BillMcGaughey.com

Için: NDparty.html

 

Bölüm Dokuz

 

Minneapolis E-demokrasi Forumunda Kampanya Yapma

 

E-demokrasi forumlari

Reklam için çok fazla para yoksa, siyasi adaylarin genellikle mesajlarini iletme konusunda bir sorunu vardir. Ticari medya, bir adayin ne kadar para kazandigini ya da yetistirmedigini, ancak neyin adayin konusunun ne oldugunu söyleyecektir. Ikiz Kentlerde önemli sayida insana ulasmanin baska bir yolu var: e-demokrasi forumlari. (Foruma baglanti.) St. Paul ve Minneapolis'teki her biri kendi forumlarinda aboneleri sehirle ilgili konularda görüsürler. Ayrica bir Minnesota devlet forumu da var. Bu yil, ulusal sorunlari tartismak için bir ABD forumu olusturuldu.

1.198 abone ile Minneapolis bugüne kadar en büyük foruma sahip. Bir mesaj gönderen biri, grubun 1.198 kisisine bir e-posta mesaji gönderir. Tersine, her abone listedeki herhangi birinden bir e-posta almaya müsaittir, yani her gün birçok mesaj alinir. Adaylar için, bir mektubun her zaman yayinlanacagini bilerek bir gazetenin editörüne bir mektup yazmak gibi bir sey. Bu elektronik "gazete" küçük bir tiraja sahiptir, ancak hiçbir seyden daha iyidir.

Su anda Minneapolis, eyalet ve ABD forumlarina abone oluyorum. Bunlardan herhangi birisine ileti gönderebilirim. Elbette Minneapolis listesi, Minneapolis belediye baskanligi için çalisan bir kisiye en uygun olaniydi. Belediye baskanligi yarisini da içeren Minneapolis siyasetiyle ilgili tartismali tartismalarimiz oldugunu varsayalim. Maalesef, tartisma nadiren potansiyeliyle yasiyor.

Belki de, bu listeye dahil olan belirli kisiler, özellikle de sik sik mesaj gönderen kisiler yüzünden. Sik posterlerde benzer bir zihniyet var gibi görünüyor. Politika ve toplumun temel sorularini tartismak yerine, bir Wikipedia sayfasi olusturup olusturmadiklarini düsünen politik liberaller bunlar. Forumun vahsi dogayi düzenleyen kurallari olmasina ragmen, tartismalar bazen kötülesebilir. (Buna "Minnesota güzel" diyoruz.) Sik sik bu insanlarla bas ediyorum.

Al Çiçekler hakkinda flep

Mplsmirror.com'un (elektronik bir gazete) sahibi Terry Yzaguirre, 17 Temmuz'da forma mesaji yayinladiktan kisa bir süre sonra tartismaya katildim. "Rybak Muhallebi El Çiçekleri Kinam Tebligi ile Tokatlandi" baslikli yazi metni okudu: "Minneapolis sehri, belediye baskanligi adayi Al Çiçekleri dün 16 Temmuz'da evini kinadi. Bu yilin basinda, görevdeki Raymond T. Rybak'a karsi kosturuldugunu ilan eden Çiçekler, okuma kapanis sebebiyle kinama uyarisini kapida sivazladilar. Çiçek ailesi mülkünü 19 Temmuz Pazar gününe kadar bosaltacak. "

O zamanlar henüz bir adaydim ama aklimdan belediye baskanligina kostum. Bir poster sunlari yazdi: "Buraya gerçegi zirve yapan Minneapolis'te daha yüksek bir fiyatla geliyor". (Al Flowers, düzenli olarak sehir yetkililerini elestiren bir kablo televizyon sovuna sahipti.) Bir digeri sunlari yazdi: "Birisi su faturasini ödemeyen ve su kapanmis kadar basit olabilir" Minneapolis sehir yetkilileri Al Flowers'u taciz etmek ya da yildirmak için Rybak'a belediye baskanina karsi meydan okuyordu; Ya da su faturanini ödemeyi ihmal etmi olan herhangi bir kisi gibi muamele görmekte olan bir çileler miydi?

Söylece: "Dogruysa (Çiçekler taciz ediliyordu), bu önemli bir politik hikayeydi. Neden Star Tribune ve diger ticari medyalar üzerinde yer almadi? "(Bu, geçen yil Kongre adayligimiza küçümseyerek çikan Star Tribune siyasi muhabiri Steve Brandt'in küçük bir kazitiydi.) Brandt bana özel bir mesaj gönderdi: "Dün gece Star Tribune'in son basvurusundan sonra bu mesajin alindigini göz önüne alindiginda, sanirim biraz erken vakitlendiniz. Zaten Al ve ev sahibiyle konustum. "

Geri gönderdim: "Startribune.com'un daha hizli bir is süresi var mi? Terry'nin görevinden bu yana 12 saat geçti. "Brandt yanitladi:" Çalismaya basladiktan iki saat sonra. Star Tribune, binlerce listesindeki yayinlari kurumsal olarak izlemiyor. Muhabirler bunu yapiyor ve bugün is planlamasi yaptim "dedi.

Mplsmirror.com'un çiçeklerin evindeki muslugun su akisini gösteren bir video yayinladigini bildigim bir sonraki sey. Hiç kimse, bunun Çiçek'in evinde olmadigini veya birisinin kapama vanasini kurcaladigini iddia etmek için gelmedi. Çiçekler, su faturasini öderken geride olsa dahi, bu kendi içinde binanin kinanmasini gerektiren bir saglik tehlikesi teskil etmez. Taciz teorisi güç kazaniyor gibi görünüyordu.

Listedeki bir Rybak sadakati, su faturasini ödemeyen Çiçekler konusundaki teorisini yineledikten sonra, 18 Temmuz'da asagidaki mesaji gönderdim:

"Su anki sehir idaresi uzmanlarindan biri, geçtigimiz raporda, Rybak'in önümüzdeki belediye baskanligi seçimlerinde baslica rakibi Al Flowers'in sahip oldugu bir evin su eksikligi nedeniyle kinandigina dair önemli bir siyasi öykü olmadigina inanmamizi saglayacakti. Saçmalik. Kesinlikle bir hikaye var. Normal olarak uyarida bulunan herhangi bir siyasi kimse bunu fark eder.

Su kesintileri basit bir hukuki mesele oldugu için, bu durumda suyun fiilen kapatilmis olup olmadigi sorusu vardir. MPLSMIRROR makalesinde su ifadeler yer aldi: "Bugün yalnizca suyun iyi çalistigini kesfetmek için eve gittim." MPLSMIRROR'daki makalede Çiçeklerin ekransiz bazi pencerelere sahip olmasi nedeniyle inceleme ücreti 800 dolarla vuruldugu da açiklandi. Bölgedeki bir dizi ev benzer bir durumda idi. Tabii ki, özellikle Çiçek'in kent seçmenleri ile olan anlasmazliklari isiginda bana taciz gibi gözüküyor.

Açikçasi, MPLSMIRROR'un zamaninda haberlerde bulundugu kaynaklari eksik olan Star Tribune, Çiçeklerin kinanmasi üzerine bir hikaye üzerine çalisiyor. Bu konuda daha detayli bilgi yakinda çikabilir. "

Sonuçta, Brandt 19 Temmuz'da gazetede yayinlanan Al Flowers hakkinda bir hikaye yapti. Gerçek ve dengeliydi. (Tema: Çiçekler taciz edildigini söyledi sehir denetimlerinin baskani onun olmadigini söylemisti.) Dikkatim su hareketsizken su eksikligi nedeniyle bir binanin kinanmasina ve Çiçeklerin onun yaninda kalmaya kararli olup olmadigina dikkat çekti. ev. Brandt simdi bana bir sans verdi: "Insanlar sonuçlarla atlayacaksa, önce gerçeklerini ögrenmekten rahatsiz olabilirler. Al evin sahibi degil; Kira verir "Touche. O beni yakaladi. Brandt ayrica sunlari yazdi: "Dogru raporlamanin zamaninda rapor edilmekten daha önemli oldugunu düsünüyorum." Benim için bir sorun degil Bay Brandt.

