BillMcGaughey.com

geri dön: tellerofstories

 

lnsanligin Basarilar ve Basarisizliklari bazilari benim Ömrü boyunca yasanan

 

Bill McGaughey tarafindan

 

Ben korkunç bir durum o zaman insanligi karsi karsiya Ne 21 subat 1941 tarihinde dogdu! Adolf Hitler Almanya hükmetti. Alman Führer 1940 yilinda fethedilen Fransa ve diger Bati Avrupa ülkelerinde de birkaç vardi ve Rusya'yi istila etmek üzereydi. Imparatorluk Japonya Asya'da benzer agresif hamle yapmisti. Dünya Savasi baslamak üzereydi.

insanligin büyük basarilarindan biri izleyen savasta Mihver güçleri yenmek için oldu. Almanya, Italya ve Japonya dünya düzeni yigitlerini uygarliga tehdit olmaktan çikti. Ikinci Dünya Savasi sona erdi zaman dört yasindaydi. Mihver güçleri yenilgisiyle, insanlik için büyük bir tehdit ortadan olmustu.

Negatif tarafinda, 1940'larin bu savas yerine Bati demokrasilerinde ve Sovyetler Birligi, Çin komünist ülkelerin ve onlarin uydulari arasinda tehlikeli bir rekabete birakti. Onun sonuç, korkunç bir yeni silah, atom bombasi kullanilmasini gerekli iki Japon kentlerine düsmüstü. Bu yüzden, baska bir imkani bakmak için bir dünya savasi sadece daha da korkunç sona erdi.

komünistler ve kapitalist ülkeler arasindaki çekismeli iliski benim gençlik yillari boyunca sürdü. ?nsanlik bir siyasi hata çok sayida insanin öldürecekti nükleer silah alisverisini tetikleyebilir O korku yasadi. Bu da olmadi. Küba füze krizi sirasinda, biz Amerika Birlesik Devletleri ve Sovyetler Birligi fakat, sonunda, Krusçev ve Kennedy siddetten uzak destekli arasinda bir askeri çatisma gole çok yaklasti.

Simdi HAS özel tehlike yatisti. Hükümetlerin komünist rejim artik yok. Çin Nixon'un ziyareti Çin ve ABD arasindaki düsmanca bir iliski sona erdi. Reagan ve Gorbaçov, nükleer silahlanma yarisini sona erdi. Rusya'da 1980'lerde komünist yönetimin sonuna kadar daha demokratik bir rejime yol verildi had've. Sovyetler Birligi'nin ayri uluslarin birkaç içine parçalandi. Soguk Savas nükleer degisim olmadan sona erdi.

Bütün olarak bakildiginda, ben makul huzurlu ve birlesik bir siyasi düzene dünya savasi ve ideolojik bölünme geçis küresel bir basari hikayesine tutarlar O söyleyebilirim. 1945 yilinda olusturulan Birlesmis Milletler, içinde, simdi tartisma ve uluslararasi sorunlarin çözümüne yönelik etkili bir mekanizma var. ?nsanlik artik yakin imha korkusu yasiyor. istisnalar birkaç ile, uluslarin liderleri etkin bir insanligin yararina birlikte çalisabilir makul kisilerdir.

Bu istisnalardan biri 33 yasindaki Kuzey Kore lideri Kim Jong-un. su anda, ülkesinin mutlak siyasi iktidari zevk görünüyor bu birey, nükleer silah ve diger milletlere O silah teslim edebilir füze türü gelistirmeye odaklanmistir. Onun siddetli kaldirma Kisa, Kuzey Kore'den tehlike elimine edilebilir nasil hayal etmek zor.

Ama insanligin Basarilar ve basarisizliklar odaklanmak istiyorum. benim ömür boyu en sasirtici olay 1960'larin sonu ve 1970'lerin basinda yer ates aya insanli uçus oldu. Bu paralel ötesinde insan basari oldu. insan türü, dünyevi bir evrim ürünü, baska bir gök cismi uçmak ve güvenli bir sekilde eve dönmek bir makine insa basarmisti. basarisizlik ay seferlerinden sonra insanli uzay uçuslarinin vazgeçme, ancak vardi. Biz, belki de sinir bizim odak kayip ya da.

