BillMcGaughey.com

Için: NDparty.html

 

Onsekizinci Bölüm

 

Seçim günü

 

3 Kasim 2009 Sali, Minneapolis seçmenlerinin yeni bir belediye baskani seçmek ya da daha olasilikla mevcut seçmenleri seçmek için sandik basina gittikleri gün oldu. Ilk etkinligim, san olayimiza hangi kapsama alindigini görmek için bakkalda bir Star Tribünü satin almakti. Gözlüklerim olmadan dükkana yürüdükten sonra, bana dogru yürümekte olan belirsiz tanidik bir insan görmeye basladim. Mil Washington'daki kafede kahvalti yemise benzeyen Devlet Senatör Linda Higgins ve digerleri esliginde Don Samuel'lerdi. Samueller ve ben yine el sikistik.

Orta sabahi, Heritage Commons'da Glenwood Caddesi'ne oy verdim. Geçen yil Obama'nin Baskan'i seçtigi sirada, seçmenlerin bir kismi, sandiklarin bulundugu binanin önündeki caddeye uzandi. Bu sefer, derhal seçim hakimlerinin oturdugu odaya girip oy pusulasini alip dogrudan oylama kabinine geçebildim. Kiracilardan birisi bir sonraki kulübede duruyordu. Yeni Oylama Oylama sistemini kullanarak oylarimi dökdüm ve kiracinin apartman binasina geri binmesini bekledim. Hayir, o baska bir yere gitti. Eve yalniz gittim.

Seçim sonuçlari tabii ki aksamlara kadar beklenmiyordu. "Resmi" sonuçlar, Siralama Seçimi sirasindaki zorluklar göz önüne alindiginda, Aralik ortasina kadar mevcut olmayabilir. Ancak o aksam kaç tan Ilk Seçim oyunun her adayin aldigini bilmeliyiz. Bu arada, özellikle Minneapolis e-demokrasi forumundan e-posta mesajlarim taradim ve seçimle ilgili henüz bir seyin yayinlanmadigini gördüm.

Belediye baskanligi adaylarinin bazilari için alay

Gözümün altina düsen bir yazi "Biz haberlerdeyiz" basligini tasiyordu. Mesajin metni okundu: "... BoingBoing okuyuculari ziyaretleri tamamladiktan sonra John Charles Wilson'un bant genisligi faturasindan nefret ederim. (?ki kere "Yilin Web Günlügü" ödülüne layik görülen BoingBoing, tuhaf haberlere / teknolojiye / cyberpunk / adanmis en taninmis bloglardan biridir.) Dünyanin geri kalan kismi "Demokratik-Çiftçi-Isçi" 'Ve simdi ad hoc partilerimizin tüm smorgasbord'uyla karsi karsiyayiz "dedi.

BoingBoing sitesine gittim ve su mesaji buldum: "Bugün Minneapolis seçimleri için örnek oyumu çektim ve muhtesem bir sey buldu. Son adaytan ikinci bir adaya bir göz atin. Özellikle, parti üyeligi. Tanrim, bu kasabayi seviyorum. Bir Edgertonite'nin ne oldugunu ögrendiginde oylama daha da iyi oluyor. "Sol tarafta adimi yazan ilk oy pusulasi gösterildi.

Edgertonite ne oldu? John Charles Wilson, Temmuz ayinda adaylar için Siralama Oylamasinda yapilan sunumda bunu bana geri anlatmisti. Edgerton, St. Paul'da bir sokagin adidir. Paul ve Kuzey banliyöleri arasinda çalisan bir Rice-Edgerton otobüs hatti vardi. Transit meraklisi olan Wilson, "baris, is, esitlik" için duran "Edgertonite Ulusal Partisi" ni hazirladi. O parti baskaniymis ve onun tek adayi - benim gibi.

Partinin misyonu, 9 Mart 2009'da kabul edildi: "Edgertonite Ulusal Partisi, Orta Amerika Birlesik Devletleri halklari ve Laura dinleri için bir vatan için siyasi bagimsizligi güvence altina almak için var. Minnesota, Minnesota'daki 240 mil yariçapindaki alani tanimlamak için "Edgerton Nation" terimini kullaniyoruz. Laura ideolojisine dayanan geleneksel olmayan bir komünist partiyüziz: Laura Ingalls Wilder'in Tanri, Komünizm ... en iyi devlet sekli olduguna, riza yasinin kaldirilmasina, toplu tasima araçlarinin iade edilmesine; 18 Eylül 1970 tarihli güzergahlar, tarifeler ve programlar (ve) Edgerton Nationi Birlesik Devletlerden bir Lauraist vatan olarak ayrilmalidir ... "

