BillMcGaughey.com

Için: NDparty.html

 

Besinci Bölüm

 

Mortem Sonrasi

 

Sadece belediye baskanligina verilen yarisa baktigimizda, asagidaki yorumlari sunuyoruz. Belediye Baskani Rybak, belirleyici bir farkla kazandi, çünkü diger adaylardan çok daha iyi biliniyordu, DFL Partisi tarafindan onaylandi, Barack Obama'yi onaylayan ilk büyük belediye baskaniydi, kapsamli bir posta göndermek için fonlari vardi ve seçmenler Muhtemelen sehrin nasil çalistirildigi konusunda tatmin olmustu. Sonuçta, suç orani önemli ölçüde düstü. Seçmenler, devletten yerel yönetim yardimlarinda kesintiler ve ekonomide düsüs göz önüne alindiginda, Rybak'i sehrin güvencesiz mali kaynaklari için sorumlu tutmadilar. Belediye Baskani Rybak, siyasi konularda çogunluk düsüncesine uygun olarak, son derece fotografik bir aday olmaya devam ediyor. Bu irkin medyada yer almasi (ya da yoklugu) Rybak'a da yardimci oldu. DFL parti organizasyonu, seçim sonuçlanna kadar bu yilki seçim puani gelmedigini de yapti.

Bana az kampanya yapmis gibi görünen diger adaylardan bazilari alinan oylar açisindan nispeten iyi sonuç verdi. Libertarian adayi Christopher Clark ve Sosyalist Isçi Partisi Tom Fiske sirasiyla besinci ve altinci sirada yer aldi. Nispeten güçlü gösterilerini, yerlesik siyasi partilerin adaylari olarak kostuguna vurgu yaparim. Bu partilerin belirli bir isim taninmasi ve belirli bir izlemesi vardi. Dördüncü siralama görevlisi olan Dick Franson, bir zamanlar bir alderman seçmis olan, bir çok önceki seçimlerinde aday olan ve ayrica bazi reklamlar da yapmis olan sahsen taninmisti.

Üçüncü sirada yer alan Al Flowers, birçok kez haberlerde yer aldi ve iki kablo televizyon sovu izledi. Don Samuels'la bir anlasmazlik sonucu sehre karsi bir dava ve bazi görünürlük kazandi. Kentle ilgili konularda yaptigi yaklasim, bazen çatismaci olmasa da bilgilendirici, açik ve samimi idi.

Papa John Kolstad, ikinci sirada hem Cumhuriyetçi hem de Bagimsizlik Partileri tarafindan onaylandi. (Bazi seçmenler, büyük parti desteklerini bilmedigi için kendisini tanitmak için "Bagimsiz Sivil Lider" terimini kullanirken hata yapti.) Ancak Kolstad, diger adaylardan bazilarina göre daha siklikla haberlerde bulundu. Insanlara uzanmak için bir yetenegi vardi. John Kolstad, ?kiz sehirler'teki birçok insana bir sovmen, isadami, saglik uzmani ve küçük isletme tesvik eden olarak biliniyordu. Rybak'i da tartismisti.

Listenin alt yarisina baktigimizda, yedinci siradaki finiser olan Joey Lombard, her iki aday da alay konusu olmasina ragmen, son yerin son sahibi olan John Charles Wilson'in önünde çok basarili sonuçlandigini görüyoruz. Bununla birlikte, Lombard'in Wilson'tan biraz daha alay konusu vardi; O sadece eglenmek isteyen genç bir müzisyendi. Kiz arkadasi onu terk etmisti, çünkü dünyayi degistirmek için yeterince sey yapmamisti; O da belediye baskanligina kostu. Öte yandan Wilson, sanri ve tuhaf bir ideolojiyi savusturuyor gibiydi. Zihinsel saglik sorunlari olabilirdi.

Ben de o bulutun altina girdigimi düsünüyorum: Benim "megalomanima" ve benim olasi Alzheimer'ime deginen ABD e-demokrasi forumundaki (yalanci çagiran biri) hatirla? Yeni Onur Partisi bir tür irkçi kült müydü? (Amerikalilar, zehirli Kool-Atid'i yutmaya hazir zombiler gibi alisilmadik fikirlerle harekete geçirilen siyasal aktivistleri düsünmek için televizyon sitokomuyla sart kostular.) Ev sahibim faaliyetlerime ragmen, daha az taninmistim. Yeni Onur Partisi, bilindigi kadariyla, ihtisamimin projeksiyonuydu.

Diger iki aday Everett ve Carney, orta derecede iyi biliniyordu. Everett daha önce Vali için kosmustu ve Carney, mevcut belediye baskanligi kampanyasinda bir siçrama yapmisti. Bence Bob Carney, seçim sonuçlarina göre daha iyi sonuç almaliydi, oysa seçmenler belediye baskanligi yarisindan büyük ölçüde habersiz kaldi. Belli bir "isyan" yasandigini düsünebilirdik, ancak bu yalnizca dünyanin kendi küçük kösesinde olabilir. Birkaç kisi bunu biliyordu.

