BillMcGaughey.com
   
için: ailen
   

Pap'dan gelen mektuplar

 

Papadan Mektuplar: Indiana'li Will Rogers olarak bilinen adamin Mektuplari, Pap'in oglu Frank Durham tarafindan Doug Hay'in yardimiyla derlendi ve 1997'de yayinlandi. Bu, yazilmis bir harf toplulugu. Andrew E. Durham ("Pap") 1899 ve 1950 yillari arasinda. Yasaminin hikayeleri de var. Pap 1954'te öldü.

J. Frank Durham, P.O.'dan nakliye dahil olmak üzere 17.50 $ 'dan kopya satin alinabilir. Box 254, Greencastle, IN 46135.

Kitaptaki pasajlar sunlari içerir:
   
 

Papa hakkinda birtakim bilgiler

"Pap '- Andrew Everett Durham - James V. Durham ve Sarah A. (Black) Durham, Russellville, Indiana'nin en küçük oglu olan 3 Mayis 1882'de dünyaya geldi. Babasi dedesi Jacob, Papanin gazetelerinden birinde belirtildigi üzere, Russell Kasabasi'nin ilk yerlesim yerlerinden biri haline getirmek için Kentucky'den göç etmisti - kendi basina bir çiftçi, magaza memuru, devlet yasama organi ve serbest dolasimci ve çalkalayici.

Pap'in babasi da yerel konularda aktifti ve Russellville'de Pap'in agabeyi Ernest ile birlikte özel bir banka kurarak çiftlik gelirini takviye etti. Russellville Bank yaklasik 70 yildir aile elinde kaldi. Pap, bir gençlik olarak, oradaki isyerinde nasil baslayacagini - bir kapici olarak haftada 2 dolara - dile getirmekten hoslaniyordu. Sonunda yönetim kurulu baskanina kadar çalisti. Banka, Depresyonu iyi bir sekilde atlatti ve FDIC'e katilamadi; Pap, kamu tarafindan iyi yönetilmeyen bankalari fakir bankalara sübvanse etmek üzere tasarlanmis bir dolandiricilik olarak kamuoyunun fisildadigini kamuoyuna açikladi.

Russellville çikarlarini korurken Pap'in ailesi gençliginde Greencastle'ye yakin bir yere tasindi. Liseden mezun olduktan sonra, siki Kentucky dogumlu annesinin yerel havuz salonunda asili kaldigini kesfetmesinin ardindan, Illinois Eyaleti Alton'daki Bati Askeri Akademisine gönderildi. 1899'da akademiden yüksek onur derecesi ile mezun oldu ve 1903 yilinda Indiana Üniversitesi'nden, 1906'da Indiana Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Sükran Günü 1910'da, Iowa'nin Muscatine sehrindeki Aura May Sawyer ile evlendi. Dügün, Milford, Pennsylvania'daki gelinin ebeveynlerinin emeklilik evinde gerçeklesti. (Not: William McGaughey, Jr artik evin sahibidir.) Birlik sonunda bes kizi ve bir oglu üretti.

Pap, 1913'te Indiana Temsilciler Meclisi'ne seçilmesiyle politik kariyerine dedesinin izinden geldikten sonra basladi. Politikasi, muhafazakarlik, düsük vergiler ve kendine güven vurguladi. 1915'te Meclis'e tekrar seçildi ve 1917 ve 1923 yillarinda Devlet Senatosu'na seçildi. Zaferlerinin hepsinin bir Demokrat olarak geldigi kayda deger, oysa seçmenlerin çogunun Cumhuriyetçiler tarafindan tescil edildi.

Pap sadece Cumhuriyetçi seçmenleri oynamakla kalmadi. Ayrica, yasama tesebbüsleri için iki partili bir destek elde etmek için genellikle etkili oldu. Ancak, gerekirse kararli davranmaktan nefret etmedi. Pap, Azinlik Lideri olarak Demokrat delegesi devlet çizgisinde "saklanmak" zorunda kaldi ve yeniden toplama tasarisini yeter çogunlugu kaldirarak önledi. Ayrica tüm diger yasama faaliyetlerini de dondurdu. Cumhuriyetçiler nihayetinde sakincali yasa tasarisini geri çekme karari aldilar ve geri dönen 'kaçak' Demokratlar geri döndü.

Büyüyen ailesi daha büyük bir gelir gerektiriyordu ve hükümranlik kosusu gerçeklestirilemediginde Pap, 1929'da Senato'dan emekliye ayrildi. Yasaya daha fazla vakit ayirdi ve Indiana Demiryollari Lobi Toplulugu için lobiciydi. Bu kapasitede, eski akranlarini izlemeye devam etti ve 1913-1951 yillari arasinda her Yasama Oturumu'na katilma konusunda üne kavustu.

