BillMcGaughey.com

için: NDparty.html

 

Birinci bölüm

 

Neden Belediye Baskanligina Kostum

 

2001 yilinda altmisini çevirip daha önce hiç bir kamu dairesi için çalistirilmadiktan sonra, on yilin geri kalaninda bes kez uzun süreli bir aday olarak seçici bir görev için kostum. 2001'de Minneapolis belediye baskanligi için birincil kostum ve 143 oy aldi. 2002'de ABD Senatosu için birincil Minnesota Bagimsizlik Partisi'nde kostum ve 8,432 oy aldi. 2004 yilinda Louisiana'nin Demokrat baskanlik birincil bölümünde kostum ve 3.116 oy aldi. 2008'de, Bagimsizlik Partisi'nin adayi olan Minnesota Besinci Kongre Bölgesi'nde ABD Temsilciler Meclisi genel seçimlerinde kostum ve 22.318 oy aldi. Sonunda, 2009'da yine Minneapolis belediye baskanligina kostum ve 230 oy aldim. Bu son yarismada, birincil yerine Kasim seçimlerinde yer aldi çünkü Siralama Oylama Sistemi, o yil Minneapolis'te ilk kez kullanildi.

Bir yilda, 22.318 oy alan Kongre adayi olarak 230 oy alan bir belediye baskanligina adaydan gitmek büyük bir hayal kirikligi oldu. Minneapolis seçmenleri, Minneapolis'ten olusan Minnesota Besinci Kongre Bölgesi'ndekinin yarisina yakindir. Öte yandan 2008'deki seçim, birçok yeni seçmenin Barack Obama'ya katilimiyla sisti. Seçmenlerin, belediye baskani da dahil olmak üzere Minneapolis sehir ofisleri için yaptiklari seçimlere katilimi, 1902 yilindan bu yana bu sehirde en düsük olaniydi. Buna ragmen, oy alanimdaki payim - yaklasik% 0,5 - özellikle dehset vericiydi. Tek teselli, 2001 yilinda oy toplamindan 87 seçmenin ayni ofise aday olarak kazandigini gösterdi.

Neden tekrar belediye baskanligina kostum? Birkaç düsünce dahil edildi. Ilk olarak, bir yazar olarak, yayin disinda baska sekillerde ifade etmek istedigim belli siyasi ve sosyal fikirleri gelistirdim. Ikinci olarak, Metro Mülkiyet Haklari Eylem Komitesinin (Minneapolis toprak agalarinin küçük bir grubu) es-müdürü olarak, o örgütün geleceginden endiselendim. Esas olarak Minneapolis sehir yönetimini elestiren bir gözlemci grubu oldugundan, Minneapolis sehir politikasinda etkinlik kazanmamiz gerektigini düsündüm. Grup bunu 2001 yilinda iyi bir sonuçla gerçeklestirmis ancak 2005 yili belediye seçimlerine katilmamistir. Sonuç olarak, 2001 yilinda dürüst hükümetin bahçesinden alinan yabani otlar büyümüstür. Minneapolis sehir yetkilileri, bir grup olarak kibirli ve kibirli hale geldi. Artik dislerimiz yoktu.

iki sayi sorunu

Getirdigim iki konuda somutlasti. Tanitim amaciyla kullandigim bir picket isaretinin karsi taraflarinda çikan ifadelerde göründüler. Bir tarafta sunlari yazdi: "Federal hükümetin standart çalisma haftasini 2010'a kadar 32 saate indirmesi gerektigine inaniyorum." Diger taraf okuyor: "Beyaz vatandaslarin (ve digerlerinin hepsinin de) tam vatandasligina, haysiyetine ve esitligine inaniyorum, "Kisacasi, bu son ifade" beyaz erkekler için sayginligima "inandigimi söylemek için alindi. Ekonomik politika ve kimlik politikasi, o zaman, son yillarda benim siyasi kaygimin iki temel, ancak ayri alanlardi.

2002 Bagimsizlik Partisi'nin birincil kisminin% 31'ini kisa, üç kisiden olusan bir yarismada aldigim gerçeginden yola çikarak, kampanya platformumun IP birincil seçmenler için oldukça çekici olduguna karar verdim. Diger yandan devletin en büyük gazetesinin benim kampanyamin tanitimini yapmadigina ve bu sözcükleri içeren ücretli bir reklami reddetmesine bakarak, "beyaz erkekler için onurluluk" savunucusu bana bir dolap beyaz irkçi olarak isaret edebilirdi. ?ssizlik halindeyken daha kisa bir çalisma haftasi savunucusu böyle bir damgalama tasimadi. Dolayisiyla, iki sonraki kampanyamda, kimlik sorunlarindan kaçindim ve ekonomik sorunlarla basa çiktim. Sadece çalisma saatlerini degil ayni zamanda uluslararasi ticareti de ilgilendiriyorlardi.

