BillMcGaughey.com

için: family

 

Joanna McGaughey'nin (annem) Port Jervis Gazetesinde yazdigi iki makale

William McGaughey tarafindan

 

Yargitay Seçimi Adalet, Gazetede, 15 Temmuz 1994 Cuma, sayfa 9

 

Açikçasi, Baskan Clinton'un Boston'daki Temyiz Mahkemesi Yargici Stephen Breyer'i Amerika Birlesik Devletleri Yüksek Mahkemesi'ndeki Adalet Harry Blackmun'u degistirmesi için en iyi adayligina iliskin ciddi süphelerim var.

Iki nedenden ötürü.

Ilk olarak, Yargiç Breyer neden adayligi ihmaline uyana kadar "yari zamanli" 50 $ 'lik bir asçiya vergilerini ödemedigini anlayamiyorum. Haiti'den bir tekneden yine de onu bu fiyata nereden bulastirdi? Haftada 50 ABD dolari olan çok az vergi, ABD Hazinesine neyin deger oldugu konusunda çok fazla sorun çikti mi?

Ve bildirildigine göre Yargiç Breyer kisisel sorumluluga karsi sigortali olursa bile umurumda degil. Çevresel veya diger yükümlülükler söz konusu oldugunda, kendisini Lloyd's ya da benzeri herhangi bir sirkete karsi tüm davalardan uzak durdugunu açikça belirtmelidir. Böyle bir sirkette veya sirketlerde 3 ila 8 milyon dolarlik (Breyers için oldugu gibi) bir yere yapilan aile yatirimlari, göz ardi etmek için "menfaate" çok fazladir.

Verilen Breyer adayligini düsündügüm gibi, kendisini, gördügüm bir Yüksek Mahkeme Adaleti - ki henüz okudugum biyografi - konuyu çok iyi taniyan bir adamin bir biyografisi ile olumsuz olarak karsilastirarak bulmaya devam ettim. ona katip olarak yaklasti.

Benim görüsümde, "" Adalet Lewis F. Powell Jr, John C. Jeffries, her hukuk ögrencisinin okuma listesinde bir temel olmayi hak ediyor. Bu çok kapsamli. Kisilikteki varyasyonlari, hatta önyargilari bildirmede dürüst olur. Mahkemede ve hatta adalet görevinde olanlar için böyle bir seyin tam bir resmini veren baska bir kitap bilmiyorum.

1972'de Washington'a tasindigimizda, sehrin güneybati kesimindeki Harbour Square'de n daire satin aldik. Adalet ve Bayan Powell'in yasadigi yerin yaninda oldugu ortaya çikti.

Potomac Riverside balkonlarimizdan selamlarimi alisverisi yaparak ilk kez bir araya geldik. Yavas yavas komsuluk tebrikleri daha kapsamli hale geldi. Unutulmamasi gereken bir sey, kocamin büfe çantalarindan tutarak son derece agir blustering rüzgarlarina karsi ön kapidan almaya çalisirken alkolsüz içecek sisesini kirmasi üzerine gerçeklesti.

"sansli olan Chivas Royal degildi," diye yanitladi komsu Powell, kurtarmaya geldi.

Kisa bir süre sonra, kongre kompleksinin hemen dogusunda bulunan 1936 mermer yapisinda neler oldugunu anlatarak bir "Washington Go-Around" sütunu yapmaya çalisarak Baskentim konusundaki anlayisim genisletmeye karar verdim.

Uzun masanin bir ucunda dik açili olarak bulunan basin kutusuna oturtulduktan sonra aralarinda "oturumda" bulundugunda dokuz tane siyah-cübdeli hak irgaci oturdum. Komsumun beni göze alamayacagini umarak koltugumu yumruklamayi denedim, fakat endiselenmene gerek yok. Yakinda Powell ve Thurgood Marshall ve bir baska adalet her seyden habersiz olan yogun bir toplandilar.

Grup sohbeti benim için çok ilginçti, çünkü Powell ve Marshall iliskilerini sogukkanli bir sekilde baslatti - ve John Conyers Jr, bir zamanlar memleketim olan Detroit, Mich. Kongre üyesi, o zaman Kongre baskanligini yapiyordu Black Caucus, Powell'in onayini çok zorladi.

1985'te Milford'a emekliye ayrildik, bu yüzden sütun basligimizi "Beltway'in Ötesinde" olarak degistirdim ve Washington'u çevreleyen eyaletler arasi otoyolun disinda ikamet edenlerin düsünceye odaklanmasina odaklandik. Yörüngede, "adaletin yasaya uygun hale getirilmesi" yi içeren çesitli durumlar geldi. "Adalet Nedir?" Sütununu yazmayi denedim ancak kendimi arka plan eksikligi yüzünden batirdi buldum.

Powell'a uygun kaynak materyalini sorarak yazmistim. Cevapta aldigim mektup, emniyet kasamizda sakladigim kadariyla bir hazinedir.

Lewis Powell birkaç yil önce mahkemeden emekli oldu. Thurgood Marshall da digerleri gibi.

Degistirmeler kaçinilmaz oldu ve devam ediyor.

Fakat seçilen adaylarin kalitesini korumak için, "kanun mektubu" konusunda kimin caydirici oldugu bulunmalidir.

Durumlara göre köseye gelene kadar seylerin kaymasina izin vermek isteyen bir aday MY VIEW'de yapmaz.