Russellville yasami boyunca, Pap'a tatminkar bir kaynakti ve küçük kasaba yasaminda kullanilan anekdotlar için bol miktarda malzeme sagladi ve halka açik konusmalarina ve bol miktarda yazismalarina yer verdi.
Köyün hemen disindaki aile çiftligi de degerli bir gelir kaynagi ve gerekçe oldu ve Pap, operasyonunda kisisel bir el ele geçirdi ve orada büyüdükçe daha fazla zaman harcadi.

Andrew E. Durham 23 Temmuz 1954'te Greencastle'de evinde kaldi.

 

 Ilk yillari ve siyasi kariyeri
  

Bölüm 1'den: Erken Yillar 1899-1911:

"17 yasindaki bir çocukken Pap, yerel Kent Havuzu salonunda asili kalan yakisikli Kentucky dogumlu annesi tarafindan biraz yumusak düsünülmüstü. Ayrica babasinin elindeki tutucu kiyafeti elestiren cesareti için lehine degildi. Ona "düzelmek" ve faydali bir vatandas olmaya hazirlanmak için 1899'da Illinois, Upper Alton'da Bati Askeri Akademisine gönderildi. Yüksek dereceli kurumlardan mezun oldu, ancak onu reform etme gayreti yine de sadece Kismen basarili.

'Old Asbury' (DePauw Üniversitesi, Greencastle) 'ne kaydolan Metropolitan, kardeslik evi olan The Delts'da bir dans düzenlemesi için derhal Metodist yönetimle basin derdinde bulundu. Askiya alinmak üzereyken, Indiana Üniversitesi'ne geçerek idareyi yumruga dövdü ve burada lisans ve hukuk alanlarina gitti.

Pap daha sonra bir araya geldi ve aura May Sawyer (daha iyi ailenin 'Munny' olarak bilinir) asik oldu. Çift sonunda evlendi ve Büyükbaba Sawyer, Greencastle'deki bir eve para yardimi yaparak onlara cömert bir yasam baslatti, ancak Pap'in kredi degerliliginden memnun olmadan önce. "

 

Bölüm 2: Hoosier Siyasetinin Rogulari 1913-1930

"Pap, basarili bir hukuk uygulamasini gelistiriyordu, ancak bu onun disa dönük dogasini tatmin edecek kadar degildi. O siyasete girmeye karar verdi. Ve uzun vadeli bir taahhüt haline geldi. 1913-1951 yillari arasinda Papa, bir üye ya da lobici olarak Indiana Yasama Kurulunun her oturumuna katildi. Senato'da iki alti yillik dönemin ardindan 1913 ve 1915 yillarinda Meclis'e seçildi. 1927'de Senato için Azinlik Zemin Baskani oldu. O, agirlikli olarak Cumhuriyetçi bir bölgede çalisan bir Demokrat için iyi konusan Yasama için yüzlerinden hiçbiriyle yenilmedi. Pap'in ikili israrciligi ve gelismekte olan mizah anlayisi, demokratik oy kullanmaya layik genç bir Cumhuriyetçi adina bir mektupta yansidi.

Kamuoyuna konusma siyaset ile gider; Pap da bunun için bir yetenek gelistirdi. Hizmet kulübü ve diger organizasyonlarin önünde bir konusmaci olarak çok talep vardi ve hafif sadik, sadik popülist tarzi bile büyük Will Rogers'la karsilastiriliyordu. Küçük kasaba Russellville'deki yasam anekdotlari, materyalinde büyük oldugunu düsündü. 'Dönüs dönüsümü tehlikeleri' baslikli mektubun bir örnegi - bu uzun mektup, bir grup önünde sahsen görünemedigi için bir özür dileyiciydi, ancak bir versiyonu süphesiz bir podyum veya iki Diger günler.

Papanin mizah duygusu, cömertçe ironi ile karsi karsiya kalmisti, küçük bir fatura üzerinde büyük bir çaba sarf eden bir sirkette bir hediye de dahil olmak üzere baska magazalar da buldular. Ancak eski bir arkadasinin hapisteki oglu için tavsiyeler yazdigi gibi ciddi olabilir.

Pap, yillar geçtikçe, özellikle finanse edilen veya baska türlü - büyüyen bir ailenin yetistirilmesi yükümlülükleriyle karsi karsiya kaldiginda, siyaset ve halka konusma daha zaman alici ve daha az ödüllendirici buluyor. 1929'da Ikinci Senatosu döneminin sona ermesi üzerine yeniden seçilmeyi seçmedi.

 

1925 Demokratik "Grev"

"Hoosier Devletinin siyasi tarihinde en renkli kaçislardan biri 1925'te gerçeklesti. Indiana Eyalet Senato'ndaki Putnam ve Montgomery Ilçelerini temsil eden Pap, heyecanli ve yaratici bir katilimciydi.

Kivilcim, bugüne dek sunulan mevzuatin aksine, bugün bile sunulan gizli bir hüküm içeren, önerilen 'Penrod Bill' (bunu Senatör ilan etti) idi.