Mevcut sehir yönetimi için uzmanlar bu görüsleri sundular: "El Çiçekleri'nin Belediye Baskani'nin yarismasini henüz açmadigini fark ettim. Ve bu arada, Su Departmani daha fazla zamana ihtiyaci olan insanlar için ödeme düzenlemeleri yapmisti. "Ve yine:" Zavalli tatli küçüklerin reklamini yapmaya çalisan sirk hareketinde büyük, sisko kokulu bir fare kokusu aliyorum. Al Flowers "Ve yine:" Hem Kuzey Kutbu siyasi iklimi çok zararli hem komik hem de üzücü, çünkü muhtemel bir faturanin ödenmemesi ve sehir bürokratlarindan otomatik cevap almasi bazilari gibi bazilari tarafindan ele alindi. RT Rybak'in kötü arsa türünde "dedi.

19 Temmuz'da bir mesajla cevap verdim: "Al Çiçeklerin yasadigi evin önerdigi kinama Minneapolis'teki siyasi sürecin bütünlügünün kalbine gidiyor. Bu, bu listedeki herkes için endise verici olmalidir. Minneapolis'teki seçilmis yetkililerin denetim kararlarina müdahale etme geçmisleri var ... Rybak'in bunun üstünde oldugunu saniyordum, ama simdi emin degilim. Tabii ki, Belediye Baskani Rybak, yardimcilari ya da sehir yönetimindeki diger kisiler sehir müfettislerine Al Çiçekleri taciz etmesini emreden hiçbir bilgiye sahip degilim. Ancak bunun da basit bir bilgisayarla üretilen sonuç olmasi muhtemel degil. Çiçekler, Nisan ayinda belediye baskanina ilan ettiklerinden bu yana tefsirlerin döküntülerini bildirdiler. Yirtik ya da kirik ekranlar için yapilan 800 dolarlik teftis ücreti acimasiz. Çiçeklerin bazi sehir yetkilileri tarafindan nefret ettigi biliniyor. Egzersiz biraz sagduyu burada. "

Gazeteci ve siyasi kuruluslarin üyeleri ile diger çatismalar vardi. Minneapolis kiralama komisyonunun baskani olan Bernie (Jim Bernstein) sunlari yazdi: "Sadece Michelle Bachmann ve çilginligi 'hepsi bir komplo' inananlar muhtemelen Belediye Baskani Rybak'in elinde bir sey oldugunu düsünebilirler! Belediye Baskani Rybak, bu seçimde Al Flowers'dan korkacak bir sey yok. "

Steve Brandt su gözlemi takip etti: "McGaughey'nin (inceleme sefi) Reimer'in reddine olan güvensizligi konusunda, McGaughey, itiraf etmemesi için bunu reddettigi için, gazetecilerin birisinin gerçek oldugunu anlamak için süper güçlere sahip olmalarini bekliyor gibi görünüyor , Somut bilgi yoklugunda. Bu listedeki milletlerin birçogunun komplo teorilerine güven tasidiklari iddiasi ile bu süper güçlere sahip olduklarini kabul ediyorum, ancak bu güçlerin ne zaman teslim edildigini gözden kaçirdim ve eski moda ampirik tekniklere güvenmek zorundaydim. .”

Bernie'nin sortumda birakmasina izin verdim: "Michele Bachmann'in Al Flowers ve kinanmis evindeki tartismalarla hiçbir ilgisi yok. Bu durum, takipçilerinin savundugu herhangi bir konudan uzaktir. Onu kentin denetim uygulamalari hakkindaki elestirmenleriyle iliskilendirmek, 'çatlak' kelimesini atmak, bana ve diger sehir elestirmenlerine bulastirma girisimidir. Minneapolis sarti Komisyonuna baskanlik eden birinin bu taktige boyun egecegi rahatsiz edici. Bachmann'in siyasi inancindan degil, onun sorunlari ile bizimkiler arasinda makul bir benzerlik yok "dedi.

Steve Brandt'a sunu söylemistim: "Brandt'a göre, kentin konut teftis müdürü Henry Reimer'in teftis kararlarinin etkilenmedigi iddiasinda hakli olup olmadigini bilmesinin" süper güçlerine "sahip olmasini istedim. Seçilmis yetkililer tarafindan. Hayir, sadece forum okuyucularindan Bay Reimer'in reddetme ifadesini bir parça tuz ile almasini istedim. Bu konuyu gündeme getirdigimde, ben veya diger inceleme politikalari elestirmenlerinin Brandt'in sesi geregi öne sürdügü gibi zihinsel güçleri abarttigimizi düsünüyor oldugumu düsünmüyorum.

Evet, bir evin su eksikligi nedeniyle kinanmasi ile suyun hâlâ kosusturulduguna dair görünür kanitlar arasindaki açik çeliskiyi gidermenin önemli oldugunu düsünüyorum. Belki bir hafta sonu böyle kanit elde etmek zordu, ama simdi hafta sonu bitti. Bay Brandt, asla geç degil! Komplo teorilerine göre: beyler, o eski canard bu davada ise yaramayacak. "(Her ikisinde de daha fazla gözetleme yoktu.)

Bu sefer Al Flowers'a girdim. Su faturasinin ödenmis oldugunu söyledi. Onu dogru bir sekilde anlamis olsaydim, zamaninda ödenebilirdi bile. Hâlâ ayni evde yasiyordu. Sorularimdan biri yanitladi. Ancak, ana gizem 22 Temmuz'da Star Tribune'de çikan bir makalede çözüldü. (Daha önce Brandt'a su yorumla degindim: "Su hala çalisir durumda olup olmadigini bilmek güzel olur ve eger öyleyse evin neden mahkûm edildigini bilmek güzel olur." Belki merakli bir gazete muhabiri de bilmek isteyecektir ve cevaplar sunacaktir. Bu sorulara "

Brandt, makalede Henry Reimer'in, kamu çalisanlarinin suyun eskimis bir "stop-cock valfi" nedeniyle kapatildigini düsünerek bir hata yapmis olabilecegini farz ettigini yazdi. Bu cihazi hiç duymamistim, ancak beni tatmin etmek için yeterliydi. Derhal "bu konuyla ilgili son mesajim olacak" dedi.

Belediye baskanligina aday olarak bu tartismaya girmeyi düsünmemistim. Sonuçta, çiçekler rakip bir adaydir. Sadece Çiçeklerle olan durumun çok tuhaf görünüyordu. Zamaninda su faturasini ödeyebilir ya da ödememis olabilir. Bununla birlikte, su yokken bir evin kinanmasi için su akiyordu. Bu, Belediye Baskani Rybak tarafindan rakiplerinden birine karsi planlanmis bir plan miydi? Muhtemelen degil. Fakat sehir yönetimindeki birisi bu tür dublörleri alarak Çiçekler getirmek için disari çikti.

Açikçasi Çiçeklerin evinin kinanmasi "haber" idi çünkü Çiçekler belediye baskanligi için ilan edildi. Bu haberin Çiçeklerin adayligina zarar verecegi söylenebilir. Bütün bunlar, özellikle birçok insanin bir su faturasinin ödenmemesi için rutin bir cevap olarak açiklamak için istekli oldugu için, sikisti.