Neyin yanlis gittiginin analizi

Adil bir sayida Yeni Yüce Parti web sitesini ziyaret ettigini biliyorum. Kullanim istatistikleri, Ekim ayinda günde ortalama 62 benzersiz ziyaretçi ve 235 isabet gösteriyor. Bu, 1 Kasim'da 133 ziyaretçiye ve 777 vuruma yükseldi; 2 Kasim'da 575 ziyaret ve 3.707 ziyaret; Seçim günü 3 Kasim'da 1.053 ziyaret ve 7.108 ziyaret. Trafik, Ekim seviyesine veya altina düstü. Bunun bana söyledigi, Minneapolis seçmenlerinin kendilerini belediye baskaninin yarisi hakkinda bilgilendirmek konusunda dikkatli olduklari. Benim sorunum, adayligim geldiginde gördüklerini sevmediklerinin farkindaydi. Seçim gününde siteme 1.053 ziyaretçi vardi ve sadece 230 kisi bana I. Seçim oylarini verdi. Açikçasi ben ikna etmekte basarisiz olmusumdur.

Web sitesinde hangi kisiler seçmenleri kapatabilirdi? Belki de irk yönü idi.

"Beyaz insanlardan hoslaniyoruz" ifadesi bazi insanlara zarar verebilirdi. Bu "kimlik politikasindaki yeni paradigma" neydi? Birçogu zaman kesfetmek için vakit geçirmeyi biliyordu veya istiyordu. Kuskusuz birçok Amerikali için yaris sorunu kuskusuz zor ve hatta utanç vericidir. Bu alandaki insanlarin kalplerini ve zihinlerini degistirmek istiyorsaniz, bir web sitesindeki ilk izlenimlerden çok daha ikna edicidir.

Açikçasi, web sitesindeki bir baska olumsuz faktör, üç beyaz erkegin resimleri - Swartwood, Butler ve ben - sayfanin üstünde üst üste dizilmisti. Ayni fotograflar da Sayfa Iki'nin üstündeydi. Bu, bizimkinin beyaz bir erkegin partisi olduguna ve diger insanlarin basvurmamalari gerektigi izlenimi verebilirdi. Yüzlerimiz ise yaramadi. Hiçbirimiz kat ve kravat giymiyordu. Hepimiz orta yasli erkekler politik görev yapmaktaydi ya da yeni bir siyasi parti baslatmaya çalisiyorduk. Bugünlerde örgütlerin çogunun, mesajlarina disil yüzü koyacak kadar halkla iliskiler duygusu var; Degil bize lekeler.

Ed Eubanks ile yarismanin yarim saatlik tartismasinin belediye baskaninin oylarini nasil etkilemis olabilecegini bilmiyorum. Açiktir ki, birçok insandan etkilememistir. Ancak bu MTN üretimi, kimlik politikasiyla ilgili gerçek bir diyaloga sahip oldugum en iyi örnegi temsil ediyordu. Görünüse göre ise yaramadi. Yakin zaman, bu bakis açisini temsil etmek için daha fotografik bir sözcünün bulunmasi gerekebilir.

Çim isaretlerinin yerlestirilmesi ve edebiyatin dagiliminin seçim sonuçlarini nasil etkilemis olabilecegini merak ettim. Tabelanin tepesindeki küçük saka - "Benim sayginligimi istiyorum ve simdi istiyorum!" Eglendirilenden daha fazla insani etkileyebilir. Jim Swartwood, bir komsunun partinin adini çignedigini söyledi, çünkü bazen de garajinin önüne insaat malzemesi yüklü bir kamyonet park etmisti. Bu isçi sinifi imajin haysiyet fikrine aykiri oldugu görünüyordu. ?nsanlar onurlarini ciddiye alirlar.

Çim isaretlerimizin yaklasik üçte ikisi, kuzey Minneapolis'e, özellikle 4 ve 5 numarali bölümlerde yerlestirildi. Seçimde oraya nasil geldik? Isaretlerin olumlu bir etkisi olabilirdi. Seçmenlerin katilim orani kentin diger bölgeleriyle kiyaslandiginda geleneksel olarak düsük olsa da, tüm sehir için ortalama yüzde 17,7 oyla karsilastirildiginda, Ward 4'te 25 First Choice oyu ve Ward 5'de 22 First Choice oyu aldim. . 1, 10 ve 12 numarali koguslar da ortalamanin üzerindeydi; 2, 3, 8 ve 9 numarali koguslar ortalamanin altinda idi. Worde 1'deki Lowry ve Central'in kösesinde yer alan iki isaretten baska, isaretlerin yerlestirilmesinin bu bölgelerdeki seçim sonuçlarini nasil etkiledigini tahmin edemiyorum.