Tasarida (S.B. 300), üçüncü bir ABD Kongre Bölgesi'ndeki merkezi Indiana ilçesinin (Lawrence) ikinci bölgeye aktarilmasi önerildi. Bulus, bu bölgede - Senatör Penrod'un - Kongredeki seçimini yapmak için yeterli Cumhuriyetçinin bulunmasini saglamakti. Dogal olarak, onun iyi talebi Demokratlarin pahasina gelmek zorunda kalacakti.

1925 yilinda Indiana Eyalet Senatosu neredeyse tamamen Cumhuriyetçiler tarafindan kontrol edildi, ancak küçük bir aksama vardi. Bir nisap yeterince hazirlanmadikça, hiçbir oy kabul edilemedi ve sadece cezalandirilmakta olan Penrod yasasi degil, herhangi bir isle ilgili herhangi bir yasal düzenleme yapilmadi. Ve böyle bir "siyasi ablukayi" tehdit eden yeterli Demokratlar vardi.
Beklendigi gibi, Cumhuriyetçiler Penrod'in tasarisini 25 subat'ta sundular.

Demokratlar hazirlandi. Acilen, on bes ikisi (ikisi de hasta ve yoktu) mevcut yasal sinirlarini asti ve komsu Ohio eyaletine sigindi. 'Bolters' çogu gezi öncesinde kiralanan bir otobüse yapti. Dayton'da, merakla Hoosier Tegmen Vali Van Orman'in bir Cumhuriyete ait oldugu bir otelde ikamet ettikleri yere yuvarlandi. Bir "ikilü askerlik ruhu" nda, ikinci kisi kaçaklarina "benim misafirim olmak" için telekomünikasyon yapti.

Bir baska Demokrat olan Senatör Harrison, ertesi günü Overland Moving Van'da terk edildi. Pap'in transit geçisi demiryolunun nezaketiydi. Tren onu Cincinnati'ye yatirdi ve oradan Dayton'a gitti.

Indiana Madison'daki Azinlik Lideri Senatör Joseph M. Cravens, Indiana Senatosuna iletilmek üzere elma varilini siparis etmesi için Ohio'ya giderken kaçis otobüsünü kisa süre durdurdu ve bir nota esliginde "Azinlik Üyelerinin Övgüleri" . Ezici Senatör Cravens (resmi olarak Joe Amca olarak bilinir), o sirada belki de Indiana'daki en seçkin ve aristokrat ailenin bekarcasiydi.

Indianapolis Star ve diger gazeteler, resmi tesebbüslerin tamamen durdurulmasina neden olan Demokrat'in civatalarini kapsayan bir saha gününe sahiplerdi. "Grevcilerin" tüm fotograflari, sanki dolandiricilarin galerisinde kaçanlarmis gibi yan yana basildi.

Kaçisin dokunakli bir kurbani Senato liderinin Ohio'ya gitmesini ve vagrantlarin tutuklanip geri dönmesi için emir vermesini emreden Senato'nun resmi "Kapici", biri Jerome K. Brown'di. Zavalli Kapici Brown, yalniz basina gitmeyi protesto etti, ancak bosuna olmadi. Saat 11: 45'te Dayton'a geldi. 25'inde düzenledi ve Gibbons Otel'indeki odalarindaki 'bolt' lara dair emirlerini yerine getirdi. ?htiyaçlari ihmal edildi, ancak Brown devam eden bir poker oyununa katilmaya davet edildi.

Ohio valisi ve genel sekreteri, Indiana tutuklama emirlerinin Ohio'da (bu tarihte tesadüfen bir Demokratik yönetim altinda olan) resmi bir durusa sahip olmadigini ilan etti. Vali ayrica, Hoosier "forvetlerini" Ohio'da 'taciz edilmeksizin' tutmaya davet etti. Diledikleri sürece.

Senatör Cravens davetiyeyi "Penrod Bill'in geri çekilinceye kadar" büyük bir zevkle kabul etti.

Senatör Penrod, bu tarz hiçbir seyin gerçeklesmeyecegine kesinlikle karsi çikti.

Ardindan, sahtekarliklar arsa kalinlastikça artti.

Indiana Senatosu'ndaki Cumhuriyetçi çogunluk, Hoosier topraklarinda kanunen zorunlu olarak koltuguna oturmaya zorlanabilecek hasmetli ve doyurucu bir Demokrat bulmaya çalisiyor. Pap'in en büyük kizi (Joan), daha önce hiç görmedigi dostça bir çift erkek tarafindan Greencastle'deki okuldan eve giderken geldi. Biraz garip oldugunu düsündü, ancak tüm Hoosiers o günlerde sinirsiz bir sekilde dostça davraniyordu. Pap'in nerede oldugunu sorgulamak için dolastilar. On bes yasindaki oglu evde görüsmeyi daha sonra bildirdiginde, annesi Pap'in "Demokrat arkadaslariyla bir yere saklandigini" söyledi.