Bu ironi, beyaz Amerikali bir belediye baskaninin büyük ölçüde beyaz bir siyasi kurulus tarafindan zulüm gördügü zaman, beyaz kisilerin yanlis anlasilmasi ya da kimliginin bükülmesi konusunu gündeme getirme amacindaydim. Bu, Yeni Onur Partisi'nin gündeminin bir parçasi degildi, kesinlikle konusuyordu. Ancak bu olay partinin diger iki temasina uyuyordu: kentin düzenleyici yetkilerini kötüye kullanmasi ve haber medyasinin zayif siyasi raporlamasini yapmasi. Belki de bu yüzden Al Flowers'ýn davasýný aldým. Emerson, "Aptalca bir tutarlilik, küçük zihinlerin soylaridir" demis miydi?

Iddia edilen fiziksel tehdit


Listede gündeme getirdigim bir sonraki sayi, 2007'de, Samuels tarafindan fiziksel olarak tehdit edildigini ve Broadway'deki Butter Roll firininda duvara sabitlendigini iddia eden bir northside ev sahibi tarafindan, Belediye Üyesi Don Samuels'e ve kente karsi açilan bir dava ile ilgiliydi . Bu, Samuels'in savunucularindan gelen, "suçlularin" (Ben bir ev sahibiyim) - suçlamaya tahammül etmekle yükümlü tuttugu için, Samuel'lerden hoslanmamalarini önerdi.

"Ama sorun sizin için degil, öyle degil mi?" Diye yazmis bir kisi. "Kiracilar seçimleri için toprak sahipleri için sonuçlar dogursa da, onlar da hosunuza gitmiyor olsa da, öyle degil mi? Ev sahipleri kötü seçimler yaptiklarinda ya da umurumda degillerse mahalleye neler katlandigini size birazcik veriyorlar. Çok hos degil mi? Çogu toprak agasi lokomotif degildir, bazilari vardir ve ismi bir gangster katlanirsa giymesi gerekir "diye düsündüm. Disari çikip" terbiyesli "bir tisörtü siparis edecegim - ancak Butter Roll Firini'nin yanina da gitmemeliydim.

Bu brosür uzun sürmedi. Sonra, 7 Eylül'de kampanyamda yardimci olacagini düsündügüm bir sey yayinladim. Partinin ertesi aksam Kuzey Bölge Kütüphanesi'nde bir Açik Ev sahibi olacagini açiklayan "Yeni Onur Partisi" baslikli bir tartisma dizisine basladim. Gönderi, partinin web sitesinde sunulan ve bu yorumu ekleyerek üç konuyu tespit etti:

"Ekonomiyle ilgili meseleler Amerikan halki için en önemli sey olabilecegi gibi, son yillarda ortaya çikmis olan plutokrasiye etkin bir muhalefet gelistirmenin imkâni yok gibi görünüyor. Ekonomik sorularin tartisilmasi ideolojik açidan sertlesmis pozisyonlarda çok polarize ve sabit hale geldi ... Sorunun bir kismi, kendimize olan inancimizin kaybolmasi. Bu nedenle, kendimize bir daha göz atmamiz gerekiyor ve gördüklerimizden memnun degilsek, kimligimizi nasil yeniden üretecegimize karar veriyoruz. Günümüzde bu, beyaz insanlar için irksal azinliklara göre daha acil bir endise olabilir. Kültür sorunu büyük ölçüde degismedikçe irk sorunu azaliyor ve muhtemelen düzelmeyecek. Fakat kimlik sorunu bundan daha genis. Ona göre, tam isleyen bir demokrasi restore edilip edilmemesine bagli olabilir. "

Bu, zamanimizin siyaseti göz önüne alindiginda oldukça kiskirtici bir göndermeydi, ancak fazla yorum getiren bir siyaset degildi. Bir adam sunlari yazdi: "Bana merak etme, ama henüz taahhüt etmeyin. Bunu yapmaya çalisacak. "Listedeki tek cevap veren kisi o. Aslinda, John Butler ve ben hariç 8 Eylül'de Kuzey Bölge Kütüphanesi'ndeki toplantida kimse görülmedi.

Kinanmis bir binada bir etkinlik

18 Eylül'de, "Amca Bill'in Yiyecek Pazari: Minneapolis'teki bazi üst düzey yetkililer neden seçilmeyi hak etmiyor" baslikli yazi ile siyasi potayi bir kez daha karistirdim. Bu, Lennie Chism'in "topluluk kutlamasi" nin eski yerinde duyurulmasiydi Plymouth ve Sheridan caddelerinde bakkal dükkani. Magazanin kisa bir geçmisi ve talihsiz ölümü verdim. Bu konuda http://www.landlordpolitics.com/unclebill.html adresindeki raporuma bir baglanti vardi. Bir Star Tribune makalesinden hem Belediye Baskani Rybak hem de Don Samuels'in kent müfettislerine binayi kinamak için baski uyguladigi açikti.

Bu ilanin yorumu çizildi. Ayni adam Carey Joe Howell, slumlord etiketini kabul etmeye çagirdi: "Ah, Puleeeeze! Benimle dalga mi geçiyorsun? Burasi korkunç bir suç tarihi ve Lennie yikilmis olacagini bildikten sonra satin aldi. Mahalle, bu mülk ile basa çikmak için sehre yalvardi !!!!!! Büyük Kötü Komplo .............. "Baska birisi" Carey'le beraberim ... Magazadaki sorunlar defalarca harfle çikti - mahalle sakinlerinden birkaç düzine Ben - Samuels ofisine gönderildi. Mahalle'yi temsil etmeyi talep ettigi için kibirli oldugunu önermek, kurucu hizmetlerin sehir konseyinde nasil çalistigina dair yanlis anlama imkâni buluyor ".

Süphesiz, Bill Samsun'un Food Market'in kapatilmasini isteyen, bu listede bulunan kisiler de dahil olmak üzere Don Samuels'a birçok mektup vardi. Bu dogru olmuyor "dedi. sehrin mahkemede ayaga kalkip inceleme güzergahina giren suç deposu kanitini bulamadi. Çeteci adayi beni etkilemedi.

24 Eylül - Chism'in olayindan üç gün sonra - bir sonraki "postalama" setime basladim: "Müteahhitler, Bill'in Amca Gidasi'ndan degerli esyalari kaldirmak için geldi." Bu, Jean Sanigular'in bana telefon etmesiyle ilgili. Degerli esyalarin (sogutma birimleri gibi) bertaraf edilmesinin yikiminin yakin olduguna isaret ettigi düsünülüyordu. Bu esyalarin kimler var? Chism bana onlara dokunmamalari talimatini verdigini söylemisti. Bu durumu, Metro Gang Unit'in digerlerine ait mülklere el koymasiyla kiyasladim, böylece subaylar bundan kisisel olarak kar elde edebildiler. ?nsan haklari ihlalleri dedim.