Zamanla, bu yaklasimin sinirlamalarini fark etmeye basladim. Sendika üyesi degildim ve bu nedenle daha kisa çalisma haftalari ve benzerleri için güvenilirlik savunacak kurumsal bir platformum yoktu. (En iyi sansim, daha önce bildigim Paul Wellstone'un ABD Senatosuna seçilmesiyle ortaya çikti ve mektubunda, benim amacima sempati duyurken genis sendika destegine sahip olmayan yasalari desteklemeyecegini yazdi.)

Minnesota Bagimsizligi Partisi'ni kurucusu Ross Perot, daha önce oldugu gibi serbest ticarete alternatiflerle ilgilenmeye çalistim, ancak basarisiz oldum. Ve Bagimsizlik Partisi üyesi oldugum için, yaklasimimi destekleme ihtimalim olanlari saglam demokratlar olduklari için bana destek olmazdi. Ulusal Demokrat Parti, kampanya katkilarinda esitlik karsiliginda Wall Street'e satilmisti. Dolayisiyla bu yaklasim tarzi bir çikmaza giriyordu.

Demokratlar, Cumhuriyetçiler, nereye dönsem? Büyük isletmelerin partisi olan Cumhuriyetçiler, çalisma süresinin kisaltilmasi ve "korumacilik" ticaretiyle ilgili önerilere muhtemelen sempati yetmezler. Demokratlar yalnizca önceki tartismalardan degil ayni zamanda ben irk ve cinsiyet konusundaki fikir birligiyle gitmeyen beyaz bir erkege açikça söylemekle de aliskin degildiler.

kimlige odaklanma

Duygularim, politik sol artik ekonomik sorularla ilgilenmemekti. Bunun yerine, beyaz erkeklerle, ya da daha dogrusu, "güç yapisi" ile baglantili olan, siyahlari, kadinlari, escinselleri ve lezbiyenleri, göçmenleri ve diger gruplari baski altina aldigini düsünen kalici Amerikali nüfusunun gizli bir nefretiyle sizdirilmisti. . Dogustan dolayi bu koalisyon içindeki insanlar tarafindan hiçbir zaman tamamen kabul edilmeyecegim. Solcu ya da "ilerici" siyaset sorunu buydu. Benim oldugum kisi olarak, orada bir yerim yoktu. Ben de, bir gün çogunluga kavusmayi ve tablolari zalimlerine çevirmesini bekleyen siyasi mücadeleci azinliklarin karsi çiktiklari baskici bir "çogunluk" modelinin ülkeyi parçalamaya basladigina inanmaya basladim; Ve bütün bunlar baris, adalet ve sevgi adina!

Dolayisiyla düsüncelerim giderek kimlik politikasina yöneldi. 2008 seçimlerinden sonra, artik "Amerikali" degil "beyaz Amerikali" oldugumu ve bu terimin ima ettigi tüm siyasi ve kültürel bagajlari tasiyan önermesine dayanan "Benim Amerikan Kimligi" baslikli bir kitap-uzunluk el yazmasi hazirladim.

Yazdiklarimdan biri, beyaz erkekler için bile, kurtulusun mümkün olduguna dair bir inanç geldi. Bütün insanlar kendileriyle gurur duyma hakkina sahiptir. Herkesin insan onuruna hakki vardi. Ancak su anda birçok insanin yalanladigi bu haysiyet, sikayet degil, kendi basina olumlu bir vizyon izleyerek savasilacak ve kazanilacakti. Tercihen baskalari ile birlikte yapilmalidir. Bu politika, bugünkü nefret dolu demografik tartismali kültürün yerini alacak yeni bir demografik kendini dogrulama kültürünü yaratmakti.

Ilk düsüncem, kitabi kendi basilmasi anlamina gelen bir kitap haline getirmekti. Bununla birlikte, ben sahsen borç derin oldu. Bir kitabin basili kopyalarina binlerce dolar harcayacak ve sonra onlari satmaya çalisamiyordum. Son iki yayinlanmis kitap ticari basarisizlik oldu. Bu durumda, kitabimin temasi, kitabi çogu yayinci için kabul edilemez hale getirecek ve gazetelerde ve dergilerde kitap yorumlayacakti.

Dogrudur, beyaz insanlar için savunan bazi gruplar vardir, ancak pozisyonlari çogu kez benimkiyle ayni degildir. Beyaz üstünlük, destekledigim sey degil, beyaz onur ve benlik saygisidir. Beyaz insanlara ve digerlerine sayginlik ararken tutarsizlik görmedim. Çogulcu bir toplum olmaliyiz.