Senatör Cravens'in kamuoyundaki açik görüsleri, yasama kurakligina yönelik pismanlik ifade ettiler, ancak 'Senato Demokratik Azinligi, bedeninden önce getirilen her yapici ve ekonomik önlemin baslangicindan bu yana ... Devletin asiri yüklenmis vergi mükelleflerine fayda saglamayi umuyoruz. Tek pismanligimiz, oy kullanmak için daha fazla ekonomik ve yapici önlem alinmadigi yönünde. 'Bu parti magduriyetlerini açiklama firsati buldu.

Cumhuriyetçiler, eyalet milislerini arayip, meseleyi, Marion County Büyük Jüri önünde oturtmakla tehdit ederek, kaçak olaylari 1.000 dolara degerlendirebilir ve hapse atabilirlerdi. Bu tehditler ve emir veren ya da bir Demokrat'i "kaçiran" hantal girisimler geri tepti ve halkin hosnutlugunun hedefleri haline geldi.

Makaleler, Marion County At Hirsiz Dedektif Toplulugunun, 'algilanmadan Indiana' ya gizlice eve gizlice girmeye çalisan senatörleri izlemek 'üzerine yemin ettigi gerçeginden isik tuttu.

Yasama organi haline gelen bir gülümseme ile karsilasan Cumhuriyetçi Çogunluk, bir mektupta bir veya iki gün içinde bir 'ateskes düzenleneceklerini öngören Papa'dan bir peygamber çikararak Demokratik Azinliga teslim oldu.

Indianapolis Times afis basligini tasidi: D.C. STEPHENSON, 15 YÜKSEK SENATÖRLERI GERI DÖNÜSTÜREN YOLCULUK OLDU; CUMHURBASKANI SIYASI BOSS DEMOKRATIK FÜZYÜZLÜKLERIN ÖLÇÜLMES?NE DAYANARAK DOLAYI OLARAK ÖNCE EDILMEKTED?R.

Kaçaklarin yani sira tutuklama ve dokunulmazligin vesateleri ile iddianame kullaniminin kaldirilmasi sözleri de verildi. Böylece dinlenme ve dinlenme keyif aldiklarindan sonra, keyifli bir sekilde 27 subat ögleden sonra koltuklarina geri döndüler.

Siyasi noktalarini mükemmel bir sekilde netlestirmek (ve etkili kilmak) için 'civatali' demokratlarin destani, Hoosier politik çevrelerinde söylenilmemis bir masal oldu.

Ve Pap sadece siyasi ödülünü aldi.

Kisa süre sonra, Joe 'Cravens Amca'nin Indiana Eyalet Senatosu'nda Azinlik Lideri olarak halefinin seçilmesine karar verildi.


(Geçmis not: Indiana, 1920'lerde Amerika Birlesik Devletleri'ndeki Ku Klux Klan'in merkeziydi ve D.C Stephenson lideriydi.) Klan, o sirada Cumhuriyet partisine güçlü bir sekilde bagliydi.)

 

 Pap'in Aile Yasami
 

Bölüm 3: Aile yili, boga islahi ve iyi kredi - 1930-1940

"Yasama oturumlarina devam ederken, Pap baska bir kapasitede yapti. Kiymetli, oratoryal ve edebi becerilerini, eski karilarini ve Kongre temsilcilerini kârli yeni müsteriler (demiryollari) adina lobi çalismasi için koydu. Iyilestirilmis gelir durumu, ayni zamanda, büyümekte olan ailesine daha fazla zaman ayirmasina ve ev yasaminin komedi ve krizlerine karsi yazmasina imkân tanidi: Akrabanin eksantrik nakliye uygulamalari, bir kiz tarafindan bir sorority tarafindan blackballed olmakta yasadigi sikinti. On yillik ilerledikçe, büyük çocuklar yuvayi uçuruyor, yüksek ögretime devam ederken kendi arkadaslarini buluyorlardi.

Yurtiçi görevleri, hukuki uygulamalari ve lobici faaliyetlerinin yani sira Pap, aile çiftligini isletmek ve Hereford boga alimi da dahil olmak üzere diger tarimsal arastirmalarda daha fazla yer aldi. Hayvancilik, kalemine, birkaç safkan fiyat sabitlemede unutulmaz bir hesap da dahil olmak üzere, birden fazla vesile için izgara sagladi. Pap bile bir boga gibi düsünmeye basladi (ya da hayvana bir tren çarptiktan sonra ödül saplamalarindan birini hayal ediyormus gibi).

Ayrica, Depresyon döneminde hükümet 'reform' düzenlemelerine karsi ailenin sahip oldugu Russellville kurumu gibi küçük ve solventten bagimsiz bankalari sampiyona ayirma zamani buldu; Bati Askeri Akademisi eski ögrenim kurumunu tesvik etmek; Ve hastanenin hirsizliktan kurtulduktan sonra güvenligini artirmasini öneririz.