Samuels'a yakin olan Megan Goodmundson adli bir kadin sunlari yazdi: "Bill'in yazisinda, nereden baslayacaginizi bile bilmeyecek çok yanlis bilgi ve abartisizlik var ... Onlar (kimligi belirsiz müteahhitler) asbest kaldiriyorlardi. Malzeme ve çöp. Aletleri hala içeride bulundugunu farz edersem, onlari çöp olarak düsüneceklerini düsünürdüm. sehrin Lennie Chism'e binadan bir sey çikarmamasini söylemesinden süpheliyim ve yapsalar Bill veya Lennie'ye bu emirleri içeren belgeleri listeye iletmeleri için itiraz ediyorum. Dosyayi yükleyin ve sözcügünüzü kanitlayin ... Lennie, Bill'in yardimiyla açiktir ki sehre karsi açilmis bir dava için zemin hazirlamaya çalismaktadir. "

Geri çekildim: "Don Samuels'le olan iliskiniz tam olarak nedir? Lennie Chism sehre karsi bir dava için zemin hazirlamisti, Chism bana böyle bir girisimde bulunmak için bazi yazilarimi kullanmiyorsa, bilinmiyorsa ... Chism, degerli seyleri kaldirmak yasak oldugunu söyledi. Kinanmis oldugundan beri binadan esyalar. Megan, aksini biliyorsan, o bilgiyi Chism'e iletirim, bu yüzden ilgilenirsen müteahhitlerden önce oraya gidebilir. Sadece kaldirmak istedikleri "asbest malzemesi ve çöp" ise müteahhitlerin planlariyla ilgili bilgi için bir boru hatti var. "

Constance Sullivan daha sonra sunlari söyledi: "Bill: Lütfen, Megan'in sorusunu / istegini cevapla: Chism'e binanin degerli bir sey kaldirmasini yasaklayan resmi emri gönder. Ya da bu iddiada barisinizi sürdürün. SIZIN yaptiginiz iddialari ispatlamak Megan'in sorumlulugu degil. "

Michelle Lewis, bakkalin son sahibi olan Ali Hasan Meshjell ile ilgili bu yorumu ekledi: "Mülkiyet ilk tahta çiktiktan sonra Ali kesinlikle bir sürü sey çikardi - Herhangi bir seyi degerli birakmaya karar verirse saskinlik duyarim." Her ne kadar, Ali yagmur altinda yasamis ve dolasima girmis iki kere satmak için Lexus SUV ve / veya Mercedes sedaninda mahalleye dogru sürdügü (ve gizli polisin sokmalariyla belgelenen büyük uyusturucu faaliyetlerini izledigi halde) Lennie de Mülkiyetinin herhangi birinin rehine disi kalmasini saglayabilen Lennie ve Ali'nin 'degerli' tanimlarinin farkli olabilecegini kabul ettim. "

Bu yanlis bilgi oldu. Bir City Pages muhabirine göre, "(Minneapolis'teki sehir) 45 gün boyunca magazada gizli bir arastirmaci istif etmesine ragmen, yeterli kötülük kanitini bulamadi." Fakat çakallar üzerime yaklasiyordu.

Megaman Goodmundson, Samuel'le "mahallemizi nasil iyilestirecegime dair benzer degerleri ve inançlari paylastigim komsusu" olmaktan baska herhangi bir iliski kurmamaktan vazgeçerek sunlari söyledi: "Kentin durumu hakkinda baska bir bilgiye sahip degilim. Ya da Lennie'ye talimat vermedim, sadece insanlari yalanlarla doldurup yanlis bilgi yaymak için beklemek yerine, benim kayitsizligimi ifade ettim ve ona söylediklerinizi kanitlamaya meydan okudum. “

"Ne yalan? Ne yanlis bilgi ?, "Bir sonraki mesajda sordum:" Yanlis bilgi tasiyan bir "yalan" ifadesi ve bunun ötesinde kisinin yanlis oldugunu bildigi bilgilerdir. Çogu zaman, ayni zamanda kötü niyetle yapilmis bir açiklamadir. Goodmundson aklimin içerigini bilmiyor (kendisinin içerigini bilmedigim gibi), bu yüzden bilerek yanlis bir ifade yapmam varsayimi onun bilgi alaninin disindadir. Her nasilsa suçlamayi yapar ... Belki de 'yalanci kovan' ifadesi, kendisini belirli yalanlar tanimlama ihtiyacindan kurtarmaya yöneliktir. Bu yalanlar, su gibi amorf bir sekilde mecazi bir 'kova' içinde, belki de kendi zihninde bulunur. Birisini yalanci ilan etmek, özellikle de delil göstermeksizin, bu forumun sahip oldugu belirli kibir kurallarini ihlal ediyor gibi görünüyor "dedi.

Lewis'in mesajina cevaben sunu yazmistim: "Ali'nin bir Lexus kullandigini ve banliyölerinde yasamis oldugunu bilmiyordum. Ama ne fark eder? Bu gözlem sadece Ali'ye karsi caninin bir kisminin ekonomik gipta ettigini gösteriyor. Bir Irakli göçmen, biz her gün birçok saatte bir magazanin arkasinda durmaya isteksiz olan hakli olanlari karsilastirmali basarisizliklar yaparken çok para kazaniyor gibiydi. Ali, süresi dolan Twinkies satti mi? O halde onlari satin alma. Birisi yüksek fiyatlarla çürük ürünler satmayi teklif ederse, müsterilerin baska yerde satin almak için bir çare bulabilecegini düsünmek için serbest pazar sistemine inaniyorum. "

"Bu, tabii ki sorun degil," diye ekledi. "Mesele kentin binayi yikma konusunda mesru bir çikarim olup olmadigi. Aklima göre bu, binanin aslinda güvensiz oldugu anlamina gelir. Açikçasi, komsu tarafindan belirtilen mesele baska bir sey - suçtu. Diger bir deyisle, müsterilerin ya da magazanin sik sik ugrasan digerlerinin davranislariydi ... Diyorum ki, ticari binalar ya da bu bölgelerdeki suç ya da haksiz davranislarla basa çikmak için daha iyi bir model gelistirmeliyiz. Mevcut model, sehir yetkilileri tarafindan bir bas çarpma olayi. ?ki taraf arasinda daha isbirligine dayali bir iliski olmasi gerekiyor çünkü suç, hem sehre hem de belirli ise zararlidir. Belediye baskanligina seçildiysem, su andaki uygulamayi kendi pistlerinde durduracagim "dedi.

Carey Joe Howell simdi öldürmek için tasindi: "simdiye dek (Bill McGaughey) iddialari hiçbir kanitlanmis degil. Yaptiginiz her iddianin kanitini getirin. Kaynagini göster. Her sey!”

Yanit verdim: "Kaynaklarimi belirttim. Lennie Chism'in binadan degerli esyalari kaldirmasina izin verilmedigi için, Chism'in bana bunu söyledigini söyledim. Megan Goodmundson sunlari yazdi: "sehrin Lennie Chism'e binadan bir sey çikarmamasini söylediginden süpheliyim ve yapsalar Bill'le Lennie'ye bu emirleri içeren belgeleri listeye iletmeleri için itiraz ediyorum. Dosyayi yükle ve sözünü kanitla. 'Baloney. Chism'in sehrin bir temsilcisiyle konusmasi ve buna söylenmesi mümkündür. Bu güvenilir bir kaynaktir. Sana yazili belgelerle dosyalar borçlu degilim; Ve benden böyle bir sey alacaksin. Git balik! "

söyle ekledim: "sehvet görevlileri, insanlar onlari aydinlatirken kötü uygulamalarini savunmak için saldiri köpekleri gibi davranmak için heyecandan biktim." Bu yorum Howell'in arkasina döndü. Toparlanabilir olan tüm ironi ile yanitladi: "Seninle ayni fikirde olmayan kisilerin çagirilmasinin çok verimli oldugunu sanmiyorum. Kimseye dürüst, histerik bir saplak isiran birini aramamistim. "

Dürüst olabilirim, fakat argümani kazandim. Tartismalar sona erdi artik. Bunun ötesinde benim gönderdigim sey 26 Eylül'de ilgilenen kisilerin ilgimi çekiyorsa bakkalin fotograflarini yerinde görebilecegini duyurmakti. Bina yikim gerçeklesti.

Haberde çiçekler geri döndü

Adaya karsi yapilan kisisel saldirilarin arkamizda oldugunu düsünürsek Al Flowers esrar tutma iddiasiyla Yildiz Tribune sayfalarina geri döndü. Saat 03.36'da Megan Goodmundson. 2 Ekim'de ilk önce haberleri kirdi: "El Çiçekleri Belediye Baskani'nin yaristan çikartmanin akillica bir sey olabilecegini düsünüyorum ve yakinda herkes için NEDEN açiklanacagini düsünüyorum."