Literatür dagitimi nasil olur? Minneapolis sehrinde 140 kutup yeri oldugunu ve toplam 230 oy aldigim unutmayin. Bu nedenle, bölge basina ortalama 1.64 oy aldim. Edebiyatimi asagidaki bölgelerde dagittim: 7-03 (Kenwood), 4 oy; 7-01 (Bryn Mawr), 5 oy; 8-07 ve 11-1 (Pillsbury Ave.), 1 oy; 11-02, 13-06 ve 13-10 (Washburn kütüphanesi yakininda), 4 oy; 13-09 (sehrin güneybati kösesi), 3 oy; 1-04 (Lowry ve Central'in kuzeydogusunda), 10 oy; 6-05 ve 6-06 (dogu Phillips), 3 oy; 9-08 & 12-08 (Roosevelt Lisesine yakin), 6 oy; 10-8 (Aldrich Ave.), 1 oy; Ve 5-6 (kendi bölgem), 6 oy.

Her ne kadar degilse de, edebiyatin dagitildigi bölgeler ile ortalamanin üstünde bir oy aldigim yerler arasinda pozitif bir iliski oldugu görülüyor. En yüksek oyum 1-4 oyundaydi, burada 10 oy aldim. Bu bölgede Polk ve Taylor sokaklari ile ilgili literatürü dagittim ve ayrica Lowry ve Central caddelerinde topluluk bahçesinde isaretler tuttum. Öte yandan, güneydogu Minneapolis'teki 12. bölgede nispeten iyi bir performans sergiledim; burada edebiyat dagitmadim ve yalnizca birkaç çim isareti vardi. Bununla birlikte, bu seçimdeki oy toplamim o kadar küçük ki bu tür bir analizin fazla anlam ifade etmeyecegi söylenebilir.

Düsük seçmen katilimi hakkinda

Seçimlerden sonra Star Tribune, Steve Brandt'in "Düsük anahtar belediye baskanligi yarismasi Minneapolis katilimciligini olumsuz etkiledi" yazan bir makale yayinladi. Makale, 2009 yilinda Minneapolis sehir seçiminde yalnizca 45.964 kisinin oy kullandigini belirtti. 1902'den bu yana en düsük degerdedir. Aksine, 161373 kisi 1937'de yapilan sehir seçimlerinde oy kullandi. Makalede, Hubert Humphrey, 1947'de Minneapolis belediye baskanligina seçildiginde 102.796 oy aldi. Makale, düsük seçmen katilimini açiklayan fakir belediye baskaninin yarisindan baska herhangi bir faktörden daha fazla oldugunu belirtti.

Bu, kaybedilen bir adayin perspektifinden seçim analizini yazmam için ilham kaynagi oldu. Bunu birkaç diger adaya gösterdim ve diger bes adedi - Papa John Kolstad, Al Flowers, Bob Carney, Dick Franson ve John Charles Wilson - ifadeye abone oldular. Birkaç kisiye postayla gönderildi ve Mplsmirror.com ve NewDignityParty.com'da yayinlandi.

Analizlerimde, adayliklarin zayif oldugu düsünülürse medya, durumun Rybak'in yeniden seçilmek için çekimser oldugunu ve seçmenlerin ankete katilmasina gerek kalmadigina isaret ederek durumun agirlastigini savunuyordu. Büyük medya belirleyici bir rol oynamisti. Televizyon haberleri, Rybak haricindeki adaylarin kampanyalarimizda ne kadar para harcamak zorunda kaldiklarini vurguladi. Ofis tutma kimlik bilgileri, isim taninmasi veya baska herhangi bir seyimiz yok ya da hiç yoktu. Bizler, sadece oy pusulasinda isimlerimizi almak için 20 $ dosyalama ücreti ödemisti ve bu yüzden kimseye az önem verdik.

Daha sonra, kampanyanin kapanis günlerinde tüm bu bloglar, daha az bilinen adaylari, özellikle Lombard ve Wilson'i gülünçlestirdi, ancak diger adaylari da etkiledi. Bu seçime az dikkat eden seçmenler için hepimiz ayni firça ile boyaliydik. Star Tribune'deki Joey Lombard hakkindaki eglenceli sütun "ayni zamanda," Belediye Baskani Rybak'in yeniden seçim teklifine meydan okuyan adaylar fruitcakes "olarak da adlandirilmis olabilir" diye yazmistim. O sirada e-demokrasi forumunda bir yazi yazmistim.

Ve bu, tüm kampanya için bir ton olusturdu: Belediye baskanligi seçimi öngörülemeyen bir sonuçtu. Rybak'a muhalefet saka yapiyordu. Anketlerde neden görünüyorsun? Rybak gerçekten de Vali olmak istedi.

Öyle olsa bile, Yeni Hâkimiyet Partisi himayesinde kente giden belediye baskanligi kampanyasinda iyi bir kisisel deneyimim vardi. Umarim bu anlaticinin okuyuculari nedenini anlayacaktir.

 

to: NDparty.html

 

bir sonraki bölüme

 
TELIF HAKKI 2009 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.BillMcGaughey.com/mayor-15i.html