Bu bizim ulusal kaynaklarin kullanimini gerektiren evde ihtiyaçlarini basarak söyleniyordu. Biz yardima ihtiyaci kentsel gettolar vardi. Biz egitim hatalari vardi. Biz yüksek issizlik seviyeleri vardi. ilgilendiren bütün tez alanlari yüksek ama Gereksiz takipçiligi uzak kaynak alarak muhtaç seçmenleri brought`.

issizlik ile ilgili olarak, endüstriyel verimlilik devam ilerleme gereksiz isçilerin önemli sayida render insan emegini yerinden ETTI. üretken fonksiyonun daha makine varsayalim. dönemleri uyar, teknoloji bu tür gelismeler insan için çalisma zamaninda azalma esliginde yapildi. emegin haftalik saat geç 19. ve erken 20. yüzyillarda sürekli Reddedildi. Ama sonra ilerleme durdu. 1938 Adil Çalisma Standartlari Yasasi yürürlüge girmesiyle birlikte, haftada kirk saat çalisma kalici bir standart oldu. çalisma saatleri factthat sonradan verimlilik artirir devam son yillarda önemli bir politika basarisizligi olarak nitelendiren gerekir ragmen Reddedildi degil.

çalisma saatlerini azaltilmasi yerine, biz bir daha yüksek seviyelere Onlarin egitimlerine devam ederek islerini tutmak için nitelikli olmak için genç erkek ve kadinlari gerektirir. Biz üniversite mezunlari rekor sayida var. Teoride, gelismis bir egitim, kisisel hayati zenginlestirir ve bir toplumun kültürünü yükseltir. Uygulamada, bu oldukça yüksek ücretli isler edinme için pahali bir gerekliliktir. ortalama üniversite mezunu bugün gelecek kazançlarindan memnun olmalidir O ögrenci kredi borcu fazla 30.000 $ HAS.

Amerika'nin FAYDALI devam irk ayrimlarina insanligin basarisizlik biri olarak siralamak gerekir. kölelik gün sol yaralari henüz iyilesmis degil. kölelik Kaldirilan beri ama O simdi 150 yillik kemik vardir. Son irk iliskileri hikayesinde bir sey anlam ifade etmiyor. hiç dikkat leg've siyah Amerikalilarin kötü durumunu verdi mi? Oldukça aksine. Irk adaletsizlik bizim siyaset baskin bir tema olmaya devam ediyor.

Bir beyaz adamin bakis açisiyla, ben sivil haklar hareketinin esitlik siyah adamin mücadelesi bizim siyasette yüce Önemi bir konuma haddinden fazla bacak yüksek HAS O söyleyebilirim. Biz irkçi temali ahlak hikayesi var. Bu hikaye ya da Sonuç herhangi biriyle hiçbir savunarak olamaz. ezilen siyah irk kahramanca; beyaz irk baskici, çok degil. Ben, beyaz bir adam olarak, siyah insanlara karsi islenen tarihi veya devam eden adaletsizliklerin savunmada olmalidir. Ben, bir potansiyel beyaz irkçi Sürekli kendi kalp içerigini polislik olmali.

Konuyla ilgili bir tema anti-Semitizm fikirdir. Yahudiler olmayan Yahudilerin kendilerine yöneltilen haksiz nefretin kurbani oldugu söylenen edilmektedir. vb konusunda ayni tutum ?srail devletinin için geçerlidir. Yahudiler ABD nüfusunun küçük bir kismini olusturan Satislardaki, nüfuzlari büyük. ?srail lobisi uzun bizim dis politikada önemli bir degilse baskin sesi vardi ETT?. Bu iliskiyi karsi kisiler antisemit nefret esinlenerek oldugundan süphelenilen.

iliskilerin bu iç seti Ortadogu'daki diger uluslarla oran Amerika Birlesik Devletleri koymak ETTI. su anda, büyük bir sorun 1967 savasi sirasinda ?srail tarafindan fethedilen topraklardaki Filistinli halkin durumudur. ABD hükümeti uzun sözde "iki devletli çözüm" ama fark bu has not bacak desteklenmektedir ETTI.

Son zamanlarda, Israil hükümeti bir kez Filistinliler için ayrilmis Kudüs'ün alanlarinda Yahudi yerlesimlerini genisletme planlarini açikladi. anlamli bir muhalefet olmamistir. Bu nedenle Amerikalilar Ortadogu'daki Arap ve diger Islam halklari ile kötü iliskileri devam bekleyebilirsiniz.