Iki saat sonra, Star Tribune siyasi muhabiri Steve Brandt, eserlerinde önemli bir gelismenin oldugunu dogruladi: "Al Flowers'la ilgilenen insanlar Startribune.com'a bu aksam göz kulak olmak isteyebilir ..." Neymis o? Açikçasi, Hennepin serifinin milletvekilleri, Edina'da hüküm giymis bir uyusturucu saticisina ait bir eve baskin düzenledi ve Çiçeklerin bazi kampanyalari ile birlikte El Flowers'in cüzdanini ve küçük bir marihuana yatak odasinda buldu.

Star Tribune maddesinin basligi "Mpls belediye baskanligina aday pota sahip olmakla suçlaniyor" idi. Çiçekler baskin esnasinda esrarin bulundugu evde bile olmadigi için bu, onu koymanin garip bir yoluydu. Makale, serifin bir temsilcisinin "milletvekilleri, az miktarda esrar bulundurmasi için Çiçek gönderdi" dedigini söyledi. Çiçek avukati, Çiçegin "esrarin üzerinde bulundugu iddialardan haberdar olmadigini, Tutuklandi. "Aslinda tutuklanmadi. Çiçekler kenti dava etti ve ona karsi yapilan tüm suçlamalar daha sonra birakildi.

O zaman, Al Çiçekleri üzerinde politik olarak motive olmus bir baska saldiri da neydi? Yazdim: "Belediye baskanligina yapilan kampanyanin bildirilme sekli gerçekten sasirtici. Önce, Al Flowers'in yaristan ayrilacagina dair Megan Goodmundson'dan (Don Samuels'i bilen ve onunla resmi baglantisi bulunmayan biri) bu forumda bir rapor yayinladik; baska bir ipucu da Bunu yapmak isteyebilir. Sonra, Startribune.com'da kolluk görevlilerinin küçük bir marihuana için Çiçek verdiklerini açiklayan bir yazi vardi. Gerçekten, Startribune.com'a bakarsaniz, marihuana Çiçekler üzerinde sahsen bulundu ancak Çiçek'in cüzdanini bir evin yatak odasinda bulduguna dair bir açiklama bulamazsiniz ... Normalde insanlar cüzdanlarini onlarla tasirlar. Bu odadayken cüzdanin çiçeklerin cebinden istemeyerek düsmesine izin verdiniz mi? Çiçekler genellikle diger insanlarin evlerinde uyuyor mu? Hikaye anlam ifade etmiyor. "

Devam ederek sunlari yazmistim: "Daha da sasirtici veya anlamli olan bu bilgi, neden ve nasil Star Tribune'e ulasti. Gazeteciler, siddet Suçlulari Çalisma Grubu'na katiliyor mu? Muhtemelen degil. Muhtemelen serif'in departman yetkilileri, Star Tribune'ün Çiçek'in Belediye Baskanligina kosmasini da içeren nedenlerle bu olay hakkinda bilgi vermesini istiyordu. Star Tribune, Çiçege karsi getirilen suçlamalarin hikayesini yayinlamayi seçti - kampanyayi yangindan - yani benim görüsüme göre daha önemli olan belediye baskaninin yarisina iliskin diger durumlari rapor etmeyi reddettigi yerlerde - bildirin.

Belediye baskanligina yönelik kampanyanin raporlanmasinda sorulmasi gereken iki soru var. Birincisi, görevdeki belediye baskani, R.T. Rybak, yeniden seçmeyi hak ediyor mu? ?kincisi, eger Rybak yeniden seçmeyi hak etmezse, diger adaylardan hangisi onun yerine geçmeli? "

Bu hikaye için listelenen iki gazeteciden biri olan Steve Brandt, sorularimin birine cevap verdi: "Gömme yok, Bill. Söylentileri duyan özel bir vatandasimiz tarafindan ihbar edildi. Eger gömülmüs olsaydik, bunu bildirmek için 11 gün beklemeyiz. Köskten rapor almak gelince, belediye baskanligina kosan herhangi bir kisiye karsi benzer bir suçlama bildirdigimizi düsünüyorum. Birkaç kisi, geçtigimiz sene askiya alinan bir lisansi kullanan belediye baskaniyla ilgili çesitli Star Tribune makalelerini hatirlayabilir. "

Ödün vermek zorunda kaldim: "Gömülü olma referansi tamamen ciddi degildi. Steve, bir adayin uyusturucu kullanim iddialarinin mesru bir haber oldugunu itiraf etmek isterim, ancak asil noktam, denetim tefsiri ile ilgili önemli konularin, varsa, dengelenmis rapor almamasiydi. "

Tony Hill, "Çiçekler belediye baskanligi yarismasinda hâlâ yer aliyorsa, kimin umrunda bir ipucu veriyor?" Yazdi: "Insanlar bunu önemsiyormus gibi listede tartismak görmek sasirtici. Belediye müsabakasi yarismasinin galibi kim olacak diye birsey yok. Tek soru, Belediye Baskani R.T. Rybak, Don Fraser'in 1985'te, Orlando Merriman'in kayitsiz sartsiz çalistirilmasindan baska, sehrin tarihindeki en büyük oy payi olan yüzde 82'sini yenilecek ... Eger Rybak'a karsi yalnizca yüzde 25 oy varsa ve 10 bölünürse Farkli sekillerde, sadece ikinci puani bitenlere oranla yüzde 75-5 kazanabilir "dedi.

Belediye baskanligina aday olarak, bunun geçmesine izin veremem. Yazdim: "Hill'in kimlik bilgileri nereye gelecekle dogru bir sekilde akran olacak? Bu yilki seçimin sonuçlarinin ne olacagini kimse bilmiyor. Söyleyeceklerim, belediye baskanligi kampanyasinin tüm haberciligi Rybak'in kayitsiz sartsiz olmasi durumunda, muhtemelen kendinden emin bir kehanette olacak ... Tamam, Rybak'in meydan okuyanlarinin siyasi cüceler olduguna inanan herkes için Kazanma sansim yok, bir önerim var. Bize degil Rybak'a odaklanin. Onun rekoru ne oldu? Yeniden seçmeyi hak ediyor mu? Haber medyasi bu türden birkaç hikaye yayinlarsa, bu yilki kampanyada bazi hayat kalacaktir. Eger daha dolu bir plak çikarsa, belki bazilarimiz meydan okuyanlara bir sansimiz olurdu. "

Hill'in seçimleri tahmin etmede kabul gören bir uzman oldugu ortaya çikti. Bana özel olarak "Siyaset biliminde yüksek lisansim ve ABD'de doktoraliyorum. MIT'den siyaset biliminde. Harvard ve NBC News için çalistim. Kanada seçimlerinde en az 7 dakika süren Kanada seçimlerini tahmin etmek için bir model gelistirdim "yanitladi:" Evet, kimlik bilgileriniz var, ancak modeliniz Minneapolis'teki belediye baskaninin yarisina nasil uyguluyor? "

Hill, "Seçim geceleme tahmini modeli geçerli degil, ancak su gerçeklerle basliyorum:" su anki belediye baskaninin oylarin yüzde 64.7'si seçildi. O, 2005'te seçmenlerden daha fazla sahip oldugu seçilmis bir yetkili hakkinda yüzde 61.5 ile tekrar seçildi ... Bu gerçekler, Minneapolis'in tek partili bir sehir oldugunu ve DFL görevdeki belediye baskaninin yalnizca karsi karsiya oldugunu iddia eden herkes oldugunu söylüyor. Belirteç muhalefetine, yeniden seçilmelerinden onlara karsi agir bir varsayimin oldugundan emin degilsin ... Cumhuriyetçiler yok oldu. Yesil Parti, sehir çapinda bir seçim için keyifsiz bir sekilde organize edildi. Belediye baskanina karsi belirgin bir irksal ya da etnik blok yok. Yenilgiye ugrayan bir görevli için bulunmasi gereken faktörlerin hiçbiri mevcut degil. "

Bu gerçeklere karsi tartisamadim. Bununla birlikte sunu söylemek isterim: "Göstermeye çalistigim ana nokta, kampanyayla ilgili baska hiçbir bilgi seçmenlere sunulmadigi takdirde, belirli bir Rybak zaferinin tahminlerinin kendinden emin bir kehanet haline gelmesi."