Kaçinilmaz olarak, bu tür düsünceler nedeni partizan siyaset yoluyla tesvik etmeye çalismak fikrine yol açti. Kültürel seçkinler bu çaba karsisinda caydirca karsi çikarken, "halkin" bunu kucaklayabilecegini düsündüm. Bu nedenle, kimlik konusundaki tutumumu ilerletmenin yolu siyasi görev için bir kez daha çalistirmakti. 2002 senatomu kampanyamdaki deneyimlerime bakarsak, bu fikirlerin daha fazla desteklenmesinin, Minneapolis ve Twin Cities metropolitan alanindan ziyade, sehir disi veya kirsal Minnesota'da ötesinde olabilecegini düsündüm. Bu yüzden manzaralarim baslangiçta eyalet çapinda bir ofiste hazirlandi. Bu ofislere 2010'da seçimler yapilacakti.

Aklimda bir plan çikti. Açik bir sekilde mevcut bir siyasi parti, benim yaklasimimi ve beyaz irkçiliga maruz kalma riskini kabul etmeyecektir. Örnegin Bagimsizlik Partisi adayi olarak kosamadim. Bunun yerine, kendi partime baslamaliydim. Buna "Yeni Haysiyet Partisi" denilebilir. 2010 yilinda eyalet çapinda bir ofis için oy kullanmak için, bu partiye adaylarin en az 2.000 imza toplamalari gerekecek. Yeni bir parti gönüllülerin belirli bir çekirdegini çektiginde bu korkutucu bir meydan okuma ancak belki de yapilabilir.

Yeni Onur Partisi adaylari Minnesota eyaletinin genel merkezi için oy kullandiktan sonra, hedef en az bir adayin oylarin en az yüzde 5'ini almasi olacakti. Eger bu hedefe ulasilirsa, parti majör parti statüsüyle kutsanacakti. Bu, gelecekte, adaylarin dilekçe vermeden oy kullanabildikleri, yalnizca bir dosyalama ücreti ödeyerek oy kullanabilecegi anlamina geliyordu. Ayrica, parti, Minnesota gelir-vergi formundaki siyasi kontrol-kapali özelligi yoluyla gelir tahsil edebilir. Binbasi statüsü politik olarak konusurken bizi haritada gösterebilirdi.

bir dönüm noktasindaki mülkiyet haklari grubu

Bu arada baharin basinda ve ilk yaz aylarinda Metro Property Rights Action Committee'de organizasyonun gelecegi konusunda bir tartisma baslatmaya çalisiyordum. Son zamanlarda Minneapolis sehir yönetimi daha da kötüye gidiyor gibi görünüyordu. Draconian para cezalari ve ücretler mülk sahipleri üzerine yigiliyordu. sehir mülk-vergi degerlemelerinde asagi yönlü düzenlemelere direniyordu. R.T.'yi seçmemize yardimci olan bizler 2001'de Rybak Belediye Baskani bugün bu belediye baskani tarafindan saygisizca davranildi.

Mevcut yaklasim, çalismiyor gibi görünüyordu. Ne yapmaliyiz - bugünkü rotamiza devam etmeli veya partizan siyasete karismali miyiz kincisi ise, MPRAC siyasi partiye dönüstürülmeli mi, memuriyet için görev yapacak olan MPRAC üyelerini desteklemeli mi yoksa daha sinirli bir yaklasimla simartmasi gerekir mi? Destegimizden memnuniyet duyan bir siyasi parti kendisini ev sahibi sorunlariyla sinirlar miydi yoksa cinsiyet ve irk gibi baska sorulara girmeli mi?

Grubun aktif üyelerine kisa bir anket içeren bir posta gönderdim. Yanit kötü oldu. Yanitlayan az sayida kisiden yaklasik yarisi siyasi olma konusunda hemfikirken, bu yaklasimin yarisi da oldukça güçlü bir sekilde karsi çikti. Grubun es liderlerinin, yeni bir siyasi partiyi veya bazi adaylarini desteklemek için üyelerin grubun kaynaklarini kullanmaya olan güvene ihanet edecegi açikti. Bankamizda biraz para vardi. Mülkiyet Haklari grubu ve Yeni Onur Partisi ayri tutulmalidir.

için: NDparty.html

 

bir sonraki bölüme

 

TELIF HAKKI 2017 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.billmcgaughey.com/mayor2009-1i.html

 

 
COPYRIGHT 2017 THISTLEROSE PUBLICATIONS - ALL RIGHTS RESERVED
http://www.BillMcGaughey.com/mayor-1.html