Dilleri sallayan sey buydu. "Laura Ingalls Wilder Tanri" misiniz? Minneapolis, "Laura dinine vatan" in baskenti olabilir mi? Ona rastladigimda bana akli basinda gelen Wilson, kesinlikle kendisini alay konusu yapmak için açti. E-demokrasi listesindeki bir poster sunlari yazdi: "IRV / RCV'nin böyle komik bir rahatlama saglayacagini kim bilebilirdi?" Ve bir digeri: "Paha biçilmez. Gülmek için tesekkürler! Büyük park kurulunda oylama gücünden soyulduktan sonra beni tezahurat ediyor. "Bu son mesaj T-Mobile'dan BlackBerry araciligiyla foruma gönderildi.

MinnPost.com, belki de Ikiz sehirlerde ticari veya kamusal medyaya ait olanlar disinda en çok izlenen siyasi blog olan belediye baskaninin yarisina iliskin seçim günlerinde bir rapor yayinladi: "Minneapolis'teki seçim günü ve Minnesota Public Radio teklifleri RT hakkinda iki kat hikaye Akillarini çikartmamis olan herkes için Rybak ... Brandt Williams'in ilk önce Rybak ile ... John Kolstad arasindaki tartismalar özetleniyor ... Ayni zamanda dört diger meydan okuyucu, belediye binasinda toplandi. Yeni, anti-Rybak sarki sözleri ile 'Take Me Out to Ball oyununa' sarki söyleyerek, siyasi bir hootenanny gibi sesler çikarin. Görevleri: Rybak'tan baska kimse, görevdeki görevlileri tekrar seçmek yerine adaylara yazmalarini tavsiye ediyor. Gerçekten mi? Bir kimse? Laura Ingalls Wilder'in Tanri oldugunu ve Minneapolis civarinda bir 'Lauraist vatan' yaratmak istedigine inanan adayi John Charles Wilson var mi? "

Son dakika zarari kontrol altinda tutmam gerektigini düsünüyorum. "Hayir, san" siyasi bir hootenanny "oldugu ifade edilmedi, ancak bu yilki kampanyayi olumlu bir notla bitirmenin bir yolu" Beni top oyuna atin "parodisi bir degisiklik oldu. 19. yüzyilin bes vatanseverligine sahip bes sarkinin basamagini kaldirdik.Ama, kampanya sürecinde rüzgar gibi biraz eglenmek istedik ... 'Rybak'tan baska kimse' (Rybak'in belediye baskanligi yapmayan adaylar) durumunu abartiyor bence Bu yil yapilacak seçimlerde en iyi adaylarin olmasini isteriz ... John Charles Wilson, basvuruda bulundugu sirada muhalif bir yazar olarak destekledigimiz biri degildi, aslinda sarkici grubundandi. Laura Ingalls Wilder için biraz hevesli olan ne var, eminim ki Wilson onun kelimenin tam anlamiyla Tanri oldugunu düsünmüyor, bundan daha iyi bir hedef bulamiyor mu? "

Seçim günü posterlerinin bir diger hedefi Papa John Kolstad'di. Birkaç kisi, Cumhuriyetçi Parti'nin onayini kabul ettigi için, kiskirtici Kongre üyesi Michele Bachmann gibi bir Cumhuriyetçiydi. Minneapolis e-demokrasi listesindeki bir kadin, seçim günündeki su mesaji yayinladi: "Papa John'i iyi bir insan ve arkadas olarak seviyorum, ancak bir Cumhuriyetçiye (yani Bagimsiz Sivil Lider) oy vermeyecegim. Bagimsiz bir Demokrat olarak kostuysa, bu farkli bir hikaye olurdu. "

Buna postalanan cevap suydu: "Papa John Kolstad'in Cumhuriyetçi Parti'nin onayini almasi nedeniyle çürümeye yönelik birkaç girisim var. Ayrica Bagimsizlik Partisinin de onayini aldi. Yesil Parti adayi olarak görev yapiyor. ?nce. Kolstad kendisini Bagimsiz Bir Sivil Lider olarak listeliyor. O bagimsizdir. O dengeli. Onu taniyan insanlar onun karakterine ve tecrübesine bakmalidir. Ben, Cumhuriyetçileri veya baska herhangi bir partinin üyelerini bu konuda pariahlar gibi davranan insanlarla istisna aliyorum. Lincoln bir Cumhuriyetçidir. Theodore Roosevelt, ilk "ilerici", bir Cumhuriyetçidir. Amerikan seçmenlerinin neredeyse yarisi Cumhuriyetçilere oy veriyor. Cumhuriyetçiler tarafindan desteklenerek insanlari aldatmaya yönelik bu girisim siyasi söylemin kutuplasmasina ve siyasi süreçlerimizin bozulmasina katkida bulunuyor. "

