakikalik açiklamalar yapmak istedik.

Alice Çiçekler, ben, Papa John Kolstad, John Charles Wilson, James Everett ve Sosyalist Isçi Partisi'nin adayi Tom Fiske, soldan saga pervazin üstünde oturan belediye baskanligi adaylarindan altisi vardi. Bob Carney uncharacteristically katilmadi; "R.T.'nin 3. Bölümünde çalismak istedigini söyledi. Ve Me "video dizisi. Rybak da elbette katilmadi. Bu adaylarin tam bir kayrak ile (yani on bir bes veya daha fazla anlamina gelen) bizim ikinci tartisma oldu. Böylece, biz, bu kaybedenler grubuydu, kirk dakikaya veya daha az tartismaya sikisarak, küçülen bir kitleyi etkilemeye çalisiyorduk.

Ilk adaylar söylendigi gibi yaptilar. Ancak evimde olmanin meydan okumasina cesaret ediyorum. Sunumuma, olayin yanlis yönetildigini gözlemleyerek basladim. Burada zaten saat 08: 30 idi ve bir saat önce gelmesi planlaniyorduk. Aday gruplarimizin kazanamayacagini söyleyen insanlara karsi kasildim. Seçilmis belediye baskani seçerseniz, yeterince iyi performans gösterebilecek tüm iyi adaydik. Davamizi yapmak istedik ve bu saçma kurallar tarafindan engellenmek istemedik.

Kolstad, konusmaya geldiginde beni bir sey hakkinda böylesine hareketli görmemistigini söyledi. Öbür taraftan oturan çiçekler, bana dönüs fisildadi ve onun dönüsü geldiginde açilis ve kapanis ifadelerini vermesinin uygun olacagini düsünüp düsünmedigimi sordu. Tamam olacagini düsündüm. Böylece Çiçekler yeni rutini baslatti. Moderatörü görmezden gelince dört bes dakika konusmaya devam etti. Diger adaylar da benzer sekilde yapti. Olayi geri almistik. Ancak kabul etmeliyiz ki, bu yeni özgürlük ruhu, Sosyalist Isçi Partisi adayi, saatin isaret ettigi gibi kapitalizmin kötülükleri hakkinda devam ederken dezavantajli davrandi. Ürkütücü moderatör daha sonra Bay Fiske'yi durduracak hiçbir sey yapmadi.

Ama övündüm ve sanirim digerleri vardi, sabah saat 9'a kadar. geldi. Bu "tartisma" devam ederken seyirci dikkatle dikkat çekti. Ardindan gelen yorumlar, çogu siyasi adayin aksine, birbirimize karsi sivil oldugumuzu söyledi. Biz birbirimize saldirilar yerine övgüler verdik. Sanirim bu ilham verici etkinligin bir parçasi oldugum için Harrison Mahalle Dernegi'ne yeni sayginlik kazandim.

Ayaklanma buhar toplar

Bu, umutsuz bir durumla karsi karsiya kalirken, bir süre için bir ruh haline dönüsmüstü. Bunu "isyan" olarak adlandirmaya geldik. Bu, Rybak'tan baska belediye baskanligina aday hiçbirinin varmis gibi davranarak, bizi ve demokrasisini yok edecek güçlere karsi birlesik bir saldiriydi. Varolduk ve duyulmak konusunda israr ettik. Dikkatimi çekmek için e-demokrasi forumunda "isyan hareketinin çekirdegi" baslikli bir mesaj hazirladim ve 31 Ekim'de gönderdim.

Mesaj basladi: "Gatekeeper'lar, belediye baskaninin seçiminin bittigini ve politik sürüler bu duyguyu yansitiyor dediler. Ancak bir dakika inanmayin ... Belediye baskanligi olaylarinda ivme kazanan yarista direnis var. Özünde, Al Flowers, Papa John Kolstad ve Bob Carney adayi var - ve ben de o gruba dahil ediyorum - John Charles Wilson ve James Everett biraz daha gevsek baglaniyor. Bir grup belediye baskanligi adayi olarak, bu yilki seçimin sonucunu kabul etmeye hazir degiliz. Rybak juggernaut ve birçok hayranlari tarafindan yuvarlanmayacagiz. "

Rybak'i durdurmak için belediye baskaninin adaylarindan bazilari, daha iyi bilinen diger kisilerin yarismaya aday adaylar olarak katilmalarini önerdi. Mahalle Yeniden Canlandirma Programi (NRP) ofisini Cuma sabahi, icra direktörü Bob Miller'la bu konuda konusmak umuduyla ziyaret ettim. Miller içeri girmedi, ancak aramaya ve mesaj birakmaya bir telefon numarasi verildi. Miller Pazartesi sabahi beni geri aradi. Evet, Rybak yönetimini elestirdi ve bir yazar adayi seçilirse belediye baskanligina hizmet etmeye istekli olacakti. Bununla birlikte, pratik olarak konusmak gerekirse, çok fazla kampanya düzenlemek çok geç oldu.

Rybak'i ve belediye baskanligina bir baska adayi içeren ilk ve tek "tartisma" 2 Kasim Pazartesi günü saat 12.30'da gerçeklesti. St Paul'daki Minnesota Public Radio stüdyosunda. Kolstad, yalniz tartismalara izin verilirse diger adaylarin rahatsiz edilmesinden endise ediyordu. Carney, diger adaylarin dislanmasini protesto etmek için bir dinleyici kitlesi olarak bir dublör almakla tehdit ediyordu. Dolayisiyla MPR izleyicileri ortadan kaldirmaya karar verdi. Bence sonuçta Carney'le benim için sorun yoktu. Kollarimizda baska bir numara vardi.