Pap, aile hikayesi yazdi - bir yadigar olan bir sandalyenin dokunakli bir hikayesi ve büyükbabasinin Russellville'i hükümet koltugu olarak yeni bir ilçe yaratma girisiminde bulundugu hicivsel bir anlatim. Bu çaba basarisiz olmus olabilir, ancak Russellville hala kizi Joan'in dügününde Waldorf-Astoria'ya iyi bir kredi veriyor.

1930'da kayinvalidesine yazilan Pap'in mektubundan:

"... Joan ezici çogunlukla ve kesin olarak zafer kazandi.

Kendime bakma tarzimda bir üniversite fakültesi çok küçük bir konudur. Üniversite çevrelerinde, bu çok büyük bir sey. Saçma saçma - tamamen saçma - bu kiz çocuklarinin sahip olduklari tutumu ... yaptiklari gücü ve onlarin neden oldugu ya da getirdigi acilari ... kullanmasi gerekiyor ... Bu mektup sizin tarafinizdan okunacak. baska biri. Ve sonra yok edilecek ve içerigi kimseye ifsa edilmedi. Gerçekten utaniyorum çünkü kizimin, birinin üniversite kütüphanesi kadar bu kadar kalici biçimde etkilendigi düsünülüyor.

Joan üniversiteye girdiginde oldu. Geleneksel oldugu gibi, lise mezuniyet zamanlarinda, kizlar, birkaç kiz ögrencisine kabul teklifi vermek üzere kiz mezunlarina bakmaktadirlar. Joan, Kappa Alpha Theta adli birçoguna davet edildi. Kappa Alpha Theta muhtemelen 50 yil önce DePauw'da kuruldu. Tüm sororities'in ilkleri arasindaydi. Kuzenim vardi, kurtulanlardan birinin ölü oldugu zamandan beri. Aslinda sanirim muhtemelen kurucularin en aktifiydi. Kizkardesim Margaret D. Bridges ve bir kuzenin haricindeki bütün insanlar dogal olarak Thetas'di. Bayan Bridges DePauw'a gitmedi, Oxford'daki bir kiz okuluna gittiler, burada kiz ögrencileri yoktu, bu yüzden onu disarida birakti ...

Joan hangisinin en iyisi oldugunu sordu ... Ona Theta'nin en iyi oldugunu söyledim ve onlardan öneri alacagindan eminim ... ve ben olsaydim Theta'ya ait olurdum. Ve tabii ki demek istedim, ve simdi bu demektir. Bu tür bir konusma onu baskalarini reddetmek için güçlendirdi ve dolayisiyla bundan sonra olanlari dolayli olarak suçlayacaktim, çünkü onun bir baskasina katilmis olabilecegini söyleyip söylemedigimi düsünmeye meylediyorum ... ve ne oldugunu bilmiyordum Ona aciyan seyler vardi. Thetas onu 'rushee' partisine davet etti ve her sey iyi görünüyordu.

Sonra bir sey oldu. Bunun ne oldugunu bilmiyorum, ama düsmüstü ve asla Theta'ya girmedi ... ve o da bir diken oldu - yani, kiz ögrenci olmayan bir kiz. Partilerin söz konusu oldugu sürece göz ardi edildi. Üniversitenin sosyal hayatina pek girmedi. Sahip oldugum kardeslik onu iki ya da üç parçaya davet etti ve sonra onu düsürdü çünkü onunla karsilik verecegi kizlar olmamisti ...

Sosyal hürriyete ragmen, kolej çevrelerinde kendini hissettirmek için küçük bir yol izlemeye basladi. Fakülte tarafindan, olaganüstü bir bilgin ve kizin genel olarak neyle ugrastigini ögrendi. Bana binlerce kaynaktan geldi - neredeyse bin kisi. Diger ve daha az sayida sororitiesden biri ona geldi ve bir öneri düsününcep isteyecegini sordu. O zamana kadar onu geri aldi ve evrensel olarak reddetti. Ancak, yemek odasinda okudugu iki yil boyunca pek çok kisi bu ve bu kiz ve erkek kardesligin büyük bir dans ya da toplumsal çizgide bir seyler oldugunu söyleyecekti.

Mavi, elbette, maviydi. Ve cesaret kirici ve asagilanmis. Ama o bir safkan. Evden hiç açiklamadi. Sadece günlük üniversite islerinden bahsediyordu. Bursunu koru ve basini kaldir, ancak içinde incinmis olabilir. ...

Geçen sali simsek çarpti. Theta eve seslendi ... ve ondan aksam yemeginde Theta House'a gelmesini rica etti. Ve aksam yemeginden sonra, ona katilmasini istediler. Ve yapti. Ve o gece renkleri açikken eve geldi. O mutlu, mutlu bir kiz. Her sey bir gecede degisti. Önde gelen üniversite adami, ya da en azindan bir tanesi Thetalari çagirdi ve onu almaya açikça tebrik etti. Yüzlerce kisi onu tebrik etti ve tüm bunlar onu çok mutlu etti.