Minneapolis'teki Cumhuriyetçi adaylar sorun degildi. Medya tarafindan kendilerini alay konusu yapmak için açik birakan adayliklardi - bu adaylarin kosmamasi gerektigini degil, medyanin yalnizca onlara odaklanmayi seçtigini. Seçmenlerin gözünde benim "Yeni Din Partisi" nden ayirt edilemeyen John Charles Wilson'in "Edgertonite Ulusal Partisi" nin yani sira, süphesiz - oy pusulasinda "muhtesem" siyasi atamasiyla Joey Lombard'la karsilastik. En azindan insanlar eglenmeye çalistiklarini biliyordu; Wilson ve benim gibi sanrili degildi. Lombard da ulusal medya ilgisini çekti. "Jimmy Kimmel" sovu ona röportaj yapti.

Diger Ikiz sehirler siyasi blogu Minnesotaindependent.com, hem Wilson hem de Lombard hakkinda seçim günü raporlari yayinladi. Paul Schmelzer tarafindan saat 03.226'da yayinlanan rapor. 3 Kasim'da "Resmi Minneapolis oy pusulasi: 'Joey Lombard harika.' Metni okudu:" MPR'nin Bob Collins, bugünkü Minneapolis seçimlerinde bir Kertenkele Insanlara benzer oy pusulasi yakaladi: Belediye baskanligina kosmak bir Joey Lombard. Parti üyeligi, oy hakkinda güzel bir cümle yapiyor: 'Joey Lombard harika.' "

Daha sonra, ayni muhabir Minnesotaindependent.com'a ikinci bir mesaj atti: "'Edgertonite' adayi ulusal bir önem kazandi." Metni okudu: "Bir baska 'harika' Minneapolis oy pusulasi biraz olsun Lizard ?nsanlar Stil dikkatleri, 'Edgertonite Ulusal Partisi' adayi olarak kosan belediye baskani umut sahibi John Charles Wilson'in ilgisini çekiyor. Ülkenin besinci blogu olan Boingboing, Wilson'un parti üyeligi hikayesinin oy pusulasini daha da ilginç hale getiren hiçbir seyi bugün elinde tutuyor. MnIndy'nin Andy Birkey Ocak ayinda yazdigi gibi parti, Laura Ingalls Wilder'in Tanri oldugunu ve Laura vataninin Minneapolis'ten 240 mil yariçapinda bir alani kaplayacagini ileri süren Wilson'un yarattigi Laura dinine dayaniyor ... Yerel olarak Boingboing blog yazari Maggie Koerth-Baker, "Tanrim, bu kasabayi seviyorum!" Diyor.

Belediye baskanligim için kendi adayligim da "boingboing" gibi görünüyordu. Seçim sonuçlarini beklemek disinda, bu noktada yapabilecegim biraz daha fazlasi vardi.

Seçim geceleri partileri

22 Ekim'de Star Tribune yayin kurulu ile gerçeklestirilen röportajin baslangicinda, diger adaylarla birlikte, seçim öncesi gece partisine sahip olan Rybak harici kampanyalardan birkaçi hakkinda konusmaya baslamistim, bu yüzden seçim sonuçlarimiza yansiyabiliriz. Medyanin birçok ayri partiden ziyade böyle bir olayi kapsamasi muhtemeldir. Etkinligin nerede yapilmasi gerektigine dair birkaç farkli öneri vardi.

Bu arada, 2 Kasim'da sarki olayini örgütlemekle baglandim. Papa John Kolstad, Washington Bulvarindaki Jager Kulübünde bir seçim-öncesi partisi düzenlemisti. Al Flowers, Kuzey Minneapolis'teki Penn Avenue'den bir charter okulunda bir tane aliyordu. Bob Carney ve ben her ikisine de katilmaya karar verdik.

