BillMcGaughey.com

Için: NDparty.html

 

Yedinci Bölüm

 

"Küçük Literatür" Kampanyasi

 

Edebiyati nasil bir araya getirdim

Geçen sene Kongre Kampanyasi'nda oldugu gibi aktif sekilde kampanya baslattim: Yüzlerce yari sayfalik brosürü renkli kagida basti. Bazilari ilin çevresindeki halka açik bülten panolarinda yayinlandi ve bazilari ticaret bölgelerinin turlarini yaparken yöneticileri ve digerlerini magazaya vermek üzere teslim edildi. Bu sekilde muhtemelen binden fazla kisiyle tanistim. Seçim geçen yila yaklasirken ana kampanya biçimimdi.

Bu yil, Minneapolis belediye baskanligina kosarak, farkli bir yarim sayfa brosürü hazirladim. Metin okundu:

"Yeni Onur Partisi
Belediye Baskani için: Bill McGaughey (sehir merkezinin batisinda, Harrison mahallesi)
Park Kurulu için: John Butler (Windom Park komsusu, kuzeydogu MPLS)
Tahmin ve Vergilendirme Kurulu: Jim Swartwood (Kenny, Güneybati MPLS)

Bu yil 4 Temmuz'da baslayan Yeni Haysiyet Partisi, beyaz insanlarin yani sira siyah insanlar, Asyali Amerikalilar, Latin Amerikalilar, yerli Amerikalilar ve diger gruplarin itibar ve haysiyetini tesvik ediyor. Minneapolis sehri kent sakinlerine göre yüksek mülkiyet vergileri, agresif ücret pesinde kosusturma, saçmalik düzenlemeler ve küçük isletmelerin zulmünü ele alan yirtici bir iliskiye karsi. Son olarak, Star Tribune'e tarafli politik raporlamayi bitirmesini ve bu topluluga layik bir gazete olmasini istiyor.

su an küçük ama ulusal bir parti olabilmek için bir gün istiyoruz. "

Brosür ayrica, Scribners veya New Century gibi geç 19. yüzyil dergilerinden alinan ve telif hakki ihlalinden kaçinilarak egzotik bir görüntü sergileyen illüstrasyonlar içeriyordu. Çogunun o çagdaki erkek ve kadin portreleri vardi. "Maragata'nin köylü kizi" (Ispanya), Dudley Buck (New York müzik yöneticisi), Roland de la Platiera (devrimci Fransa'dan Roland Mome.), Emin Pasha (Afrika'nin Ekvator Vilayetinin valisi), bir Shan (Birmanya) köylüsü kiz ve Bayan Simpson (kloroformun ilk kullanimi sirasinda mevcuttu).

su an belirsiz kisiler, görsel etkileri için bir kitaptan seçildiler. Yükselen bir kusun görüntüsüyle birlikte, yarim sayfa basina üç tane, el ilaninin kenar bosluklarina resim yapistirdim. Bu gibi iki yaprak, 8.5 "x 11" kopyadan her birinden ucuza üretilebilir. Insanlar, bu onurlu görünüslü kisilerin kim oldugunu tahmin etmek için brosürlere bakmak isteyebilirler. Belki o zaman New Onurluk Partisinin neye verecegini sormak için dolasirlardi.

nasil dagittigim

Kongre kampanyasinda oldugu gibi, ilk olarak bu brosürleri Minneapolis Park sisteminin "Büyük Turlar" rotasinda halka açik bülten panolarinda yayinladim. Bu iki günümü aldi. Kimsenin bu durumu düzenleyen politikayi bilmesine imkân olmadigi için mesajlari göndermek için izin istemedigimden zahmet duymadim. (Park Kurulu çalisanlari çogu durumda bunlari koparirdi.) Alanin oldugu yerlerde, ben de "açiklama" nin kimligiyle ilgili fotokopilerini gönderdim. Sonra, daha önce oldugu gibi ticari kuruluslara basladim.

Notlarim, Grand Rounds ilanlarinin 31 Temmuz ve 1 Agustos tarihlerinde gerçeklestigini gösteriyor. 8 Agustos Cumartesi günü daha sonra 24üncü Cadde'ye kadar Franklin'den Harrison ve Bryn Mawr'da ve daha sonra Hennepin Caddesi boyunca kahve dükkanlarini ve magazalarini ziyaret ettim. Ertesi gün, Minnesota Üniversitesi'ndeki büfelerde ve dogu banka kampüsünün yakinindaki birkaç ticaret kurulusunda ilan verdim. Pazartesi günü, kentin kuzeybati kösesinde, 44. ve 36. caddelerde Penn Avenue boyunca yerleri ziyaret ediyordum. Sonraki cumartesi Hennepin Caddesi boyunca sokagin her iki yaninda 24. ve 28. sokaklar arasindaki magazalari kapsayan bir sekilde devam ettim. Ertesi gün, ara sira 24. sokak civarinda Lyndale Caddesi (Wedge kümesinin disindaki ilan tahtasi da dahil olmak üzere) ve daha sonra Lake ve Chicago yakinlarinda birkaç yere çarptim.

Biktim ya da insanlarla kimlik hakkinda konusmaktan korkuyordum (hos olmayan deneyimler olmasa da); Ama daha olasilikla, zamanimin baska sekillerde daha iyi kullanilabilecegini hissettim. Kampanyanin bu safhasi durdu ve bir baskasi basladi. Ev sahibi adaylarimizin oynamak için bir kozu vardi: diger mülk sahipleri, özellikle zorla emlak satin alanlar tarafindan saglanan çim isareti yerleri boldu.

Bu Eylül ayinda vurgu oldu. Yari sayfalik el ilanlari, arabamin içinde, basparmagim çakmalarim ve kazima bandiyla birlikte kisa bir süre için kullanisli tutuluyordu. Diger isler boyunca, bir laundromat, kafe ya da kamuya açik bir bülten tahtasi ihtimali olan baska bir yerden geçtigimde, arabayi durdurup bir brosür gönderebilir miyim diye bakarim. Ayrica, John Butler ve Jim Swartwood, evlerine yakin yerlerde yayinlamak için bu iki sayfalik brosürlerden bazilarini (iki farkli renkte) aldilar. Sonuçta, en az bin el ilan vermeliyiz, ancak kampanyamizin ana dayanagi degillerdi.

 

Için: NDparty.html

 

bir sonraki bölüme

 
TELIF HAKKI 2009 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.BillMcGaughey.com/mayor-7i.html