Bütün bunlari, sirf ne yaptiklarini açiklamaya çalismak için söylemistim. Bu konuda yazmak için bile beni yakaladi ve hatta düsünmeye basladi. Bu karakterden bir seyin, bir üniversiteden ve üniversite ögrencilerinden bunlari gerçeklestirmesi veya onlari kirmasin ya da kardeslik ya da kiz çocuklugunun bir kizginlik oldugunu düsünmek. Ama yine de bir gerçektir.

Ve bu yüzden onun nihai zaferi için sevindim. Ama ayni zamanda, böyle seylerin özgür bir ülkede var oldugunu düsünmek için asagilandim. Ve o kadar çok, o karakterin herhangi bir organizasyonuna üyeligi, yetenek veya bursa dayali degil, fakat bireyin önerildigi sirada örgütte olan bireylerin kaprisine büyük bir ölçüde dayanmaktadir.
Durmaliyim, yoksa hepsini okumazsin.

LÜTFEN B?R KESINDED?R ...

Her zamanki gibi,

Andrew”

(Kisisel not: Annem, Joan Durham, Amerika Birlesik Devletleri'ndeki ilk kizkardesin alfa bölümünde Kappa Alpha Theta'nin kizkardesligi kurucusunun baskani oldu. Üyelikte olan babam William McGaughey ile ilk tanistigi yer olabilir DePauw'daki Phi Gamma Delta kardesliginin bir keresinde annesiyle görüstügü bir zamanlar kizkardesi Mary Jane'i Kappa Alpha Theta'ya kabul ettirme hakkinda konustu.Ayrica Indiana eyalet baskentinde tanistiklari için, Orada mevzuat - Ayni zamanda olup olmadigini bilmiyorum Romance 1930'larin sonlarina dogru New York'ta gazeteci olduklari zamana kadar baslamadi Babam Broadway'de tanidik görünümlü bir insanin fark etti - Joan Durham'di 18 Kasim 1939'da tarih ve evlilik yaptiktan sonra derhal Detroit'e tasindim ve 21 subat 1941'de dogdum. Annem 1982 yilinda mezun olmasinin yildönümünde DePauw sinifi adina konustu. Vernon Ürdün, ünlü bir Sivil Haklar Eader ve Bill Clinton'in güvenmeni, sinifinin DePauw'tan mezun olmasinin yirmi besinci yildönümü için ayni etkinlikte konustu.)

 

17 Kasim 1930'da kiz kardesine yazilan Pap'in mektubundan:

"Sevgili Rahibe Margaret:

Joan ve Sarah Jane geçtigimiz cumartesi gecesi Theta büyük partisine gittiler ve ikinizin de güzel, güzel görünüyordu, en azindan bana yaptiklarini söyleyecegim. "Charlie McWethy'nin dedigi gibi, onlar benim kizlarim olmadigi için" ve bu kadar çok sey. Ama bunu söyleyecegim, bana karsi çok güçlü görünüyorlardi. Sarah Jane, saçlarinin feragat etmesini ve yaklasik alti santim uzunlugunda küçük zincirlerin üzerinde duran bazi kulak halkalarina vidali olmasini ve bayanlarin bu tür parfüm ve benzeri seylerde gördügünüz reklamlara benzememesi durumunda baba oglanda yanacagim. Ana Sayfa Dergisi. Herhangi bir yapay renge ihtiyaç duymadigi heyecandan dolayi çok daha renkli oldu.

Sanirim kolyesi Joan'di, belki de Büyükanne Sawyer'in Joan'a verdigi sey, eski moda bir hamak sekline, pirlanta veya taklit elmas setten yapilmis bir sey gibi görünüyor ve Bayan Stuyvesant Fish'in en sevdigi kizi gibi gözüküyordu.

Ve Joan da iyi görünüyordu, hepsi bu vesileyle harekete geçti. Geldiklerinde çocuklara yaptigi selam, kendine güvenen genç bir kadinin tebrikti. Kekemelik ya da böyle bir sey yok. Sarah Jane sohbetinde o kadar özgür degildi, ama onunla bas edecektir. O anne gibi çok sey biliyordu, sadece konusmakta daha fazla sinir vardi ... Ikisi de elleri ve çivileri yumusatti ve Kleopatra'nin kendisi gibi hafifledi ve inceltiyor.

O gece gece yarisindan sonra eve geldiler. Çocuklar sadece onlari ön kapiya getirdi ve kapiyi kapattiktan yaklasik bir dakika sonra buradan ve oradan uçan ayakkabilari duydum. ?kisinden de ayaklarinin ve bacaklarinin agrittigini, uyusmus olduklarini duydum. Her yerde konustuklari için uyandim.