Carney'i güney Minneapolis'teki evinde yakaladim. Önce Çiçek Partisine gittik. Don Allen, Zack Metoyer ve Farheen Hakeem'in de bulundugu bir sürü insan taniyordu. Çiçeklerin ebeveynleri, çiçeklerin en yakin arkadaslarindan biri olan bakanla tanistim ve Minneapolis polisi tarafindan vurularak öldürülen bir Hongmun adami babasiydi. Bir arkadas adayi olarak kisa bir konusma yapmak için sahneye çagirildim. Gazetede Çiçekler hakkindaki "skandallardan" baslayarak, belediye baskanligi adaylari, siddetli bir kampanya yürütmek için yasanan zorluklarin üstesinden nasil geldigini söyledik. Bob Carney de konusmaya davet edildi.

En azindan Kolstad'in partisine gitmek için bu etkinlikten ayrildik. 5inci Belediye Meclisi adayi Natalie Johnson Lee yeni geliyordu. Ön seçim sonuçlarinin Don Samuels'un ?lk Seçim oylarinin% 50'sinden azina sahip oldugunu gösterdigini söyledi. Umutlu bir isaret gibi görünüyordu.

Jager Kulübü'ndeki toplantilar esit derecede canliydi, ancak daha fazla insan daha küçük bir alana yerlestirildi. Papa John Kolstad'in yani sira Roger Smithrud, Kris Broberg, Mike Tupper ve Kim Vlaisavljevich de dahil olmak üzere Cumhuriyetçi ve Bagimsizlik Partileri tarafindan onaylanan bir dizi Kent Konseyi adayi vardi. Ayrica Paul Harmon (2008 kampanyam için bir video üreten), Peter Tharaldson (5. bölge Bagimsizlik Partisi baskani) ve Alan Shilepsky (eskiden Bagimsizlik Partisi olan ve simdi bir Cumhuriyetçi olan eski dostum) ile karsilastim.

Kolstad'in oglu "Cadillac Kolstad", tonda honky ya da belki de "vahsi bati" sarki rutini var, odanin önünde oynuyordu. "Tomahawk Tassels" adli hareketiyle iliskili çekici bir genç kadin, Carney ve bana kendisini tanitti. Edebiyati ona "Cherokee seductress" diyordu ve "bastan çikarici sanat dersleri" verdigini söyledi. sarki söylemeyi hiç duymadigim halde sahsen bastan çikariyordu.

Ancak aksam için dezavantaj vardi. Bilgisayar defterleri ile masalarda oturan birkaç kisi, rahatsiz edici seçim sonuçlarini ögrenmeye baslamisti. Rybak bir heyelan ile kazaniyordu. Kolstad, ikinci sirada, geride kaldi. O sirada 100 ve 200 arasinda oy aliyordum - 2001 mayis ayinda yapilan seçimlerde elde ettigim oy seviyesine geri döndüm. Diger adaylardan hiçbiri de iyi seyler yapiyordu.

Gerçegi söylemek gerekirse, artik sosyallesmek gibi hissetmedim. Sadece eve gitmek istedim. Kisa bir açiklama yapabilmek için kürsüden çikmis olabilirim ama yapmadim. Kolstad ve Phil Willkie, Wendell Willkie'nin torunu olan BET adayi yerine açiklamalar yapti. Kapinin önündeki yolda Willkie ile kisa bir süre konustum ancak Yeni Haysiyet Partisi'nin (özellikle de kimlik belgesi) ne oldugunu açiklamaya baslayinca, artik benimle konusmak istemedi. Carney'ye eve gittim ve sonra kendi evime döndüm.

Seçim sonuçlari

Belediye baskaninin seçim sonuçlari söyle: R.T. Rybak, 33.220 oy (toplamda% 73.63); Papa John Kolstad, 4.949 oy (% 10.97); Al Flowers, 1,783 oy (% 3,95); Dick Franson, 1,569 oy (% 3,48); Christopher Clark, 1,340 oy (% 2,97); Tom Fiske, 655 oy (% 1.45); Joey Lombard, 439 oy (% 0,97); James Everett, 354 oy (% 0,78); Bill McGaughey, 230 oy (% 0.51); Bob Carney, 229 oy, (% 0,12); Ve John Charles Wilson, 134 oy (% 0.30). Baskanin belediye baskaninin yarisinda en sonuncusu için Carney ile baglandim.

Yeni Sayginlik Partisi'ndeki meslektaslarim nasil yaptiniz? Hiçbir sekilde daha iyi degildi.

Büyük pozisyondaki Park Kurulu sonuçlari: Bob Fine, 8,089 oy (toplamin% 22.09'u); Annie Young, 6.934 oy (% 18.94); John Erwin, 6,360 oy (% 17,37); Mary Merrill Anderson, 5,392 oy (% 14,73); Tom Nordyke, 3.709 oy (% 10.13); David Wahlstedt, 2,804 oy (% 7,66); Nancy Bernard, 2.012 oy (% 5.50); Ve John Butler, 1.110 oy (% 3.03). En iyi üç oy vericisi - Fine, Young ve Erwin - seçildi.