Hey, devam eden bir seçim var.

8 Ekim ertesi gün, su mesaji gönderdim: "Duymadiysaniz, aslinda belediye baskaninin adaylar kendilerini tanitan, sorunlarini tartisan vb. Gibi devam eden bir kampanyasi var. Dün ögleden sonra çesitli tartismalar yapildi. Minnesota'daki MTN stüdyolarinda James Everett, Papa John Kolstad, Al Flowers, Bill McGaughey ve Robert Carney gibi belediye baskanlarinin adaylari. R.T. Rybak bu etkinlige katilmamayi seçti. "

21 Ekim'de - "Hey, devam eden bir seçim var" - yeni bir konu açtim. Mesaj basladi: "Minneapolis Belediye Baskani için nadiren bir yaris var, bu yil daha az ilgi gördü. Rybak'in görevdeki görevliligi, DFL'nin onaylanmasi ve diger adaylara göre büyük kampanya savas sandigi, pek çok kisiyi, yeniden seçilmesinde hiçbir zorluk bulunmadigina ikna etti ve bu nedenle bu yilki belediye baskanligi kampanyasinin rapor edilmesine ya da fark edilmesine ihtiyaç duyulmadi. Belediye Baskani Rybak, muhalefetlerini tartismayi reddeden ya da belediye baskanligi etkinliklerinde görünerek bu algiyi destekledi. Bunun yerine, kisisel olarak gelecek yil veraset yarisina odaklaniyor ...

Diger belediye baskan adayi Robert Carney Jr., Rybak'i göreve getirdi. Onun videosu 'R.T. Michael Munore'u animsatan ve bana göre, belediye baskaninin yeniden seçilme kampanyasinin görünür kaniti arastiriliyor ... Video, Rybak'in Ekim ayi kampanyasi etkinlik takviminin bos oldugunu gösteriyor. 2751 Hennepin Bulvari'nda bulunan kampanyasinin merkezi bir UPS Magazasi. Hiçbir telefon bankasi yok ancak bir kutu numarasi, PMB655. "

Bu, benim ve diger belediye baskanligi adaylarinin kampanya döneminin geri kalaninda gerçeklestirilecek kampanyalarinin temasi olacaktir. Rybak'i, bizi tartismamaktan veya herhangi bir belediye baskanligi kampanyasi olayinda görünmediginden ötürü sikistik. Star Tribune hikayeyi yakaladi ve yakinda Minneapolis belediye baskani için küçük ve unutulmus adaylar arasinda "isyan" dedigimiz sey vardi.

Bir zamanlar tanidigim bir kadin televizyonda KMSP-TV'nin kapsadigi Belediye Binasi protestosunda beni gördügünde, "bazi insanlar Minneapolis'ten nasil ayriliyor" baslikli e-demokrasi listesine bir mesaj daha gönderdim. Minneapolis'te yasayan bu kadin ve kocasi, Anoka'ya tasinmisti çünkü mülk vergileri o kadar düsüktü ki. simdi Minneapolis emlak vergileri yüzde 11 ila yüzde 15 oraninda artacak. su anki belediye baskaninin hepsi degil, bazilarini suçlamisti.

Birisi bana belediye baskanligina seçildiysem bu durum hakkinda ne yapacagimi sordu. Begenilmemis görüntülemelerimin takilmasina izin veriyorum. Birincisi, Minnapolis'in yönetmelik 244.2020 "bütünlügünü kaldiracagim" yazmistim, lisansli tesislerde idare yapmak "Minneapolis belediye meclisinin, kumar, fahiselik, uyusturucu bulundurma ve diger" "Bir binada rahatsizlik" davranislari bulunur. "?kinci olarak," Mülk sahiplerini mülklerinde veya yakininda meydana gelen gürültülü partilerden sorumlu tutan "Gürültülü / gürültülü birlestirme yasasi" nin 385.65 nolu tam metnini yürürlükten kaldirmayi da isterim. "

Üçüncüsü, "Ayrica sehir müfettislerinin, karlarini kürekle kürekle yikamamis mülk sahiplerine kar yagisi kesildikten dört saat sonra yürüyen ve kaldirimin her saati saatte 103 dolar para cezasi ile ücret vermesine izin veren degisen yönergeleri tercih ediyorum. Baska bir deyisle, kent kentteki mülk sahiplerine taciz etmeyi birakirsa belki vergi dairesinin bir kismi geri dönecektir.

Seçim yaklasirken, "ayaklanmanin çekirdegi" baslikli bir baslikta Minneapolis e-demokrasi listesinde kapanis argümanimi hazirladim. "Gatekeeperlar, belediye baskaninin seçiminin bittigini ve politik sürüler bu duyguyu yansitiyor" diyor. Ama bir dakika inanmayin. Gerçekten sona erene ve son oy sayimina kadar seçimlerde henüz bitmedi. Olaylarin hizini tasiyan belediye baskanligi yarisinda ayaklanma var. Özünde, Al Flowers, Papa John Kolstad ve Bob Carney adaylari var ve ben de kendimi bu gruba katacagim, John Charles Wilson ve James Everett biraz daha gevsek baglaniyor. Bir grup belediye baskanligi adayi olarak, bu yilki seçimin sonucunu kabul etmeye hazir degiliz. Rybak juggernaut ve birçok hayranlari tarafindan yuvarlanmayacagiz. "

Steve Minn ve Gary Schiff

Katilmadigim e-demokrasi üzerine ilginç bir tartisma, eski Kent Konseyi üyesi Steve Minn'in Minnesota Üniversitesi yakinlarindaki nehir boyunca bir gelistirme projesinden söz etti. Daha önce foruma mesaj göndermeyen Minn, bomba atmasina izin verdi. Kent Konseyi projesini 600 Main Street'teki onaylamamaya karar vermisti. Konsey üyesi Gary Schiff bu kararda kilit rol oynamisti.

Minn sunlari yazdi: "Gary Schiff, kalkinma konularim Planlama Komisyonu'na girmeden hemen önce bana kampanya katkilari istedi. Bay Schiff bana çagirdi ve Caucus gecesine gelmeden önce Amy Arcand ve Bay Bicking gibi ciddi zorluklarla karsilastigini ve paraya ihtiyaci oldugunu belirtti. Talebe uydum ve 300 dolara "maxed-out" aldim. Bay Schiff daha sonra geri çagirdi ve esim, parasüt Fred ve John Wall'dan daha fazla "maksimum" katki talep etmemi istedi - her ikisi de 300 dolar ile uyup uyuyordu. Böylece, gelistirme grubumuz Bay Schiff'in dogrudan istegi üzerine kampanyasina 1.200 $ katkida bulundu. Bay Schiff'in 600 Ana projemize olan düsmanligina dayanarak, Bay Schiff'in etkisinin katkilariyla satin alindigini iddia edebilirim ... Bununla birlikte, Bay Schiff'in taninmis bir uygulamasi olan Schering'in Bölgeleme ve Planlamaya baskanlik ettigi Son sekiz yilda imar planlarinda ima ettigi zimni yetkiyle kalkinma toplulugunun katkilarini talep etti. "

Iste burada, Minneapolis Belediye Meclisi tarafindan yapilan kalkinma kararlarinin bozuk dogasi hakkinda bir siyasi içeriden gelen ifadeler vardi. Bir baska Konsey üyesi Lisa Goodman da bu gibi seyler için zaten basi dertteydi. simdi pozisyonunu siyasi avantaj olarak kullanan Gary Schiff'di. Schiff, bu açiklama ile yanit verdi: "Her biri, benden önce gelen tüm diger yarim-yari oylar gibi, esasa bagli olarak duruma göre durumdur. Kampanyamdaki bagislar asla oyumu etkilemiyor. Asla yok Asla yapmayacagim. "Sonunda, hem Schiff hem de Goodman, kararli marjlarla yeniden seçildi. Bununla birlikte, bu tartisma birkaç hafta boyunca Minneapolis listesindeki tartismayi canlandirdi.