Andrew”


  
 Sonraki yillar

Bölüm 4: Savas Yillari - 1942-1945

"Pap, Ikinci Dünya Savasi'nda aktif katilim için çok yasliydi. Çocuklarinin rol oynamasini izlemek çok hosnut olmaliydi (Frank ve Margaret ikisi de Silahli Servise katildi, ancak Komisyon görevden uzaklastirildiktan sonra kurtarilacaklardi.) Papanin bas rolü onu zorlu gözlemler yapmaktan alikoymadi. Yasama meclisinde yer alan "yemyesil vatanseverlik" ve "savasin ev cephesine olan etkileri" (kitlik, kara piyasa faaliyeti, seyahat kisitlamalari ve enflasyon).

Dagilan çocuklari ve karisi ile de posta yoluyla temas halinde kaldi. Savas zamanindaki zorluklara ragmen, 'Munny' yillik yaz gezisini Milford, Pennsylvania'ya ailesinden miras kalan mülklere katilmak için israr etti. Bu durum, Pap'in konforundan korktugu halde Papa'ya biraz endiseye neden oldu ancak demiryolu geçisi sartlarindan asiri derecede yararlanmak istemiyordu. En küçük kizi Aura May üniversiteye gittiginde yalniz basina da yalniz hissetti. En güçlü mektuplarinda, aile üyelerinin birbirlerinin bekleyen evlilik planlarina müdahale etmemesi gerektigini, genellikle mizahla, ancak bazen oldukça dokunakli olarak duyduklarini belirtti.

Aksi takdirde, Pap, çiftlige yöneldi, lobici görevini üstlendi ve Russellville Bankasinin 50. yildönümünü kutlayan bir gazete reklami yazdi. "

(Not: Kiz Margaret WAC'larda görev yapti Son Frank, ABD Donanmasina katildi ve Guadalcanal'daki bomba yikim ekibinin üyesi oldu, tehlikeli bir görevdi ki yan tarafinda bir is yürütmesini engellemedi Joan'in kocasi (babam ) William McGaughey, Detroit'teki Savas Üretimi için Otomotiv Konseyi'nin halkla iliskiler müdürü oldu ve bu süre içerisinde tank üretimini sabote etmek için Nazi ajanlari hakkinda bir casus-gerilim romani yazdi 1943'de yayinlanan kitapta "Roll Tanklar "disinda.)

 

Bölüm 5: Son seyler 1946-1954

"Pap, oglu savastan döndügünde Greencastle'ye yerlesip yasa uygulamasina katildigi zaman memnundu. Aslinda, zaman geçtikçe, davalarin çogunu demiryollari için lobicilik görevini üstlendigi Frank'a çevirdi, yasama oturumlarina girmeyi birakti ve çiftlik ve yatirimlarina dikkat çeken h, giderek artan oranda ayrildi.

Pap Pap olmakla birlikte, çesitli taraflara sayisiz konuda mektuplar yazmasi için bu yeni kesfedilen lüks zamanin kullanilmasina direnemedi. Muhtemelen en verimli edebi dönemiydi. Dilin yanaginda güvenli bir sekilde yerlesmis olmasi nedeniyle sunlari yazdi:

- Üreticiler, yeni buluslar öneriyorlar (tiras biçak agizlarindan yapilmis oyma biçagi gibi);
- sirketler, Pap'dekinden daha az güvenen (veya en azindan daha az hisse senedi olan) yöneticilere sikayet etti;
- Yatirim önerileri sunan aile ve yasli arkadaslar (spekülasyon yapmayin);
- Kongre üyeleri, domuz namlusu harcamalarini reddetmek ve dengeli bir bütçe savunmak için.

En az bir kez New England'daki bir kiz çocuguna gönderilen kuru buzlu bir sigir paketine bir not birakarak, çabayi kolaylastirmak için demiryolu kargo isleyicileri ile isbirligi yapmayi teklif etti.

Papaz Kansas'taki mülkünü eski arkadaslariyla birlikte ziyaret etmek için Munny ya da yetiskin çocuklariyla bazi geziler düzenledi ve Latin Amerika'da uzun bir yolculuga çikti.

Ve daima yazdi.

Bunlar Pap'in Altin Yillardi ve zihninin biraz geriye dogru dolasmasina izin veriyordu, gençligini ve geçmisteki ihtisamini yansitiyordu. Bu anilari, hatta yabancilarla, bazen de bir noktaya gelmek için alegorik bir biçimde, bazen eglenceyle iliskilendirmekten çekinmedi."

Kisisel not: Pap'i sükran Günü ziyaretlerimizden hatirliyorum. Ailem Detroit'ten Greencastle'ye inecek, Michigan'da Irlandali tepeler ve Coldwater gibi yerleri ve Kuzey Indiana'daki Pokagon eyalet parkini geçecekti. Pap sonuna kadar onunla kavga etmisti. Son ziyaretlerimizden birinde, Pap'in annesine, son zamanlarda sirketin izinsiz olarak bir çiftlik boyunca bir elektrik hatti kurmaya basladiginda serifin elektrik sirketine ait ekipmanlari yerlestirdigini söyledigini hatirliyorum. Avukat olarak, haklarinin oldugunu biliyordu.