Tahmin ve Vergileme Kurulu sonuçlari: Carol Jean Becker, 16,704 oy (toplamin% 52,12'si); David Wheeler, 6.093 oy (% 19.01); Phil Willkie, 2.946 oy (% 9.19); R. Michael Martens, 2,779 oy (% 8,67); Dewayne Townsend, 2.316 oy (% 7.23); Ve James Elliot Swartwood, 971 oy (% 3.03). En iyi iki seçmen - Becker ve Wheeler - seçildi. Hem Swartwood hem de Butler yaptigimdan daha fazla oy aldi ve her ikisi de atilan toplam oylarin daha yüksek bir yüzdesini aldi. Bununla birlikte, her iki aday da kendi yarislarinda son sirada yer aldi.

Ancak Tahmin ve Vergileme Kurulunu kaldirma önerisinin iki ile bir arasinda bir farkla yenilmesi dikkat çekiciydi. Belediye Baskani Rybak bu teklifi destekledi.

Konsey yarislarinda, MPRAC tartismalarina katilan herkes DFL adaylarini kaybetti: 9. bölgede Dave Bicking, 815 oy (% 27.28); 13. bölgedeki Kris Broberg, 1,578 oy (% 26,39); 7. kogusta Michael Katch, 1,036 oy (% 23,63); Kenya McKnight, 336 oy (% 15.56), Lennie Chism 60 oy (% 2.78) ve Roger Smithrud 92 oy (% 4.26); 4. bölgede, Kim Vlaisavljevich, 341 oy (% 10.25), Matt Dowgwillo 291 oy (% 8,75) ve Dan Alvin 283 olmak üzere toplam 442 oyla (% 13.41) Grant Cermak 384 oyla (% 11.65) Oy (% 8.51); Ve Mike Tupper, 6. bölgede 290 oy (% 15.08) oy verdi. Toplantiya gelmis olan Tahmin Kurulu ve Vergi Dairesi için çalisan iki aday da kaybetti: Michael Martens 2.779 oy (% 8.67) ve Dewayne Townsend 2.316 oy (% 7.23). Daha fazla ne söyleyebilirim?

Seçim, Yere Tercihli Oylama sistemini kullandigi için, il ofisleri için adaylar da Ikinci Seçim ve Üçüncü Oylama oylarini aldi. Bu kategorilerde biraz daha iyi sonuç aldim. 416 Ikinci El Seçim oyu (% 1.89) ve 480 Üçüncü seçenek oyu (% 3.09) vardi. Jim Swartwood'un 1,060 Ikinci Asama oyu (% 5,76) ve 1,170 Üçüncü Asama oyu (% 9,89) vardi. John Butler'in 1,073 Ikinci Asama oyu (% 4,30) ve 960 Üçüncü Asama oyu (% 4,71) vardi. Bu, hiçbirimiz için çok az fark yaratti. Benim durumumda, R.T. Rybak, Birinci Seçim oylarinin salt çogunlugunu kazandi, o yüzden tekrar saymaya gerek kalmaksizin belediye baskanligina tekrar seçildi. Swartwood'un ve Butler'in davasinda, ilk tur oylamadan sonra ikisi de elendi.

Bazi sehir seçimlerinde, Yere Seçim Oylama oyuna girdi. 4. bölgede, Barb Johnson, Birinci Seçim oylarinin% 46.92'sine sahipti - çogunlugun% 3.08'i yetersizti. Ikinci turda kendisine giden Ikinci Oylama oylari yeniden seçilmesini sagladi. Ayni sekilde, 5. bölgede Don Samuels, Birinci Seçim oylarinin% 46.99'una sahipti. Ikinci Turda kendisine giden Ikinci Oylama oylarindan tekrar seçime girdi. Bunlar Kent Konseyi adaylari arasinda en yakin yarislardi. DFL adaylari açik sandalyeler için net çogunluk kazandi. Ironik olarak, Birinci Seçim oylarinin en yüksek oranina (% 84.12) sahip olan Konsey Üyesi, DFL tarafindan da desteklenen Yesil Parti üyesi Cam Gordon'du.

Için: NDparty.html


bir sonraki bölüme

 
TELIF HAKKI 2009 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.BillMcGaughey.com/mayor-14i.html