Arastirmacilar denemeliyiz, tamamen uygun olani bulana kadar tekrar deneyin. "

 

Joanna McGaughey, Greencastle, Indau'da Depauw Üniversitesi mezunudur ve Columbia Üniversitesi'nden gazetecilik diplomasina sahiptir. New York Eyaleti Associated Press'e üye olan ilk üç kadindan biriydi. O, kocasi William ile birlikte Milford, PA'da yasiyor.

 

 

Anilar Mantle, Port Jervis Gazetesi için annesinin "Benim Görünüm" sütununda, 25 Kasim 1994

 

"Sükran duydugumuz yilin o zamani.

Ayrica, Bosna-Sirbistan, Pataki-Giuliani ve O.J'den mola vermek zorunda oldugumuz için de zamani geldi. Bölgemizdeki okul ve hastane karmasalarindan bahsetmiyorum ve vergi toplama açigi, Milford ilçesindeki Brennick'imizi ve Schirm'i getirdi.

Bu yil kendimi, mantodaki ev yapimi bir çerçevede küçük bir anlik görüntü için mütesekkirim olarak görüyorum. Resimde yer alan bes kisi birkaç yil önce Twin Lakes'deki bir aile rihtiminda bir araya getirerek, kisisel hayatimda neredeyse her seyin önemini vurguladi - istikrarli felsefelerin ve mutlu anilarin saglamliktaki sürekliliginin saglam konforu.

Bu enstantasyondaki bes kisi kocam, benim California kizkardesim ve kocasi, o Jan.1, 1992'de Maryland'de bir yaya olarak vuruldugu için neredeyse üç yildir hastaneye kaldirilan sevgili oglu ve "Gret Hala Teyze. "Diyen kiz kardesim, geçtigimiz Mayis ayinda, Camry, Daytford, Ohio yakinlarinda eyaletler arasi yolculuk yaparken öldü. Küçük kiz gölde yaz günlügü kabinine giderken.

Bu bes kisilik grup tekrar bir daha asla fotograflanamaz. Bu nedenle resimsel kayitlara sahip oldugun için minnettarim.

Kalabalik Pennsylvania bluestone manto üzerindeki diger fotograflar ve küçük anilar için de minnettarim. Kizimizin portresi için babasinin kolundaki koridoru Meksikali, pantolon askili elbisesinde yürüyor. Gözleri yamali kocasinin resmini ve dügün pastasini kesmeyi düsününce. (Kisa süre önce yaptigi müstakil retina operasyonu töreni ertelemeye ikna edemedi.)

O zamandan beri yasayan üç çocugun parlayan yüzleri için - Amerikan ahsap manto saatinin önündeki dengeli minyatür kalay isimlerinde.

Kendime gerçekten büyükannem oldugumu hatirlatmam inanilmaz.

Geçen aksam, Kanal 13'ün "Büyük Demiryolu Yolculugu" nu Çin'e izlerken kendimi Çinli filozof Konfüçyüs'ün 24. soyundan gelen, 1989'da çekilen büyük oglu Bill'in manto kösesinde resme bakarken buldum. Antik Konfiçyus Ormani'nda.

Bunun yaninda, ikinci oglu Andrew'un aniti, Reed Irvine'in Washington'daki Alisveris Merkezi'ndeki "Accuracy in Media" bültenini, bakim veren kardesi Bill'in yanina gitmesi için Minnesota'ya gitmeden önce geçirdigi mutlulukla geziyordu.

Örtünün uzak ucunda arkadas görüntüleri bulunur. Üç Fransiz Bosquets ve eslerinin anlik görüntüsünü içeriyorlar. Her biri, yaklasik bir çeyrek yüzyil önce, her seferinde birer tane bizi ziyaret etti. En büyügü Nicholas geldiginde hala Mich. Bloomfield Hills'de yasiyorduk. Onu simdi görebiliyorum - "Sen Kundak Kamerasi'ndasin" izlerken, aile odasinda televizyon önünde otururken basini gülüp birakiyordu.

Küçük kizkardesi Christine, onunla birlikte ilk siyah bikini getirdi - annemden "Bu kizin saskinliga girmesini söyle" emrini vermesine neden oldu.

Diger kardes Daniel, uzun zamandir devam eden bir kiz arkadasiyla evlenmek ve babasinin bir yönetici oldugu Renault'da çalismak için bizimle olan kalisindan Paris'e geri döndü.

1985'te Milford'a emekli olmamizdan önce, Washington'un güneybatisinda Harbour Square'de eski komsularin üçlü fotograflari var. Bunlar, Ikinci Dünya Savasi'ndan kisa bir süre sonra Genel Sekreterler'in basi dul eslerinden Arthur Radford'u içeriyor. Önümüzdeki subat ayinda yüz yasinda olacak. Geçen subat ayinda dogum gününde beni çagirdi - sürprizim ve zevkimden çok.

Marianna Radford'un (Marianna'yi çagristiran her yastaki arkadasindan israrci oldugu) hemen arkasinda, Virginia Senatörü John Warner ile evlendiginde kocam ve ben ile konusurken aktris Elizabeth Taylor'in bir resmi var ve sadece ev hanimi olmak için ugrasiyordu .”

Bunlarin hepsi benim için kat kat daha fazla olan bu fotograf galerisi, bizim ülkemizde sinif, statü veya durum ne olursa olsun, baska biriyle "iliski kurmak" isteyen herkesin hatirlatmasidir.

Bunun için, Benim Görünüsümde, gerçekten sükredebiliriz ve yapmaliyiz. "

için: family

 

TELIF HAKKI 1994 THISTLEROSE YAYINLARI - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http://www.billmcgaughey.com/twoarticlesi.html