(Yillar sonra, arkadasim Paul Wellstone - Minnesota'dan bir ABD Senatörü - güç sirketleri ile olan anlasmazliklarda çiftçilerle birlikte olan bir siyasi aktivist olarak ön plana çikti.Ancak iki kisi ayni tutumlardan bazilarini paylasti.) Belki de Pap'in son animsatmasi, tulumlarda yumusak konusulan, gri saçli bir adamdi ve elinde bir kürekle Pennsylvania'daki Twin Lakes'de el isçiligi yapiyordu. Annem ölüm haberini Pennsylvania Milford'da duyurdu. Onu putlastirdi.

 

 Bu kitaptaki mektuplari derleyen oglu Frank Durham hakkinda

“J. Frank Durham ... 3 Ekim 1915'te Indiana'da Greencastle'de dünyaya geldi. Indianapolis Haberleri ve yerel gazeteleri tasiyan bir haber çocugu olarak erken saatlerde çalismaya basladi ve egitimine efsanevi Dan Beard'in Izci Kampi'nda basladi. Pike County, Pennsylvania. 1934 yilinda Phillips Exeter Academy sinifina girdi, 1937'de dogumlu DePauw Üniversitesi'nden, 1941'de Indiana Üniversitesi'nden LLB derecesini aldi.

Frank'in tomurcuklanma uygulamasi, Ikinci Dünya Savasi tarafindan kesildi. ABD Deniz Koruma Bölgesine girdi, bomba imha okulundan mezun oldu ve Guadalcanal'da görev yapti ve orada gemicilik rütbesine sahadan terfi oldu. Frank, aktif görevden ayrildiktan sonra, simdiye kadar Birlesik Devletlerde halkin sergilendigi tek Alman V-1 roketini güvence altina alan bir komiteye baskanlik etti. Benzersiz bir savas aniti olan bu "buzz bombasi", Greencastle'deki Putnam County Adliye Sarayi'nin güneybati kösesinde saglam bir kalker V seklindeki tabanin üzerinde duruyor.

1944 yilinda Frank, Michigan, Detroit'teki Frances M. Haberkorn ile evlendi. Dört çocugu vardi, Andrew H. ("Drew"), George B., Stephanie ve Madeleine. Pasifik'teki 1975 yilindaki bir tur sirasinda Frances ölümcül bir anevrizmaya maruz kaldi.

Babasinin siyasete olan yogun ilgisini hiç gelistirmedi, ancak benzerlikler var. Frank, 64. Adalet Mahkemesi Avukatini iki vekaleten savciliga seçti ve Greencastle sehri Yargici daha iki dönem daha seçti. Halen tutuklama yasasi uygular; Russellville Bank'in 25 yillik bir güven sorumlusu ve eski bir banka baskan yardimcisiydi.

Rekreasyon için Frank, Russellville yakinlarindaki aile çiftliginde bir buldozer ve kazici çalistirarak yönetimine aktif olarak katilmaya devam ediyor, onun önündeki 'Pap' gibi. Çiftligin ayrica, Frank'in Cessna'ya aski ve pisti var; bu da, avukatlik ya da çiftçilikle ugrasmadiginda uçmaktan hoslaniyor. Ilk olarak 1935'te seçildi. 1971'de Kanada Hükümeti'nin bir konugu olarak Kuzeybati Bölgesinin 100. yildönümünü Mackenzie nehri altindaki küçük bir grupla uçurarak kutladi.

Alaska'ya küçük bir uçakla döndü ve yedi kez geri döndü ve Loren McDonald'in yayinladigi bir kitaptaki konuk yazari oldu: "Çok Özel Pilot." Baska bir vesileyle, Frank ve arkadasi, genç ogullarini Alaska'nin samandira altina aldilar. Sürpriz nehir, kendilerini bir Eskimo köyündeki takimlardan insa ettikleri kayaks kullanarak. "

Frank Durham, Mayis 2011'de kanserden öldü.

 

Torun, William McGaughey'den not

(Temmuz 2017) Karim Sheila son zamanlarda torunum Dale'nin önünde görüsmelerde bana "Pap" diyor. Sanirim bunun benim dedemin adi oldugunu bilmekteydi. Aksi takdirde, aliskanligi açiklayamam.

için: ailen


 

Papadan Mektuplar - Papa'nin oglu Frank Durham - Andrew E. Durham, Papa, Frank Durham, Indiana devlet senatörü, Indiana'nin Will Rogers, Russellville, Greencastle, Penrod'in kanun tasarisi, Joan Durham'in bir kitabindan alintilar

  

French - Spanish - German - Portuguese - Italian

 

 


TELIF HAKKI 2007 T?STLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR

http://www.BilMcGaughey.com/papepistles.html