Vatansever sarki söylemek

2001'de, belediye baskanligina ilk kez kostugumda, Peavey Plaza'da belediye baskani için "küçük" adaylari içeren bir sarki olayi fikrinde bulunuldu - o zaman on sekiz kisi vardi. Seçim arifesinde "Siyasi görüsümle ilgilenmedin, belki de bizden sarki söylemek isteyeceksin" diye bir basin açiklamasi gönderdim. Dogru sesi verdik.

Etkinligimizi korumak için birkaç gazeteci geldi. Çok iyi organize degildik. Bir baska aday (Leslie Davis) ve ben ve bölgede olanlara aday olmayan bir kisi, nota müziginden bazi vatansever sarkilari seslendirdi. Bu olay o gece yerel haber programinda gösterildi. Tesadüfen, Dünya Ticaret Merkezi kuleleri ve Pentagon'a yönelik 11 Eylül 2001 saldirilari arifesinde gerçeklesti. Ben gururla hatirliyorum, bir kampanya hile yüzünden, ben bu vahim Amerikan sarkilari söyleyen o kader gecesi Ikizler sehirleri televizyonunda olabiliyordum.

2001 kampanyasi için bu "Hail Mary" pasaportumuzdu. Neden bu sene böyle bir sey yapmiyorsun? Fikri Mplsmirror.com'un Terry Yzaguirre'ye önerdim. O hevesliydi. Elbette, organize edebilseydi böyle bir olayi ele alacakti. Birkaç belediye baskan adayi çagirdim ve olumlu güvence aldim. Papa John Kolstad, en iyi sarki sesimiz, St. Paul'da Rybak'i tartisacagi için Pazartesi gününün ortasinda seslendiysek kullanilamazdi.

Vatanseverlik müzigi arayisi yaptim, uygun sözler buldum ve bir düzine kadar fotokopi çektim. Daha sonra medyayla temasa geçtim. sarki söylemeye, Belediye Binasi'nin karsisindaki Hükümet Merkezi Plaza'da sabah saat 11: 30'da baslayacagiz ve daha sonra St. Paul'dan yayinlanan tartismayi duyurmak için katilimcilara zaman taniyacagiz.

Sarkicilar arasinda Belediye Baskani adayi Bob Carney, Dick Franson, John Charles Wilson ve ben ile tahmini Tahmin Kurulu ve Vergi Dairesi James Elliot ("Jim") Swartwood için çalisan meslektasim vardi. Baslama saatinden kisa bir süre önce Government Plaza'ya yaklasirken sadece Swartwood'u gördüm. Bu olay tam bir büst olacak miydi?

Neyse ki, saygideger bir olay yasanana kadar kisa bir süre sonra diger adaylar, hem adaylar hem de medya temsilcileri ortaya çikmaya basladi. Baslica siyasi muhabiri Tom Hauser liderligindeki KSTP-TV'den bir kamera ekibi vardi. Minnesota Public Radio'dan Brandt Williams bir ses kaydi için ekipman getirdi. Star Tribune, sahneyi yakalamak için bir fotografçi gönderdi. Elbette, Terry Yzaguirre de video kaydedicisiyle görüstü. Jim Swartwood, Watchdog News için fotograf çekti.

Bu sefer sarkicilarin bol miktarda sarki vardi. Bu sarkiyi sirayla söyledik: "Ülkemizin Tis'i", "Güzel Amerika", "Top oyuna götür", "Cumhuriyet Savasi Hymn", "When Johnny Coming Marching Ev "," Star Spangled Banner "ve" Bu Arsa Araziniz "dir. Bütün rutinin yirmi dakika sürdü. Sanirim iyi geldi, ancak yaniliyorum.

Son gelmek

San söldügünde, Tom Hauser kameradaki adaylarin her biriyle röportaj yapti. Her birimiz neden kostugumuzla ilgili açiklamalar yaptik ve kampanyalarimizin ne kadar para harcamis ve harcamis olduguyla ilgili sorularini yanitladi. Minnesota Public Radio'nun Brandt Williams da insanlarla röportaj yapti. Adaylar daha sonra ayri yollarimiza gitti; Carney'i güneye dogru Minneapolis'e kadar sürdüm. Daha sonra MPR üzerindeki Rybak-Kolstad tartismalarinin bir bölümünü araba radyonuzda yakaladim.

KSTP-TV yerel haber programini ögleden sonra ya da aksamlari kaydetmek için televizyonumun önünde oturmak istedim, ancak daha sonra sehirdeki edebiyati dagitmaya karar verdim. Seçimden önce bunu yapmak için son sansim olurdu. VCR'ye bos bir bant taktim, kayit dügmesine bastim ve sehir merkezindeyken televizyonu açik biraktim. Kasaya eve döndükten sonra görüntülerken, kisa haber raporunun sarki adaylarinin ne kadar para topladiklarini vurgulamasindan dolayi hayal kirikligina ugradim. "Dikkat için umutsuz" olarak tanimlandik.

Böylece kampanya sona erdi. Zaman tükendi ve simdi seçmenler konusacakti. Açikçasi, sonuçlarin kötü veya iyi olacagini bilmiyordum. En iyisini umuyordum.

 

Için: NDparty.html

 

bir sonraki bölüme

 
TELIF HAKKI 2009 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.BillMcGaughey.com/mayor-13i.html