Yalan suçlamalari

Seçim bitmeden önce, New Height Partisi için, kampanyadaki olaylar tarafindan kaybolmus gibi görünüyordu. ABD forumunda, Amerikan degerleri hakkinda bir tartisma yasaniyordu. New Hampshire'li bir adam söyle yazmisti: "Zaten yasayan bir kimlikle ayri bir geçmisi ve mirasi olan birbirine bagli bir vatandas sistemi biziz ... biz örgütlü canli ayri bir insan sistemiyiz. Ve bu sistem hayatta kalmak için temel bir kimlige ihtiyaç duyar. Peki bu kimlik nedir? "

31 Ekim'de bu foruma su mesaji gönderdim: "Mevcut Minneapolis seçiminde kimlik konularina odaklanan yeni bir siyasi parti (Yeni Onur Partisi) adaylar var. Amerikali olmanin yani sira, her birimiz baska kimliklerimiz var. Biz siyah, beyaz, asyali, yerli Amerikali vb. Biziz. Erkek ya da bayan, gay ya da düz, egitimli ya da çok egitimli degiliz. Burada, kimlik politikasinin baskin siyasi modellerimizdeki ikiligin içinde saptirildigi yer var. Tarih nefret dolu biter yönünde yönlendirildi. Her birimiz olumlu bir kimlik duygusu gelistirip nasil gelistirebiliriz? Soru bu "dedi.

Bu forumun bir diger üyesi olan Bill Kahn bana su mesaji verdi: "Bill, lütfen beni aydinlat. Yazdiklarinizdan bazilariyla alakali olabilirim, ancak oy pusulasinda adaylardan hiçbiri yok, ancak partinizi Yeni seref Olarak Listelemektesiniz. Yeni partinin adaylari arasinda herhangi bir atama yapilmaksizin yönetim kurulu yarislarinda yazili kampanyalar veya kisiler var midir yoksa çogul adayi kullanmada bize yalan mi söyledin? Yalan kurallarimiza aykiri, biliyorsun "Bu, kanitlanmamis yalanlarla birlikte nitelendirilen karakteristik bir forumdu. Bu forum kurallarinin, on iki saat geçene kadar baska bir mesaj yayinlamami engelledigimden rahatsiz oldum. Bu arada ben yalanci olarak damgalanmistim.

Gerekli zaman geçtikten sonra, baska seylerin yani sira "Bay. Kahn kisisel saldirilarin forum kurallarina karsi oldugunu da bilmelidir ... Hayir, yalan söylemiyorum. Kahn'in süphelerini gidermenin açik yolu, "Yeni Haysiyet Partisi" 'ne google'a gidip kendimden baska adaylarin var olup olmadigina dair bir kaniti olacaktir. Kahn bunu yapsaydi, partinin web sitesinde (http://www.newdignityparty.org) ana sayfada üç adayin resimlerini görmüs olurdu: James Swartwood, John Butler ve ben ... Çim isaretlerimiz sehrin çevresinde 180 tabelada yer alan yazi) her üç adayin da adlari listeleniyor. Edebiyatimizin çogunda üç aday ismini veriyor. (Seçim kurallari, Park Kurulu ve Tahmini ve Vergi Dairesi için adaylarin oy pusulasina parti atamasinin yapilmasina izin vermez.) Hayir, yalan söylemiyorum, Bay Kahn. Yapici bir kimlik tartismasina eklemeye çalistim, ancak Kahn tartismayi kimlik bilgilerime karsi kisisel bir saldiriya yönlendirdi. "

Kahn'in suçlamalarinin bana özel bir mesajla gönderildigini, forum yöneticisini kopyaladiginin farkinda olmadigim sey. Yanitim forma gönderildi. Basligindan dolayi Kahn'in mesajinin da kamuya açik oldugunu varsaydim: "Re: (Amerika, Amerika'yi seviyor musunuz?", Bu da ipligin adiydi. "ABD" yi gördügümde, mesajin foruma gönderildigini varsaydim. Ama özelti ve Kahn beni görevlendirdi.

Yanitladim: "Bu konuda haklisin ve zaman periyodu sona erdiginde hatayi kabul etmeyi planliyorum. Buna karsilik, hatanizi kabul etmenizi rica ediyorum. (Ve bunu postamda da belirteyim.) "Sonra ekledim:" Göndermeden önce moderatörle de kontrol ettim. Yaptigim mesajinizi iletmemi istedi. Ondan baska bir sey duymadim. Hayir, yalanci olduguma dair bir açiklama ya da ima varsa, onu çürütmek zorundayim. Bunu bir daha denemeyin. "

Kahn son ifadeyi kisisel bir tehdit olarak almis; Ve onun bir tane vardi. O söyle yazdi: "ABD forumundaki bu konuya Minneapolis forumuna bir baglanti olusturmak için haklarimin ve e-demokrasi kurallarimin içinde mükemmelim ve bunu yapmayacagimi söyledim. Baglamamin nedeni, benim sorgumun bir mesaj oldugunu düsündügünüzde açikça bir hata yaptiginiz, tabii ki bir alay olarak nitelendirilebilecegini düsündügüm, megalomaninin herhangi bir biçimiyle karsilastigimda yapmak istedigim bir seydir; Belki de forum yöneticisini kopyalamak yapiskan ya da dolandirici olarak düsünülebilir, ancak siz sadece Yeni Onur Partisi adayi ve böyle bir yalanci oldugunuzu düsünmüstüm. Benden daha fazla neyi beklediginizi bilmiyorum, bana utanç verici veya az utanç verici bir meselede yaptigim seyin disinda bu bilginin kampanyaniza ne olursa olsun ne kadar ezici etki yarattigini, kisisel, Ve profesyonel yasam. "

Ayrica, "Kapsam disi yazismalarimizda desteklendigi üzere Mike Fratto'ya (forum yöneticisi), belki de erken baslangiçli Altzheimer Hastaligi gibi bazi bilissel nörolojik bozukluklardan sikayetçi oldugunuzu önerdim. Gerçekten size herhangi bir zarar vermenizi istemiyorum ve ben de sizin tarafinizdan bir seyler fark etmeniz için, bunun ne oldugunun sona erdiginde bir sorun oldugunu umuyorum, fakat ipucunu verdiginiz rotayi takip ederseniz kendimi korumak için tedbirler alacagim. E-democracy.org forum kurallari sizi almak için seçebileceginiz diger mekanlarda sizi koruyamaz ve ikisini de silmediginiz takdirde ikimizde borsalarimizin kayitlari bulunur. Sorunlarinizi kendim yapmayin, çünkü onlari tatmin edici bulamadiginiz sekilde çözebilirim. Doktorunuzla danismaktan çok, benimle kafalari birbirine vurmaktan, forumlarin gerçekten de gerçekten ihtiyaci olmayan bir seyden daha iyi olurdunuz "dedi.