Özetle, ben hem burada hem yurtdisinda Amerika'nin siyah ve beyaz Populasyonlarin arasinda Yahudi çikarlari arasindaki iliskiler bugüne kadar, kararin birkaç belirtileri gösterir, bir sorun olmaya devam That söyleyebilirim. Biz karsilikli tatmin edici bir sonuca getirebilecek degil thatwill bizim nüfus içinde karsit unsurlar arasinda tutumlarini yerlesik var. Ama geçelim.

Ben dogdugumda, televizyon deneysel cihaz sadece ticari overdeveloped için baslangiç ??oldu. Dünya nüfusunun bugün yaklasik yüzde 80 televizyon setleri sahiptir. Siradan insan bu setleri üzerinde ücretsiz programlar büyük bir çesitlilik alabilirsiniz. Bir programlarin yeterli kalitede olup olmadigi kisisel hayatini zenginlestirmek oldugunu iddia edebilir, ama aslinda televizyon izleme gönüllü oldugunu mi. Her izleyici kendi programlari görüntülemek için televizyon önünde vakit ya da seçenegi vardir.

Ben televizyon programlari bedava 'görülebilmesini saglar ekonomik paket hakkinda yorum yapmak istiyorum. "Reklam aralari" programlama içine Onlarin insert mesajlari ticari ürünlerin tedarikçileri. Son zamanlarda, ben televizyon reklamlari çok sayida marka ya da uyusturucu tesvik oldugunu fark ettik. saglik sorunlari olan izleyiciler danisma withtheir doktor terfi markalari satin almayi düsünün için tavsiye edilir.

Ben kisisel pahali farmasötik ürünlerin Tüketiciler haline televizyon izleyicileri açmak için bu son derece organize girisimi refahi için bir tehdit görüyorum. Sorunu gidermek için certainement kullanacagim bir ilaç omuz saglik sorunlari ile karar olsun ya da olmasin bir kisinin doktor yapiyor olmasi gerekiyordu lisansli biri. Tüketiciler kendi üzerinde bu tür ürünleri satin almak için Kararlar yapmak için izin verilmez. Oysa, televizyon reklamlari olanlar ürünlerini reçete doktorlar musallat olacak thatthey fikri ile dogrudan tüketiciye ürünlerini satiyoruz. Bu temelde sahtekâr bir önerme.

Öyle olsa bile, teknolojik ilerleme iyi haber kaynagi olmaya devam ediyor. Amerika Birlesik Devletleri uzay yarisi terk ragmen, diger alanlarda teknolojileri gelistirmeye devam etmistir. Ben genç bir adamken, bilgisayar sirketler tarafindan sahip olunan ve isletilen büyük ve pahali ekipman vardi. Bugün, Bireyler onlari gelemez. Sözde "kisisel bilgisayar," tanesi yüz dolar birkaç maliyeti olan tüm bir masa üzerine rahatça sigabilir. (Ben bu mesaji olusturmak için su anda benim kullaniyorum.) Bu cihaz yasam alanlarinin birkaç içine trans kurdu ETTI.

kisisel bilgisayar Bireyler benzer e-postalar donatilmis diger Bireylere yazili mesaj göndermek için izin verir. Bu kullanici elverisli bilgi toplamak için internette sen kumlari veya farkli web sitelerinin milyonlarca baglanmasina olanak tanir. Tüketiciler veya ticari ürünler bilgisayar tarafindan olusturulan siparis yoluyla olanlar ürünleri satin almak için düzenlenebilir. Benim gibi bazi kisiler Kendi web siteleri olusturmak.

Hepsi bu benim yasami boyunca overdeveloped HAS noktasi oldu. Iyi ya da kötü, dünyanin i dogdugunda farkli bir yerdir. Ben sikayet edemezsiniz. Yeryüzünün uluslar baris gen ralli bacak var. Ben oldukça Freethought bir ortamda oldukça rahat bir yasam keyfini mümkün olmustur have've. Dünyanin insanlari bir araya daha ekonomik Yakindan çekilmis ve her zamankinden daha kültürel edilir.

 

geri dön: tellerofstories

 

 Bir çeviri için t?klay?n?z: Çin:

Ingilizce - Fransizca - Ispanyolca - Almanca - Portekizce - Italyanca

Basitlestirilmis - Endonezyaca - Lehce - Hollandaca - Rusca

 

TELIF 2017 Thistle Gül Yayinlari - TÜM HAKLARI SAKLIDIR
http:/www/BillMcGaughey.com/successesandfailuresi.html