"Her seyi eklediginiz sürece bunu kesinlikle foruma ve yazismalara göndermek için iznim var. Herhangi bir düzenlenen formda daha fazla liste disi yazismalar yayinliyorsaniz, izin belgesi geregince, borsalarimin tamamina postalanmami kabul edersiniz. Onlarla birlikte forumu doldurmadan önce bu borsalari incelemek iyi olacak. "

Açikçasi, bu tartismanin çok daha büyük Minneapolis forumuna siçrayacagindan ve Kahn bana yazdiklarimi insanlara anlatacagindan korkmam gerekiyordu. Ben bunu umursamadim. Kahn'in, web sitesine bakarak, Yeni Bir Onur Partisi himayesinde birden fazla adayin yer aldigini ögrenerek ögrenmesini istedim; O ögrendiklerini belirtmeli ve forum katilimcilari daha sonra yalan söylemedigimi biliyorlardi. "Yeni Haysiyet Forumu'nu okumaktan çok daha iyi seylerim var" diye yanitladi.

Bununla birlikte, 68 yasini dolduran Kahn'in, Alzheimer hastaligina ya da baska yasla ilgili tibbi problemlere sahip oldugumu öne sürdügünü de belirtmekten rahatsiz oldum, çünkü gönderilen mesajin türünü belirtmek için basligi yanlis yorumladim. Yazdim: "Zihinsel bir rahatsizliktan muzdarip oldugumu düsündüren tartismayi sürdürecek gibi görünüyorsun. Sizden durup istifayi talep edin. "

Bununla birlikte, Kahn zihinsel sagligimdan endise etmeye devam etti. "Gerçekten, bir tür bilissel açidan aci çektigini hissediyorum ve yaslanmanin dogal bir sonucu olup olmadigini veya daha ciddi bir sey olup olmadigini doktorunuzla takip edebileceginiz bir seydir. Bunu asla kamuya açik bir forumda paylasmayacagim, ancak ne olursa olsun kendi basarisizliklarini telafi etmek için beni kullanmana izin vermeyecegim "diye yanitladi.

Bu son mesaj seçimden iki gün önce yayinlandi. Kampanyada telasa kapildim ve yapacak baska seyler vardi. Zihinsel sagligimi sorgulayan e-posta mesajlarini, hatta özel olarak takdir etmedim. Bu, hekimler ya da baskalari ile hiç bir zaman sorun yasamamisti. Bununla birlikte, Kahn'in ABD forumunda bana yalanci çagrildigi için özür dileyen bir mesaj yayinladigini fark ettim. Aslinda yanlis oldugunu itiraf etmez ancak 31 Ekim'de yazmisti: "Bu adamlarin (Swartwood ve Butler) diger parti üyeleriniz oldugunuzu ve bu konuda yalan söylemekten dolayi özür dileyerek söz vereyim; Ancak, cevaplamani forumda göndermedim, sen de yaptin. "

Bu nedenle, ABD forumuna halka açik ve özel ilanlar arasindaki karisikligi açiklayan baska bir mesaj yayinladim. "Kahn, gönderisinin özel oldugu konusunda dogru," diye itiraf etti. Neden kamu görevlisi adayi olarak neden yalan söylemekten sorumlu oldugumu açikladiktan sonra sunu yazmistim: "Kahn'a forumdaki son iletisimi için tesekkür ediyorum ve bu konuda son mesajim olacak" dedi.

Son argümanlar

Yeni Haysiyet Partisi ile ilgili son mesajim degildi. Minnesota listesinde "Yeni Haysiyet Partisi" basligi altindaki bu sefer, bu listenin abonelerine 2 Kasim'da veda çagrisi yaptim. Okur:

"Belediye baskaninin irkini çevreleyen olaylarin acilinde yeni partinin fikirleri ve ilkeleri kayboldu. Bunlar üç kategoriye ayriliyor: (1) paradigmayi kimlik politikasinda degistirme, (2) kentin teftislerini ve gelir artirici politikalari elestiren ve (3) medyanin düsüsünün bir nedeni olarak siyasete yansimasina dikkat edilmesi. Bunlari ters sirada yapayim.

(3) Özellikle geçen yilki Kongre yarisinda geçmis deneyimler, medyada siyasi yarislarin vicdani ve adil bir sekilde ele alinmadigi sürece çok az ilerleme kaydedebilecegimiz konusunda beni ikna etti. Al Flowers'in ürettigi skandallara medya ilgisi bu sene bu izlenimi dogruladi. Bununla birlikte, medya yavas yavas Belediye Baskani Rybak'in bu kampanyaya katilim eksikligi mesru bir mesele oldugu görüsüne yaklasti. Ayrica, Star Tribune gazetesi muhabiri Steve Brandt'in gazeteye yerel olarak siyaset ataklarini tek baslarina da kapsamasi gereken ihmal suçlamasina odaklanmak istemiyorum ...

(2) Burada halkin bilincine bir miktar girildi. Bir ev sahibi ve MPRAC'in (Metro Mülkiyet Haklari Eylem Komitesi) es direktörü olarak aday olarak kimligim bu kaygilar üzerine yogunlasti. 25 Temmuz 2009'da yayinlanan Rybak'i onaylayan Star Tribune editöründe bu ifadeyi bulmaktan hosnutlukla saskina döndüm: "Ev sahibi Bill McGaughey, ceza davrani?inin kendisi degil," sorunlu özellikleri "hedeflemenin yalnizca hakli veya etkili bir suç oldugunu sorgulamakta hakliydi. Savas stratejisi. " Eger bu düsünce degistirilmis sehir politikasina çevrilebilirse ... Ilk sorunlar en çekismeli ve bu nedenle belki de insanlar onlarla konusmak konusunda isteksiz görünüyor. Bence siyaset kimlikle ilgili endiseler dogrultusunda ilerliyor ve daha ilimli ve daha az antagonistik bir yaklasim için yer var ...

Yeni Onur Partisi, kimlik sorununu edebiyatinda ve http://www.NewDignityParty.org web sitesinde yayinlanan makalelerde ele aldi. Ek olarak, MTN'de yarim saatlik bir video hazirlamaya yardim ettik ve bu konu yalnizca sekiz kez yayinlandi. Sanirim, bu sehirde yayinlanan yarisin en azindan son yillarda en dürüst tartismalarindan biri oldu. Bununla birlikte, insanlar böyle bir tartisma için hazir olmayabilir. Birçogu korkuyor.

Kampanyanin beklenmedik güç gösterdiginde, sözcük yerine eylemde bulundu. Belediye Baskani Rybak'in muhaliflerini tartismamasi insanlarda genis bir akordu. Benim için, kampanyanin en önemli noktasi, "isyan" dedigim seye röportaj yapmak için Rybak'in belediye baskanligi disindaki adaylar arasindaki kooperatif ruhuydu. Benim adaylarim akilli, yaratici ve cesur ... Yani, bu adaylari selamliyorum ve bu yil çok fazla görmezden gelen belediye baskanligi kampanyasinda sizinle iliskide bulunmanin bir ayricaligi oldugunu söylüyorum.

Yeni Onur Partisi'nin kendisi için söyleyebilecegim tek sey, gelecegi, adaylarin bu yil seçimlerde ne kadar iyi yaptiklarina ve insanlarin kendilerini potansiyel destekçiler olarak tanimlamaya ya da en azindan konuyu tartismaya gönüllü olmaya bagli olduguna bagli. ?nsanlari bölmek yerine birlestirecek yeni bir siyasete ihtiyaç vardir. Yeni bir siyasi partiye ihtiyaç var ...

Yarinin tarihi Minneapolis sehir seçimlerinde oy kullandiginizdan emin olun. Belediye baskaniniz için ilk seçim oylamamizi (Bill McGaughey), Büyük Park Kurulu için John Butler'i ve Tahmin ve Vergi Tahtasi için James Elliot Swartwood'u emanet etmeyi düsünün. "

 

Için: NDparty.html

 

bir sonraki bölüme

 
TELIF HAKKI 2009 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.BillMcGaughey.com/mayor-9i.html